Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АЗИДИ КСАНТОНУ І ФЛУОРАНУ ТА ЇХ ФОТОІНІЦІЮЮЧА ЗДАТНІСТЬ

АЗИДИ КСАНТОНУ І ФЛУОРАНУ ТА ЇХ ФОТОІНІЦІЮЮЧА ЗДАТНІСТЬ

Назва:
АЗИДИ КСАНТОНУ І ФЛУОРАНУ ТА ЇХ ФОТОІНІЦІЮЮЧА ЗДАТНІСТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,08 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
НОВІКОВА Олена Олександрівна
УДК 541.64+541.144.8.
АЗИДИ КСАНТОНУ І ФЛУОРАНУ
ТА ЇХ ФОТОІНІЦІЮЮЧА ЗДАТНІСТЬ
02.00.06 - хімія високомолекулярних сполук
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі хімії високомолекулярних сполук хімічного факультету Київського університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Сиромятніков Володимир Георгійович
Київський університет імені Тараса Шевченка,
зав. кафедри хімії високомолекулярних сполук
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук
Маслюк Анатолій Федорович,
Інститут біохімії НАН України ім. А.В.Палладіна,
Головний наук.співр. відділу хімії і біохімії ферментів
доктор хімічних наук
Фабуляк Федір Григорович,
Національний технічний університет
України «Київський політехнічний інститут»
професор кафедри хімічної технології в’яжучих, полімерних та композиційних матеріалів
Провідна установа: Інститут хімії високомолекулярних сполук
НАН України, відділ хімії олігомерів та
синтетичних каучуків, м. Київ
Захист відбудеться “22” червня 1999р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.25 у Київському університеті імені Тараса Шевченка за адресою: Київ-33, вул. Володимирська, 64, хімічний факультет, ауд. 518, Тел. (044) 221-02-82.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка за адресою: Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “20” травня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
Д 26.001.25, кандидат хімічних наук _______________ Кисіль В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відомо, що ароматичні та гетероароматичні азиди - це світлочутливі речовини, що розкладаються під дією світла з високим квантовим виходом. Внаслідок термолізу або фотолізу азидів утворюється молекулярний азот та надзвичайно активний бірадикал нітрен. За рахунок вторинних його реакцій можливе утворення вільних радикалів різної будови, що потенційно можуть ініціювати полімеризаційні процеси. Ці особливості розкладу азидогрупи дають можливість застосовувати азиди як світло- або термочутливі складові для різноманітних видів запису інформації, таких як фотодеформаційний, везикулярний та фотополімеризаційний. Утворення внаслідок фоторозкладу азидів забарвлених продуктів або тих, що випромінюють у видимій області спектру використовується у люмінесцентному способі запису інформації. Реєструючі шари, створені на основі азидів, характеризуються високою роздільною здатністю, спектральною чутливістю в УФ-області, легкістю переробки та дешевизною.
Японськими вченими показана можливість застосування деяких азидів, а саме п-заміщених арилсульфонілазидів, нафтілсульфонілазидів та деяких інших як фото- та термоініціаторів радикальної полімеризації вінілових мономерів.
Крім запису інформації, ароматичні та гетероароматичні азиди знайшли застосування в полімерній хімії як вулканізатори гуми, агенти для зшивки та спінення цілого ряду полімерів: полістиролу, полівінілацетату, ацетату целюлози, поліетилену тощо. Також азиди застосовуються для модифікації полімерних поверхонь, як додатки до полімерів; деякі з них виявили значну біологічну активність, запатентовано їх використання у фармакології для лікування гіпертонії. Існують патенти, в яких азиди рекомендовано для використання у сільському господарстві як гербіциди.
Оскільки особливості розкладу азидогрупи та реакційна здатність нітрену в значній мірі залежать від будови молекули азиду, для створення світлочутливих середовищ з широким спектром характеристик, доцільним є синтез нових класів гетероароматичних азидів, вивчення їхніх спектрально-люмінесцентних та фотохімічних властивостей та дослідження можливостей їх використання в хімії полімерів.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційну роботу виконано в рамках держбюджетних тем Кабінету Міністрів України: № 0194И017898 "Дослідження фотопе-ретворень, деструкції та фотостабілізації в композиційних матеріалах на основі нових класів азидів, інформаційних середовищах та синтетичних полімерах", №0197И003080 «Модифікація полімерів та їх композитів при використанні сполук з внутрішньомолекулярним переносом енергії і органічних азидів» та теми №957 “Синтетичні полімерні в`яжучі і протектори та світлочутливі речовини для несрібних фотоматеріалів”, проект 3.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АЗИДИ КСАНТОНУ І ФЛУОРАНУ ТА ЇХ ФОТОІНІЦІЮЮЧА ЗДАТНІСТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок