Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІСЬКЕ ГРОМАДЯНСТВО ЛЬВОВА XV–XVIII СТ. (ЗА РЕЄСТРАМИ ПРИЙНЯТТЯ ДО МІСЬКОГО ПРАВА)

МІСЬКЕ ГРОМАДЯНСТВО ЛЬВОВА XV–XVIII СТ. (ЗА РЕЄСТРАМИ ПРИЙНЯТТЯ ДО МІСЬКОГО ПРАВА)

Назва:
МІСЬКЕ ГРОМАДЯНСТВО ЛЬВОВА XV–XVIII СТ. (ЗА РЕЄСТРАМИ ПРИЙНЯТТЯ ДО МІСЬКОГО ПРАВА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,49 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Заяць Орест Андрійович
УДК 94(477):711.43:342.71(477.83)”14–17”
МІСЬКЕ ГРОМАДЯНСТВО ЛЬВОВА XV–XVIII СТ.
(ЗА РЕЄСТРАМИ ПРИЙНЯТТЯ ДО МІСЬКОГО ПРАВА)
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів–2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі давньої історії України та архівознавства Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | кандидат історичних наук, доцент Шуст Роман Мар’янович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри давньої історії України та архівознавства | Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор Крикун Микола Григорович, Львівський національний університет
імені Івана Франка, професор кафедри історії слов’янських країн | кандидат історичних наук Собчук Володимир Дмитрович,
Кременецький обласний гуманітарно-
педагогічний інститут імені Тараса Шевченка,
старший викладач кафедри суспільних дисциплін | Провідна установа: | Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, м. Львів |
Захист відбудеться 20 грудня 2005 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5
Автореферат розісланий 16 листопада 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Сухий О. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Міста завжди були осередками бурхливого людського життя, а суспільні, економічні, політичні чи культурні процеси у них відбувалися швидше та яскравіше, ніж на позаміській території. Великі міста ставали осередками прогресивних ідей, притягуючи до себе видатні уми сучасності, а серед міщан завжди було чимало непересічних особистостей. З огляду на це міста мали б привернути до себе пильну увагу українських істориків. Однак у вітчизняній історіографії тривалий час міста досліджувалися недостатньо, а яскравим уособленням цього є висловлювання визначного українського історика Михайла Грушевського стосовно українських міст під іноземним пануванням, що їхня історія “стає одною історією заникання й упадку”, а міщанство “з нашого національного становища має інтерес більше негативний”. Такі твердження були результатом тогочасного стану розвитку української наукової та суспільно-політичної думки, а недостатня зацікавленість містами пояснювалася домінуванням у них іноземного елементу. У радянський час міська тематика теж не стала об’єктом більшої уваги дослідників, які загалом надавали перевагу вивченню історії селянства.
Львів був одним із найзначніших міст Польського Королівства, а згодом і Речі Посполитої. Його історія, порівняно з іншими середньовічними та ранньомодерними українськими містами, є найкраще задокументованою – збереглися численні архівні матеріали. Львів був етнічно строкатим містом, з населенням дуже неоднорідним за своїм географічним та становим походженням, майновим становищем та професійною структурою.
Проведення повноцінного дослідження історії Львова є неможливим без вивчення інституту львівського громадянства та аналізу громадян як суспільної групи. З огляду на те, що “справжніми”, повноправними львів’янами у давні часи вважалися лише міщани, які були наділені львівським громадянством, постає потреба встановити, як саме надавалося міське громадянство, які професійні та етнічні групи вливалися до міської громади Львова і якою була географія їхнього походження. Важливість подібних досліджень зумовлена також і тим, що саме міщани-громадяни найчастіше виступають у міських актах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МІСЬКЕ ГРОМАДЯНСТВО ЛЬВОВА XV–XVIII СТ. (ЗА РЕЄСТРАМИ ПРИЙНЯТТЯ ДО МІСЬКОГО ПРАВА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок