Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: СЕМАНТИЧНІ, ПРАГМАТИЧНІ ТА СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИСЛОВЛЮВАНЬ ІЗ ЗАПЕРЕЧЕННЯМ ЗАПЕРЕЧЕННЯ (на матеріалі сучасної французької мови)

Загрузка...

СЕМАНТИЧНІ, ПРАГМАТИЧНІ ТА СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИСЛОВЛЮВАНЬ ІЗ ЗАПЕРЕЧЕННЯМ ЗАПЕРЕЧЕННЯ (на матеріалі сучасної французької мови) / сторінка 2

Назва:
СЕМАНТИЧНІ, ПРАГМАТИЧНІ ТА СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИСЛОВЛЮВАНЬ ІЗ ЗАПЕРЕЧЕННЯМ ЗАПЕРЕЧЕННЯ (на матеріалі сучасної французької мови)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,16 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
М.Мінкін, Н.А.Булах, З.Г.Бурдіна, Н.Г.Озерова). Однак при логіко-граматичному підході не враховувався семантико-прагматичний аспект уживання заперечення заперечення, його зв’язок із мовленнєвою стратегією і тактикою поведінки комунікантів у певній ситуації. Дослідники так і не дійшли єдиного висновку щодо семантики заперечення заперечення.
У французькій лінгвістичній літературі практично відсутні спеціальні дослідження, присвячені запереченню заперечення. Праці французьких лінгвістів, у яких наводяться дані про вживання заперечення заперечення у французькому мовленні, носять поодинокий характер (G. et R. Le Bidois, M. Riegel, R. Tomassone, W. Wartburg, P. Zumtor).
Отже, актуальність теми дисертації визначається загальною спрямованістю сучасних лінгвістичних досліджень до єдності системного та функціонального вивчення мов із позицій інтегративної прагматики, яка містить у собі три діалектично взаємодіючих аспекти: синтаксис, семантику та прагматику. Комплексне дослідження висловлювань, що містять заперечення заперечення, у сучасній французькій мові є актуальним тому, що сприяє заповненню певних лакун, які існують як у вивченні лінгвістичної категорії заперечення взагалі, так і у вивченні функціонального аспекту вторинних функцій заперечення, зокрема.
Зв’язок роботи з науковими темами. Дисертація виконана в межах наукової теми “Єдність системного і функціонального вивчення романських мов в аспекті інтегративної прагматики (синтаксис, семантика, прагматика)”, що розробляється кафедрою романської філології Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди (тема затверджена Вченою радою професорів Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди, протокол № 11 від 30.10.98).
Метою дослідження є вивчення семантико-прагматичного змісту висловлювань із запереченням заперечення, а також виявлення і систематизація засобів вираження і механізмів реалізації заперечення заперечення в сучасному французькому мовленні.
Мета дослідження обумовила необхідність розв’язання таких завдань:
· окреслити основні наукові підходи до вирішення проблем заперечення в цілому і проблеми заперечення заперечення, зокрема;
· визначити семантико-прагматичний зміст і функціональні особливості висловлювань із запереченням заперечення у сучасному французькому мовленні;
· визначити семантичні і структурні характеристики висловлювань, що містять заперечення заперечення;
· виявити семантико-прагматичну роль заперечення заперечення в оцінних висловлюваннях у цілому і у французькому рекламному дискурсі, зокрема;
· установити типи мовленнєвих оцінних актів, що містять заперечення заперечення, у сучасному французькому мовленні.
Об’єктом дослідження обрано висловлювання із запереченням заперечення в сучасній французькій мові.
Предметом дослідження є прагматичні й семантичні особливості висловлювань, що містять заперечення заперечення, а також структурні особливості засобів вираження заперечення заперечення в сучасній французькій мові.
Матеріалом для дослідження слугували висловлювання, що містять заперечення заперечення, відібрані методом суцільної вибірки з 24 творів художньої літератури сучасних французьких авторів загальним обсягом 8673 сторінки, а також із франкомовних періодичних видань, зокрема, з ілюстрованих щотижневиків, і художніх фільмів. Загальна кількість відібраних прикладів – 2870.
У роботі комплексно застосовуються такі методи й прийоми лінгвістичного аналізу: метод лінгвістичного спостереження й опису з наступним теоретичним узагальненням результатів – для систематизації, класифікації й інтерпретації структурних і функціональних особливостей заперечення заперечення; метод комплексного семантичного і прагматичного аналізу в аспекті інтегративної прагматики – для вивчення й визначення прагматичного потенціалу висловлювань, що містять заперечення заперечення; метод компонентного аналізу – для вивчення семантичної структури лексичних одиниць, що утворюють конструкції заперечення заперечення; елементи трансформаційного аналізу – для об’єктивізації семантики конструкцій із запереченням заперечення; елементи пресупозиційного і контекстуального аналізів – для виявлення впливу рольової структури ситуації спілкування на семантику та функціональні особливості висловлювань, що містять заперечення заперечення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: СЕМАНТИЧНІ, ПРАГМАТИЧНІ ТА СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИСЛОВЛЮВАНЬ ІЗ ЗАПЕРЕЧЕННЯМ ЗАПЕРЕЧЕННЯ (на матеріалі сучасної французької мови)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок