Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалювання технологій і оснащення для гарячого штампування просторових тонкостінних конструкцій з титанових сплавів з підвищеною точністю геометричних характеристик

Удосконалювання технологій і оснащення для гарячого штампування просторових тонкостінних конструкцій з титанових сплавів з підвищеною точністю геометричних характеристик

Назва:
Удосконалювання технологій і оснащення для гарячого штампування просторових тонкостінних конструкцій з титанових сплавів з підвищеною точністю геометричних характеристик
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,38 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Донбаська державна машинобудівна академія
Маковецький Володимир Вікторович
УДК 621.735.2.043
Удосконалювання технологій і оснащення для
гарячого штампування просторових тонкостінних конструкцій з титанових сплавів з підвищеною
точністю геометричних характеристик
Спеціальність 05.03.05
“Процеси та машини обробки тиском”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
 
Краматорськ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донбаській державній машинобудівній акадерії
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Соколов Лев Миколайович,
Донбаська державна
машинобудівна академія, м. Краматорськ,
кафедра обробка металів тиском ,
професор.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Рябічева Людмила Олександрівна,
Східноукраїнський національний
університет ім. В.Даля, м. Луганськ,
завідувач кафедрою
прикладного матеріалознавства;
кандидат технічних наук
Грачов Ігор Анатолійович,
АТ "Новокраматорський машинобудівний
завод", м. Краматорськ, начальник лабораторії кування і термообробки .
Провідна установа: Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є.Жуковського "Харківський
авіаційний інститут" Міністерства
освіти і науки України, кафедра
технологія виробництва авіаційних
двигунів, м. Харків
Захист відбудеться "23" січня 2003 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 12.105.01 у Донбаській державній машинобудівній академії (84313, м. Краматорськ, вул. Шкадінова, 72, 1- й навчальний корпус).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донбаської державної машинобудівної академії за адресою (84313, м. Краматорськ, вул. Шкадінова, 72, 1-й навчальний корпус).
Автореферат розісланий 20 грудня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
Д.12.105.01, д.т.н., доц.___________________________________О.В.Сатонін
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У аерокосмічній та авіаційній промисловостях а також в інших галузях використовуються деталі з титанових сплавів. У тому числі великогабаритні вироби з складним зовнішнім профілем, для котрих необхідною заготовкою є штамповка. Економічне одержання штампувань дозволяє знижувати витрати на матеріал і зменшити трудомісткість наступної механообробки.
Традиційна технологія одержання просторових тонкостінних штампувань з титанових сплавів, що включає операції кування, штампування, правки, термообробки, має істотний недолік - необхідна регламентована правка заготовок через значне короблення. Проте можливості правки титанових штампувань обмежені. У зв'язку з цим виникає задача зниження короблення за рахунок удосконалювання технологічного процесу штампування.
З погляду ряду авторів використання ізотермічного штампування може знизити залишкові напруги і короблення. Але через велику трудомісткість і витрати на виготовлення штампового оснащення для одержання великогабаритних поковок з титанових сплавів при ізотермічному штампуванні і переході на його всієї номенклатури поковок даного типу, це економічно виправдано лише при виготовленні штамповок тільки обмежених форм, маси, розмірів і розміру партії.
У зв'язку з викладеним, розглядається питання зниження короблення штампувань. Для чого необхідно розробити нові методи і прийоми деформування заготовок складної просторової конфігурації в штампах за рахунок удосконалювання режимів деформування і конструкції штампового оснащення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації відповідає научному напрямку однієї з ведучіх наукових шкіл Донбаської державної машинобудівної академії " Розвиток ресурсозберігаючих процесів обробки металів тиском на основі побудови нових методів і аналіз закономірностей пластичного деформування ". Робота викона в межах госбюджетної науково-дослідної роботи в відповідності з координаційними планами Мінистерства освіти і науки Украіни ( накази №453 від 19.12.97, №395 від 23.11.99, №551 від 23.11.2000, робота Дк-01-01, № 012U004052), а також в межах госпдоговірної науково-дослідної роботи з Верхнє-Салдинським металургійним виробничим об'єднанням (Х-50-88, № 0188.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Удосконалювання технологій і оснащення для гарячого штампування просторових тонкостінних конструкцій з титанових сплавів з підвищеною точністю геометричних характеристик

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок