Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАЙНЯТІСТЬ І СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ МОЛОДІ

ЗАЙНЯТІСТЬ І СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ МОЛОДІ

Назва:
ЗАЙНЯТІСТЬ І СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ МОЛОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,31 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ХМЕЛЯРЧУК
МАРІЯ ІГОРІВНА
УДК [331+36]-053(477.83)
ЗАЙНЯТІСТЬ І СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ МОЛОДІ
Спеціальність: 08.09.01 – Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Злупко Степан Миколайович,
Львівський національний університет
ім.І.Франка, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Краснов Юрій Миколайович,
Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки України,
завідувач сектору проблем зайнятості населення
та ринку робочої сили
кандидат економічних наук, доцент
Заблоцький Богдан Федорович,
Львівська комерційна академія
Провідна установа: Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України
Захист дисертації відбудеться 11.04.2002 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька,4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька,4.
Автореферат розісланий 11.03.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Початок ХХІ століття ознаменований різким загостренням соціальних проблем молоді у різних країнах світу. У більшості з них молодь приблизно вдвічі частіше, ніж представники старших вікових категорій, опиняється в маргінальному становищі при виборі місця праці, непропорційно великою є її частка в когорті безробітних, найнижчими показниками характеризується рівень її доходів й стартові можливості отримання освіти та самоствердження. В умовах формування ринкового середовища вітчизняна молодь вимагає особливої соціальної підтримки та соціального захисту як така, що перебуває в стані формування і утвердження життєвих позицій, складає більше половини працездатного населення держави, має свої орієнтації, інтереси і потреби, болісно відчуває на собі тягар економічної кризи та недостатність державних асигнувань на соціальні потреби. Водночас молодь є майбутнє держави, а тому від забезпечення стартових умов її діяльності залежить подальший розвиток нинішнього суспільства, а також майбутніх поколінь. Цими обставинами пояснюється актуальність дослідження проблем зайнятості та соціального захисту молоді на сучасному етапі національного державотворення України.
Проблеми молоді неодноразово ставали в тій чи іншій мірі предметом вивчення багатьох вчених. Ще в древні часи такі грецькі філософи як Піфагор та Гіппократ займались визначеннями вікових меж молоді. В ХІХ столітті в Україні дослідницькі інтереси були націлені на способах поширення просвітницьких ідей серед молоді (Я.Головацький, І.Вагилевич, М.Шашкевич, Т.Шевченко, І.Франко), а в ХХ – на міждисцилінарних аспектах її формування, розвитку й реалізації потенціалу. Саме в такому ключі слід розглядати роботи вітчизняних та зарубіжних демографів (Ю.Корчак-Чепурковського, А.Рославського-Петровського, Б.Урланіса, С.Пирожкова), психологів (Ш.Бюлер, Т. Титаренка, С. Васильківа), соціологів (К.Мангейма, Г.Шельського, С.Іконнікової, О. Балакірєвої, В. Пічі, Н Черниш), антропологів (П.Парсонса, Дж.Колемана), економістів (Н.Зібера, І.Лукінова, П.Самюелсона, М.Бурда, Г.Манківа). Окрему стрінку у вітчизняних економічних дослідженнях ринку праці та зайнятості новітньої доби зробили С.Бандур, Д.Богиня, С.Вовканич, О. Вишняк, Є. Головаха, М.Головатий, М. Долішній, С.Злупко, В.Куценко, Ю.Краснов, Е.Лібанова, І.Лукінов, С. Макеєв, М.Пітюлич, В.Піча, C.Писаренко, У.Садова, Л.Семів, Н.Тітова, О.Хомра, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЗАЙНЯТІСТЬ І СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ МОЛОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок