Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГРАМУВАННЯ ЗАНЯТЬ З ОЗДОРОВЧОЇ ХОДЬБИ ДЛЯ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ З РІЗНИМ РІВНЕМ ФІЗИЧНОГО СТАНУ

ПРОГРАМУВАННЯ ЗАНЯТЬ З ОЗДОРОВЧОЇ ХОДЬБИ ДЛЯ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ З РІЗНИМ РІВНЕМ ФІЗИЧНОГО СТАНУ

Назва:
ПРОГРАМУВАННЯ ЗАНЯТЬ З ОЗДОРОВЧОЇ ХОДЬБИ ДЛЯ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ З РІЗНИМ РІВНЕМ ФІЗИЧНОГО СТАНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,23 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ І СПОРТУ УКРАЇНИ
ВОВЧЕНКО ІННА ІВАНІВНА
УДК: 796.421 – 053.2
ПРОГРАМУВАННЯ ЗАНЯТЬ З ОЗДОРОВЧОЇ ХОДЬБИ ДЛЯ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ З РІЗНИМ РІВНЕМ ФІЗИЧНОГО СТАНУ
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання різних
груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник - кандидат педагогічних наук, доцент
Берестецька Ірина Юріївна,
Національний університет фізичного
виховання і спорту України, доцент кафедри
теорії і методики фізичного виховання,
рекреації і оздоровчої фізичної культури.
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор Максименко Георгій Миколайович, Луганський Національний педагогічний університет ім. Т.Г.Шевченка, директор інституту фізичного виховання і спорту;
доктор педагогічних наук, професор Вільчковський Едуард Станіславович, Львівський державний інститут фізичної культури, професор кафедри теорії і методики фізичного виховання.
 
Провідна установа - Харківська державна академія фізичної культури, кафедра теорії і методики фізичного виховання, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м.Харків.
Захист відбудеться “21” листопада 2003р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ - 150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ- 150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розісланий “20” жовтня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І.Воронова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Погіршення стану здоров’я, збільшення захворюваності школярів України пов’язані, головним чином, із соціально-економічною кризою і екологічними проблемами в нашій державі. Темпи соціальних, економічних, технологічних і навіть кліматичних змін потребують від людини швидкої адаптації до умов життя і діяльності.
За даними медичних оглядів останніх років у 80% дітей шкільного віку реєструються суттєві відхилення у фізичному розвитку та стані здоров’я, і ці показники з кожним роком погіршуються (Апанасенко Г.Л., 1999; Волкова С.С., 2000; Москаленко В.Ф., 2002). Таким чином, проблема здоров’я школярів набуває рангу проблеми, яка має загальнодержавне значення. Вирішення цієї проблеми полягає у збереженні та зміцненні здоров’я школярів, починаючи з молодших класів (Державні вимоги до системи фізичного виховання, 1998; Апанасенко Г.Л., 2002).
Наявні програми (Комплексні програми, 1993; Програми для з/о навчальних закладів, 1998), за якими проводяться уроки з фізичної культури, не сприяють вирішенню оздоровчих завдань (Круцевич Т.Ю., 2001).
На думку деяких авторів (Weis Maureen R.,2000; Зубалій М.Д., 2000), для покращення фізичного здоров’я дітей та підлітків потрібні засоби та методи, які повинні відповідати індивідуальним особливостям тих, хто займається.
Важливим також є валеологічне виховання (Жолдак В.І., Калінкін Л.А., 1997; Трєщева О.Л., 1997; Юрочкіна С.О., 1997; Волкова С.С., 2000), яке сприяє формуванню у дітей усвідомленної потреби у здоров’ї, розумінні основ здорового способу життя, необхідності рухової активності, забезпеченню засвоєння прийомів збереження та зміцнення здоров’я.
У Законі “Про фізичну культуру і спорт” особлива увага приділяється фізкультурно-оздоровчій діяльності. Відповідно до Державної програми фізкультурно-оздоровчі заходи повинні забезпечити на підставі встановлених законодавством вимог широке впровадження і використання засобів масової фізичної культури з метою зміцнення здоров’я, підвищення резервних можливостей організму дітей та молоді. З цієї позиції велике значення надається використанню найбільш ефективних і доступних засобів фізичного виховання, до яких належать дозована ходьба і біг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПРОГРАМУВАННЯ ЗАНЯТЬ З ОЗДОРОВЧОЇ ХОДЬБИ ДЛЯ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ З РІЗНИМ РІВНЕМ ФІЗИЧНОГО СТАНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок