Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: СЕМАНТИЧНІ, ПРАГМАТИЧНІ ТА СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИСЛОВЛЮВАНЬ ІЗ ЗАПЕРЕЧЕННЯМ ЗАПЕРЕЧЕННЯ (на матеріалі сучасної французької мови)

СЕМАНТИЧНІ, ПРАГМАТИЧНІ ТА СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИСЛОВЛЮВАНЬ ІЗ ЗАПЕРЕЧЕННЯМ ЗАПЕРЕЧЕННЯ (на матеріалі сучасної французької мови)

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
СЕМАНТИЧНІ, ПРАГМАТИЧНІ ТА СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИСЛОВЛЮВАНЬ ІЗ ЗАПЕРЕЧЕННЯМ ЗАПЕРЕЧЕННЯ (на матеріалі сучасної французької мови)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,16 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МУЗЕЙНИК Ірина Володимирівна
УДК 82’42:811.133.1’06
СЕМАНТИЧНІ, ПРАГМАТИЧНІ ТА СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИСЛОВЛЮВАНЬ ІЗ ЗАПЕРЕЧЕННЯМ ЗАПЕРЕЧЕННЯ
(на матеріалі сучасної французької мови)
Спеціальність 10.02.05 – романські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі романської філології Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
Мінкін Лев Михайлович,
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди,
кафедра романської філології, професор
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
Алексєєв Анатолій Якович,
Український державний хіміко-технологічний
університет, кафедра іноземних мов, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Смущинська Ірина Вікторівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра французької філології, доцент
Провідна установа Львівський національний університет
імені Івана Франка, кафедра французької філології,
Міністерство освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться -“20” березня 2003 р. о 12.00 годині на засіданні спе-ціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680 МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету.
Автореферат розісланий -лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Калита А.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована робота присвячена дослідженню семантичного, прагматичного і структурного аспектів заперечення заперечення у сучасній французькій мові.
Протягом багатьох століть заперечення є об’єктом дослідження цілої низки наук, таких як логіка, лінгвістика, філософія, соціологія та психологія. У лінгвістиці заперечення являє собою одну з основних категорій. Незважаючи на зростаючу кількість наукових досліджень, присвячених проблемі заперечення, вона продовжує залишатися одним із головних об’єктів дослідження вчених усіх шкіл і напрямів. У вітчизняній та зарубіжній лінгвістиці існує значна кількість наукових праць, що висвітлюють різні аспекти проблеми заперечення. Найбільш розробленими є підхід до заперечення як до синтаксичної категорії (Є.Кржижкова, Л.Теньєр, J.Damourette, E.Pichon, G.Gougenheim, C.Muller, R.L.Wagner, J.Pinchon, W.Wartburg, P.Zumtor), а також логіко-граматичний підхід (Є.Й.Шендельс, J.Allwood, J.Fontaine, F.Franзois, G.Frege). Існує ряд лінгвістичних трактувань заперечення з використанням філософських (A.J.Ayer, W.Heinemann, L.R.Horn, E.Morot-Sir, P.Vogelsberger) і психоло-гічних теорій (L.Apostel, E.Toms, F.Vandamme), а також у межах функціонально-семантичного (В.Н.Бурчинський, Р.М.Фахретдінов) і дескриптивного підходів (Т.Cristea, D.Gaatone, C.Vikner, K.de Vuyst). В останні десятиліття велике поширення в лінгвістиці одержала інтерпретація заперечення з погляду прагматики (J.R.Searle, P.Attal, T.Givon, R.Kempson, J.Moeschler, B.Callebaut) і з погляду інтегративної прагматики, зокрема (O.Ducrot, J.Cl.Anscombre).
Разом із тим у значній частині досліджень, присвячених лінгвістичній категорії заперечення, здебільшого розглядаються її основні функціональні значення. Вторинні функції заперечення, тобто випадки, коли форми заперечення вживаються не для вираження його основного категоріального значення, залишаються практично недослідженими. У вживанні подібних форм заперечення особливе місце займають конструкції заперечення заперечення. Проблема заперечення заперечення до тепер не має вичерп-ного висвітлення, відсутнє цілісне уявлення про роль і місце заперечення заперечення в мовленнєвій комунікації. Спроби дослідження заперечення заперечення в основному мали місце не менш тридцяти років тому і здійснювалися з позицій логіко-граматичного підходу (В.Н.Бондаренко, Л.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: СЕМАНТИЧНІ, ПРАГМАТИЧНІ ТА СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИСЛОВЛЮВАНЬ ІЗ ЗАПЕРЕЧЕННЯМ ЗАПЕРЕЧЕННЯ (на матеріалі сучасної французької мови)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок