Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОЗВ,ЯЗОК БІОХІМІЧНИХ ТА ЯМР - РЕЛАКСАЦIЙНИХ ПОКАЗНИКІВ КРОВІ З МОЛОЧНОЮ ПРОДУКТИВНІСТЮ КОРІВ

ВЗАЄМОЗВ,ЯЗОК БІОХІМІЧНИХ ТА ЯМР - РЕЛАКСАЦIЙНИХ ПОКАЗНИКІВ КРОВІ З МОЛОЧНОЮ ПРОДУКТИВНІСТЮ КОРІВ

Назва:
ВЗАЄМОЗВ,ЯЗОК БІОХІМІЧНИХ ТА ЯМР - РЕЛАКСАЦIЙНИХ ПОКАЗНИКІВ КРОВІ З МОЛОЧНОЮ ПРОДУКТИВНІСТЮ КОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,74 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Вишницька Ірина Анатоліївна
УДК: 636.2. 034.082. 43: 576.32
ВЗАЄМОЗВ,ЯЗОК БІОХІМІЧНИХ ТА ЯМР - РЕЛАКСАЦIЙНИХ ПОКАЗНИКІВ КРОВІ З МОЛОЧНОЮ ПРОДУКТИВНІСТЮ КОРІВ
03.00. 04 - біохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Луганському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор
Комарєвцева Ірина Олександрівна,
Луганський державний медичний
університет, завідувач кафедри медичної хімії
Офіційні опоненти : доктор біологічних наук,
професор Войціцький Володимир Михайлович
Київський національний університетімені Тараса Шевченка,
професор кафедри біохімії; доктор біологічних наук,
професор Калачнюк Григорій Іванович
Науково-дослідний інститут біотехнологічних
основ підвищення продуктивності тварин
Луганської державної академії ветеринарної
медицини ім.С.З.Гжицького, директор
Провідна установа: Інститут біохімії ім.О.В.Палладіна НАН України,
відділ біохімії м’язів, м.Київ
Захист відбудеться “29” вересня 2000р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.08 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони,15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, Київ, вул. Героїв оборони, 11, навчальний корпус 10.
Автореферат розісланий “25серпня 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Грищенко В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Взаємозв,язок біохімічних показників крові з продуктивними можливостями органiзму тварин обумовлений тим, що концентрація в ній метаболітів відображає інтенсивність та напрямок обмінних процесів організму. Проте результати багатьох досліджень підтверджують складність та, у ряді випадків, суперечливість даних про зв'язок між утриманням білково-азотистих, ліпідно-вуглеводних компонентів крові з потенційною молочною продуктивністю ( Вінничук Д.Т. та ін.,1991; Герасимчук О.В.,1993; Мартішин Л.І.,1992 ).Тому актуальною проблемою залишається пошук комплексних показників стану внутрішніх середовищ організму тварин.
Життєдіяльність тваринного організму, його зростання , розвиток і продуктивні можливості знаходяться в залежності від стану внутрішнього середовища самого організму. Темпи біохімічного онтогенезу відрізняються в різних порід тварин. У цьому плані особливий інтерес дослідників викликає середовище проходження всіх метаболічних процесів - вода та водні компартменти організму ( Hansen J.R.,1994; Capul C.,1995).
Вода гідратації впливає на структурне формування клітинних мембран і є безпосереднім середовищем всіх мембранних процесів. Припускають, що зміна структури води в мембранах супроводжується змінами конформації білків та розміщення полярних лiпідiв (Kirk K, 1993; Fung B. M., 1994; Hazelwood G., 1996).
Фізико - хімічні властивостіі тканинної води відображає ядерно - магнітно - резонансна релаксометрія (ЯМР- релаксометрія). Унаслідок протонного обміну між гідрованою та вільною фракціями тканинної води змінюється час релаксації. Розмір цього параметру залежить від загальної кількості води в тканинах і спроможності зв'язувати воду в гідрований шар, а також від кількості місць зв'язування кристалічної води й товщини мультишару гідрованої води (Cox S. I., 1980; Fullerton G., 1982; Kimmich R., 1994).
У фундаментальних роботах (Ling G., 1980; Cameron I., 1984) доведено, що швидкість релаксації протонів води збільшується лінійно з концентрацією білка у водних розчинах. Основною властивістю ядерної магнітної релаксації є її зв'язок з рухом молекул води біологічних рідин. Вивчення проходження метаболічних процесів у організмі тварин засобом ЯМР - релаксометрії протонів тканинної води відкриває шлях до розуміння біохімічних механізмів формування молочної продуктивності на структурно-конформаційному рівні з перших етапів постнатального онтогенезу великої рогатої худоби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВЗАЄМОЗВ,ЯЗОК БІОХІМІЧНИХ ТА ЯМР - РЕЛАКСАЦIЙНИХ ПОКАЗНИКІВ КРОВІ З МОЛОЧНОЮ ПРОДУКТИВНІСТЮ КОРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок