Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Флора та рослинність ДЕПРЕСІЙ Лівобережжя Нижнього Дніпра

Флора та рослинність ДЕПРЕСІЙ Лівобережжя Нижнього Дніпра

Назва:
Флора та рослинність ДЕПРЕСІЙ Лівобережжя Нижнього Дніпра
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,29 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
НІКІТСЬКИЙ БОТАНІЧНИЙ САД – НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
Шаповал Віктор Володимирович
УДК 581.9:581.526.53(477.71/72)
Флора та рослинність
ДЕПРЕСІЙ Лівобережжя Нижнього Дніпра
03.00.05 – ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Ялта 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Нікітському ботанічному саду – Національному науковому центрі УААН (відділ флори, рослинності і заповідної справи).
Науковий керівник: | доктор біологічних наук, професор
Корженевський Владислав В’ячеславович,
Нікітський ботанічний сад – Національний науковий центр УААН, завідувач відділу флори, рослинності і заповідної справи.
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор
Попович Сергій Юрійович,
Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, завідувач кафедри декоративного садівництва та фітодизайну;
кандидат біологічних наук, доцент
Котов Сергій Федорович,
Таврійський Національний університет
ім. В.І. Вернадського, завідувач кафедри ботаніки.
Провідна установа: | Інститут ботаніки
ім. М.Г. Холодного НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 1 ” листопада 2007 р. о 1300 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 53.369.01 у Нікітському ботанічному саду – Національному науковому центрі УААН, за адресою: НБС-ННЦ, смт Нікіта, м. Ялта, АР Крим, Україна, 98648.
Факс: (0654) 33-65-50
E-mail: ssadogurskij@yandex.ru
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Нікітського ботанічного саду – Національного наукового центру УААН, за адресою: НБС-ННЦ, смт Нікіта, м. Ялта, АР Крим, Україна, 98648.
Автореферат розісланий “ 11 ” вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Садогурський С.Ю.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Депресії (поди) є реліктовими геоморфологічними комплексами, осередками цілини та екологічними коридорами у степовій зоні України. Це урочища з унікальною фітобіотою – “ефемеретумом” (Кузьмичев, 1992), потужним ресурсом раритетних та локальних ендемічних рослин, що репрезентують самобутні зональні та інтразональні фітоценози, у т.ч. еталонні природного ядра біосферного резервату “Асканія-Нова”. Моніторинг флори та рослинності депресій, у контексті їх созологічного потенціалу, формує методологічну базу раціональної комплексної охорони фітобіоти у регіоні та є ключем до її “регіонального стандарту”. Через дискретність, гетерогенність та флуктуаційну динаміку, флороценотичний комплекс депресій – модельний об’єкт структурного аналізу. Аналіз ендемізму та флорогенезу депресій є концептуальною позицією щодо природи та генезису регіональної флори, її географо-топологічної ізоляції та палеореконструкцій.
Літературні матеріали про флору та рослинність депресій Лівобережжя Нижнього Дніпра є стислими та фрагментарними, презентуються попутно, у форматі крупномасштабних проектів або пріоритетної тематики – структури та динаміки рослинності плакорного степу, керуючись домінантною методологією. Отож, структурний аналіз флори та еколого-флористична класифікація рослинності депресій Лівобережжя Нижнього Дніпра є актуальною проблемою.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проведено за планом аспірантського курсу та науково-дослідними програмами відділу флори, рослинності і заповідної справи Нікітського ботанічного саду – Національного наукового центру УААН “Збереження різноманіття, пошук та ефективне використання біологічних ресурсів у природних та антропогенних ландшафтах на півдні України” (№ держреєстрації 0101U007189) та лабораторії біологічного моніторингу і заповідного степу Біосферного заповідника “Асканія-Нова” імені Ф.Е. Фальц-Фейна УААН “Вивчити динаміку степових екосистем та агроценозів ландшафту Біосферного заповідника “Асканія-Нова” (№ держреєстрації 0101U000781).
Мета і завдання дослідження. Мета роботи – з позицій системно-структурного аналізу та еколого-флористичної класифікації розкрити структуру флори і рослинності депресій Лівобережжя Нижнього Дніпра.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Флора та рослинність ДЕПРЕСІЙ Лівобережжя Нижнього Дніпра

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок