Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психологічна готовність старших підлітків та юнацтва до подружніх взаємовідносин

Психологічна готовність старших підлітків та юнацтва до подружніх взаємовідносин

Назва:
Психологічна готовність старших підлітків та юнацтва до подружніх взаємовідносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,21 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ К.Д. УШИНСЬКОГО (м. Одеса)
Денисенко Анжела Олександрівна
УДК: 370.156+613.96+613.88
Психологічна готовність старших підлітків
та юнацтва до подружніх взаємовідносин
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського (м. Одеса) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор, дійсний член АПН України
Чебикін Олексій Якович,
Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського (м. Одеса), ректор, завідувач кафедри теорії та методики практичної психології.
Офіційні опоненти: - доктор психологічних наук, професор, дійсний член АПН України
Бех Іван Дмитрович,
Інститут проблем виховання АПН України, директор, м. Київ;
- кандидат психологічних наук, доцент
Снігур Людмила Анатоліївна,
Одеський ордена Леніна інститут Сухопутних військ, доцент кафедри суспільних наук.
Провідна установа - Інститут психології імені Г.С. Костюка АПН України, лабораторія психології особистості імені П.Р. Чамати, м. Київ.
Захист відбудеться "_13_" лютого 2004 року о _12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.03 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського (м. Одеса) за адресою: 65008, м. Одеса, вул. Ніщинського, 1, ауд.14.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського (м. Одеса) за адресою: 65008, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий "_5_" січня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибух Л.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Проблема психологічної готовності до подружніх взаємовідносин є актуальною у теоретичному (А. Добрович, Л. Іванова, Дж. Браун, Д. Кристенсен, Г. Навайтис та ін.) і практичному (Д. Єнікеєва, В. Левкович, В. Розін та ін.) аспектах. Вже існуючі дослідження підтверджують, що спеціалісти не мають однозначного уявлення про умови та засоби її забезпечення. Узагальнення наукових праць у загальній (Р. Немов, О. Чебикін, Л. Фрідман та ін.); соціальній (Г. Андреєва, С. Голод, А. Сизанов та ін.); космічній та інженерній (Р. Бєлозоров, М. Д’яченко, С. Маслюк та ін.); спортивній (П. Рудик, В. Плахтієнко, А. Пуні та ін.) й інших галузях психології свідчать, що підходи, які використовуються при характеристиці видів готовності та структурних особливостей, залежать від багатьох недостатньо розкритих внутрішніх і зовнішніх факторів. При цьому можна відзначити, що психологічна готовність має також і ряд загальних закономірностей, уточнення яких має суттєве значення для теорії і практики її формування.
Особливої актуальності набуває проблема психологічної готовності до подружніх взаємовідносин через зростання конфліктності між подружжям (Л. Богданович, С. Крючников, Б. Шапіро, С. Шуман та ін.); явищ несумісності (С. Кратохвил, Н. Обозов, А. Обозова та ін.); зниження культури сімейних взаємовідносин (К. Вітек, В. Кемиров, В. Сатир, Т. Трапезникова та ін.) і, як наслідок, збільшення кількості розпаду сімей (Т. Андреєва, А. Лідіна, М. Нарицин, В. Шейнов та ін.). У сучасній педагогічній і віковій психології, на думку багатьох учених (І. Бех, Я. Коломинський, Ю. Миславський, Л. Снігур, М. Римашевський та ін.), недостатньо відпрацьовані умови цілеспрямованого формування психологічної готовності підлітків до подружніх взаємовідносин. Таким чином, необхідне цілеспрямоване теоретичне й експериментальне вивчення психологічної готовності до подружніх взаємовідносин, її провідних детермінантів та рівня сформованості серед молоді. З огляду на це і була обрана тема дисертаційного дослідження "Психологічна готовність старших підлітків та юнацтва до подружніх взаємовідносин".
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Психологічна готовність старших підлітків та юнацтва до подружніх взаємовідносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок