Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> З НАСЕЛЕННЯМ СХІДНОЇ ТА ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ В ДОБУ РАННЬОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ

З НАСЕЛЕННЯМ СХІДНОЇ ТА ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ В ДОБУ РАННЬОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ

Назва:
З НАСЕЛЕННЯМ СХІДНОЇ ТА ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ В ДОБУ РАННЬОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,01 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Ужгородський національний університет
Алешкевич Ярослав Андрійович
УДК 94 (439) 04/09
КОНТАКТИ УГОРЦІВ
З НАСЕЛЕННЯМ СХІДНОЇ ТА ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ
В ДОБУ РАННЬОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ
Спеціальність 07.00.02 - всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Ужгород - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії стародавнього світу та середніх віків історичного факультету Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
БАЛАГУРІ Едуард Альбертович
історичний факультет Ужгородського національного університету,
професор кафедри історії стародавнього світу та середніх віків
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
КРІЛЬ Михайло Михайлович
історичний факультет Львівського національного університету
ім. І.Франка, професор кафедри історії слов’янських країн
кандидат історичних наук,
ШОВШ Калман Калманович
ректор Закарпатського Угорського педінституту, м.Берегово, Закарпатська обл.
Провідна установа:
Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича, МОН України, м.Чернівці
Захист відбудеться “ 22 ” листопада 2002 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.04. Ужгородського національного університету за адресою: 88000 м.Ужгород, вул.Університетська, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: 88000 м.Ужгород, вул. Капітульна, 6.
Автореферат розісланий “18” жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук І.М. Ліхтей
І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Переселенню угорців із регіону Приуралля до Тисо-Дунайської низовини в добу раннього середньовіччя та широкому спектру проблем, які були пов’язані із цим явищем, приверталась підвищена увага дослідників. Однак, не зважаючи на це, до нашого часу жодна з цих проблем не була остаточно розвязана. Серед негативних факторів, які впливали на подібне становище, з одного боку була політична та ідеологічна конюктура, яка, керуючись концепцією “інтернаціональних, дружніх зв’язків між братніми народами”, часто вдавалась до прикрашення фактів, а також свідомо уникала та замовчувала так звані “конфліктні питання”, які безперечно мали місце у системі контактів між угорцями та окремими народами Європи; з іншого - суперечливість відомостей письмових, археологічних, антропологічних джерел, що неодноразово спричиняло досить вільне їх тлумачення. В кінцевому рахунку, вказані недоліки не дозволяли обєктивно досліджувати проблеми стосунків між угорцями та населенням Східної, Центральної та Південно-Східної Європи.
В дисертації робиться спроба комплексного розгляду проблем контактів між угорцями, які перебували в процесі переселення та напередодні утворення Угорської держави, з різноманітними народами Європи. Крім цього, автор намагається визначити рівень та глибину трансформацій, які відбулися завдяки цим контактам в політичній, господарсько-побутовій, соціальній та духовній сферах життя угорського суспільства.
Актуальність теми дисертації очевидна з огляду на відсутність нових комплексних досліджень з цієї проблематики. Крім цього вона обумовлена як потребою введення в науковий обіг нових джерел (зокрема, археологічних знахідок останнього десятиліття ХХ ст.), так і необхідністю зробити підсумок наявних на сьогодні поглядів та підходів в оцінці різноманітних контактів між угорцями та народами Європи в добу раннього середньовіччя.
Хронологічні рамки роботи охоплюють період від початку угорського переселення з регіону Південного Приуралля (з IV ст.) до заснування Угорської держави (1000 р.). Нижня хронологічна межа визначається необхідністю розглянути політичну та етнічну ситуацію в регіоні існування Magna Hungaria, яка небезпідставно вважається прабатьківщиною угорців та визначити причини, що спонукали угорців до переселення у західному напрямку, а верхня - обмежується 1000 роком (подіями, пов’язаними із коронацією Іштвана І та проголошенням Угорського королівства), що символізувало собою перехід угорців на нову ступінь політичної, етнічної, господарської, суспільної та культурної зрілості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: З НАСЕЛЕННЯМ СХІДНОЇ ТА ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ В ДОБУ РАННЬОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок