Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Структурні механізми індукованих магнітним полем деформацій в мартенситІ Nі-Mn-Ga

Структурні механізми індукованих магнітним полем деформацій в мартенситІ Nі-Mn-Ga

Назва:
Структурні механізми індукованих магнітним полем деформацій в мартенситІ Nі-Mn-Ga
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,38 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім. Г.В. Курдюмова
УДК 537.634; 537.638; 538.91
ГЛАВАЦЬКА НАДІЯ ІВАНІВНА
Структурні механізми індукованих магнітним полем деформацій в мартенситІ Nі-Mn-Ga
Спеціальність 01.04.13 – фізика металів
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України.
Науковий консультант: | Гаврилюк В.Г. доктор технічних наук, професор,
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України. | Офіційні опоненти: |
Неклюдов І.М. академік НАН України, професор,
Генеральний директор, Національного Науковог Центру
„ Харківський Фізико- Технічний Інститут”;
Устінов А.І., доктор фізико-математичних наук, професор,
завідувач відділом Парофазних технологій неорганічних матеріалів, Інститут Електрозаврювання ім. Є.О. Патона НАН України; | Л. С. Швиндлерман, доктор фізико-математичних наук, професор,
Інститут металознавства і фізики металів,
Аахен (Федеративна Республіка Німеччина). | Провідна організація: | Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка,
Кафедра фізики металів. |
Захист відбудеться 18 жовтня 2006 р. о …14…. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.168.01 Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою:
03142, м. Київ, бульвар Вернадського, 36, ІМФ ім. Г.В. Курдюмова НАН України.
Відгуки на автореферат, завірені печаткою закладу, у двох примірниках, просимо надсилати за адресою: 03680, ГСП, Київ-142, Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України. Вченому секретарю Спец. ради д.ф.-м.н. Піщаку В.К., тел.: (044) 444-95-27.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою 03142, м. Київ, бульвар Вернадського, 36.
Автореферат розісланий 14 вересня вересня 2006 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Д.26.168.01
доктор фізико-математичних наук Піщак В.К.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Після відкриття в 1996 році явища магнітопластичності і магнітної пам'яті форми у феромагнітних мартенситах Ni2MnGa дослідження цього феномену розвивається бурхливими темпами. Велетенські магнітопластичні деформації (5-6%), одержані при дії магнітного поля відносно невеликої величини у феромагнітних мартенситах відкривають перспективи створення нового класу магнітопластичних матеріалів для використання в техніці в якості магнітних актуаторів, сенсорів, трансдюсерів. Нове явище спричинило широкий резонанс в науковому середовищі, і, як наслідок, різке зростання інтересу до цього феномена крупних промислових компаній у всьому світі. Не дивлячись на лавиноподібну кількість експериментальних і теоретичних робіт, присвячених дослідженню магнітної пам'яті форми і структури феромагнітних мартенситів системи Ni-Mn-Ga, досить важливі і принципові питання були не з’ясовані, а саме: кінетичні закономірності деформацій у сталому магнітному полі взагалі не досліджувались, були відсутні відомості про температурну зміну параметрів кристалічної гратки мартенситу, а отже тетрагональности мартенситу, яка визначає величину деформацій в магнітному полі за рахунок перерозподілу двійникових варіантів. Однак саме стабільність як термічна, так і часова, визначають можливість практичного застосування магнітних актуаторів.
Після першого спостереження нами в 2000 році довготривалої еволюції мартенситної структури в сталому магнітному поля та суттєвого впливу швидкості прикладання магнітного поля на магнітопластичність [1], з’ясування кінетичних закономірностей деформацій під дією магнітного поля та факторів, що контролюють швидкість динамічного відгуку мартенситної структури на дію магнітного поля, набули особливої актуальності.
Дуже важливим є з’ясування факторів, що контролюють швидкість динамічного відгуку мартенситної структури на дію магнітного поля та стабільність магнітоіндукованих деформацій як в магнітному полі, так і після його дії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Структурні механізми індукованих магнітним полем деформацій в мартенситІ Nі-Mn-Ga

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок