Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕОРЕЛІГІЙНІ МОТИВИ В ЕСТЕТИЦІ ТА МИСТЕЦТВІ ЗЛАМУ ХІХ – ХХ СТОЛІТЬ

НЕОРЕЛІГІЙНІ МОТИВИ В ЕСТЕТИЦІ ТА МИСТЕЦТВІ ЗЛАМУ ХІХ – ХХ СТОЛІТЬ

Назва:
НЕОРЕЛІГІЙНІ МОТИВИ В ЕСТЕТИЦІ ТА МИСТЕЦТВІ ЗЛАМУ ХІХ – ХХ СТОЛІТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,43 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КАРАНДА Марина Василівна
УДК 111.852 + 7.046.3
НЕОРЕЛІГІЙНІ МОТИВИ В ЕСТЕТИЦІ ТА МИСТЕЦТВІ
ЗЛАМУ ХІХ – ХХ СТОЛІТЬ
Спеціальність 09.00.08 – естетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т.Г.Шевченка на кафедрі філософії та культурології
Науковий керівник:доктор філософських наук, професор
Личковах Володимир Анатолійович,
Чернігівський державний педагогічний
університет імені Т.Г.Шевченка, завідувач
кафедри філософії та культурології.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Малахов Віктор Аронович,
Інститут філософії імені Г.Сковороди НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу філософії культури, етики та естетики;
кандидат філософських наук
Стоян Світлана Петрівна,
Благодійна організація „Центр практичної філософії”,
директор наукового проекту „Філософія природи”.
Провідна установа: Дрогобицький державний педагогічний
університет імені Івана Франка
МОН України.
Захист відбудеться 9 березня 2006 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.28 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий „6” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Живоглядова І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Естетичне дослідження духовного спадку зламової епохи, якою постає рубіж ХІХ – ХХ століть, є перманентно актуальним, і не стільки в історичному чи мистецтвознавчому ракурсах (які вже достатньо опрацьовані), скільки з позицій перетину естетики і релігієзнавства, які набувають все більшого світоглядного і соціокультурного значення.
Поліфонічність і „мультикультуралізм” духовного життя є однією з екзистенціальних особливостей онтології людини в умовах постсучасності. У зв’язку з цим постає проблема пошуку закономірностей взаємовпливу таких сфер духовності, як філософія, естетика, мистецтво, мораль, релігія. Спроба створити цілісну картину світу відбивається у розширенні світоглядних функцій естетичного, зокрема, естетизації неорелігійного світовідношення.
Із оригінальними філософсько-естетичними відкриттями у контексті неорелігійності виступили західноєвропейські, українські, російські мислителі та митці ХІХ–ХХ століть, особливо на зламі епох, в кінці доби Модерну. Сутність естетики неорелігійності полягає в розриві з традиційною релігійною християнською свідомістю, здійсненому представниками елітних мистецьких кіл. До неорелігійного процесу залучаються культуротворчі, естетичні компоненти неотомістського, неоязичницького, неоорієнтального світоглядів. Мистецтво розвивається як масштабний ідейно-естетичний експеримент із синтезу або дистанціювання стосовно цих складових, які виявляються у художніх формах вираження неорелігійних переконань і почуттів, зокрема в неорелігійних мотивах мистецтва, що поширюється і сьогодні.
Тема дисертаційного дослідження актуалізується необхідністю вивчати естетичні традиції вітчизняної духовності, з’ясовуючи її місце в загальноєвропейській культурі. Адже епоха становлення української етнокультурної ідентичності довгий час майже не розглядалася в системі інтернаціонально-нівелюючої ідеології радянської доби. Релігійна ідентифікація духовної еліти нації взагалі випадала з кола наукових інтересів дослідників, у тому числі в естетиці та філософії мистецтва.
Відтак, сенс дослідження полягає в реконструкції релігійно-естетичного світогляду у форматі євромоделей художнього осягнення „естетики історії”. В естетиці та мистецтві на зламі епох виокремлюється феномен неорелігійності, що поєднує в собі спроби реформізму і зацікавленість витоками релігії, синтезуючи соціальне і метафізичне, реальне і містичне, а також окультне, демонічне, які стають провідними світоглядними принципами у мотивації декадансу і модерну.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НЕОРЕЛІГІЙНІ МОТИВИ В ЕСТЕТИЦІ ТА МИСТЕЦТВІ ЗЛАМУ ХІХ – ХХ СТОЛІТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок