Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: КОНСТИТУЦІЙНА ЮСТИЦІЯ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ

КОНСТИТУЦІЙНА ЮСТИЦІЯ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ / сторінка 6

Назва:
КОНСТИТУЦІЙНА ЮСТИЦІЯ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,93 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Автор приходить до висновку, що існування різної термінології для характеристики діяльності судів загальної юрисдикції США на чолі з Верховним судом США по вирішенню конституційно-правових питань шляхом здійснення судового конституційного контролю зумовлене, з одного боку, відсутністю в роботах російських та українських вчених єдиного підходу до поняття “конституційна юстиція”та пов’язаних з ним категорій, а з іншого – термінологічними та мовними відмінностями в законодавствах різних держав.
Враховуючи різні погляди науковців щодо категорії “конституційна юстиція” та специфічні характеристики конституційного контролю в США, дисертант пропонує визначення конституційної юстиції США як діяльності судів загальної юрисдикції США на чолі з Верховним судом США, направленої на вирішення конституційно-правових питань шляхом здійснення конституційного контролю, який має універсальний та відносний характер (рішення суду є обов’язковим лише для сторін конкретної судової справи), залежить від факту правозастосування відповідних норм права, включає перевірку конституційності актів органів законодавчої і виконавчої влади, контроль за дотриманням конституційних прав і свобод, а також контроль за здійсненням правосуддя.
У підрозділі 1.2. “Співвідношення понять “конституційна юстиція” і “конституційна юрисдикція”” автор аналізує погляди різних науковців на поняття “юрисдикція”, яке в юридичній літературі залежить від предмета розгляду (кримінально-правова, цивільно-правова, адміністративна, конституційна і інші види юрисдикцій).
Враховуючи, що терміном “юрисдикція” охоплюється діяльність державних органів по вирішенню спорів, розгляду справ про правопорушення і застосуванню санкцій, дисертант пропонує розглядати конституційну юрисдикцію США як здійснювану судами США, передусім Верховним судом, перевірку законів з точки зору їх відповідності Конституції, враховуючи наступне: функції судового конституційного контролю належать судовій владі в цілому, суди Сполучених Штатів Америки не можуть виділяти розгляд питання про конституційність певного акта в окреме провадження безвідносно до конкретної судової справи, судовий конституційний контроль за діяльністю адміністративних органів здійснюється в США звичайними судами, а не спеціальними адміністративними, як в деяких європейських державах.
Розділ 2 “Судовий конституційний контроль у правовій системі США”, який складається з трьох підрозділів, присвячений дослідженню питань про введення в практику американських судів повноважень по здійсненню судового конституційного контролю, а також про зв’язок судового конституційного контролю з доктриною розподілу державної влади та доктриною судового прецеденту.


Підрозділ 2.1. “Виникнення судового конституційного контролю у США” присвячений висвітленню питання про правові підстави конституційного контролю у США.
Аналіз Конституції США 1787 р. дозволив автору дійти висновку про відсутність чітко сформульованого посилання на судовий конституційний контроль в тексті Конституції. Автор вважає, що судовий конституційний контроль виник в США завдяки доктрині судового прецеденту, оскільки саме прецедент, створений в результаті розгляду знаменитої справи Marbury v. Madison 1803 року, заснував судовий конституційний контроль в США.
У цьому підрозділі підкреслюється, що, хоча виникнення судового конституційного контролю у США прийнято пов’язувати з 1803 роком - датою визнання Верховним судом США неконституційним федерального закону у справі Marbury v. Madison, федеральні суди і суди штатів приймали рішення щодо неконституційності окремих законів штатів ще до прийняття Конституції США у 1787 році. Збірка із 85 статей, опублікованих в період з кінця жовтня 1787 р. по травень 1788 р. в газетах штату Нью-Йорк під псевдонімом Публій і загальною назвою "Федераліст", є додатковим доказом того, що ідея про надання судам можливості здійснювати судовий конституційний контроль обговорювалась розробниками американської Конституції ще до прийняття Конституції США у 1787 році.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: КОНСТИТУЦІЙНА ЮСТИЦІЯ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок