Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Національно-патріотичне підпілля Уманщини у Другій світовій війні (військово-політичний аспект)

Загрузка...

Національно-патріотичне підпілля Уманщини у Другій світовій війні (військово-політичний аспект)

Назва:
Національно-патріотичне підпілля Уманщини у Другій світовій війні (військово-політичний аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,56 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Чорномаз Богдан Данилович
УДК 94(477) “1939/1945”
Національно-патріотичне підпілля Уманщини у Другій світовій війні
(військово-політичний аспект)
20.02.22. – військова історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ЛЬВІВ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України, науки і
техніки Інституту гуманітарних і соціальних наук
Національного університету “Львівська політехніка”.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Зінкевич Роман Дмитрович,
заст. директора Інституту гуманітарних
і соціальних наук Національного
університету “Львівська політехніка”.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук,
Русначенко Анатолій Миколайович,
професор Київського педагогічного
університету ім. Б. Грінченка
кандидат історичних наук
Бондаренко Костянтин Петрович,
директор Центру досліджень
суспільних процесів “Експерт”
Провідна установа: Інститут історії України НАН України,
відділ історії України періоду Другої світової війни.
Захист відбудеться 25 березня 2005 р. о 12 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.15 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів – 13, вул. Степана Бандери, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів – 13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий 19 лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.філос.н., доцент Гусєв В.І.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У кінці 80-х рр. ХХ ст. формально були зняті адміністративні та ідеологічні перепони на шляху наукових досліджень історії визвольної боротьби українського народу періоду Другої світової війни. Політичні явища, породжені процесами демократизації суспільства, що з’явились після проголошення незалежності в Україні, поставили перед історичною наукою безліч завдань, пов’язаних з потребою збагачення суспільства незалежної держави об’єктивними знаннями своєї історії.
За таких передумов до вивчення теми боротьби українських національно – патріотичних сил за побудову незалежної держави під час Другої світової війни українські науковці приступили лише з початком 90-х років минулого століття. За роки незалежності України науковцями зібрано і опрацьовано значну кількість історичних джерел. Однак, на думку автора дисертації, робити остаточні висновки, виходячи із здобутих знань про національно – визвольну боротьбу згаданого періоду, ще надто рано.
До недостатньо вивчених подій і явищ з історії національно – визвольних змагань згаданого періоду слід віднести факт участі широких верств населення Наддніпрянщини у визвольній боротьбі і масштаби популярності державницьких ідей у першій половині 40-х років минулого століття.
Досі поза увагою дослідників залишається проблема факту існування на території України ідеологічно невизначеного антинімецького підпілля з ознаками національного патріотизму, а також нерозкрито причини зачислення радянсько-більшовицькою владою цього виду підпілля до активу комуністичного. Тобто, наукові проблеми існують.
Лише об’єктивне з’ясування істориками цієї ще досі нерозпрацьованої теми дасть відповідь нашим сучасникам на питання: чого в дійсності прагнув український народ у періоди складних політичних катаклізмів. Обраний автором дисертації напрям досліджень дає можливість заповнити певну кількість прогалин, які існують до сьогодні у наявних здобутках з вивчення історії національно – визвольного руху в часі Другої світової війни.
Пропоноване дослідження актуалізує сучасна різновекторність політичних процесів, які прогресують в Україні на рівні найвищих органів влади. На нашу думку саме дефіцит об’єктивних знань з історії українського визвольного руху є причиною труднощів при виборі політичних пріоритетів нашою науковою і політичною елітою.
У цьому контексті важливість пропонованого дослідження полягає, насамперед, у детальному розгляді процесів зародження національно – визвольного руху в одному з регіонів Великої України – Уманщині.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Національно-патріотичне підпілля Уманщини у Другій світовій війні (військово-політичний аспект)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок