Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: КОНСТИТУЦІЙНА ЮСТИЦІЯ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ

КОНСТИТУЦІЙНА ЮСТИЦІЯ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ / сторінка 8

Назва:
КОНСТИТУЦІЙНА ЮСТИЦІЯ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,93 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Далі здійснено порівняльний аналіз рішень Конституційного Суду України та судових прецедентів Верховного суду США. Про подібність рішень Конституційного Суду України та судових прецедентів, створених Верховнимсудом США, свідчить те, що вони є актами органів судової влади, які виникають в результаті розгляду конкретних справ і метою яких є заблокувати дію норми закону чи іншого правового акта, яка суперечить Конституції. Відмінності між вказаними поняттями зумовлені, на думку автора, наступним: різні підстави судового провадження; різне розташування норми у тексті рішення: в судовому прецеденті, створеному Верховним судом США, норма міститься у мотивувальній частині рішення, в аргументації судді, а у рішенні Конституційного Суду України - у резолютивній його частині; неможливість надання окремим думкам суддів Конституційного Суду України, висловлених з приводу справи, прецедентного характеру на відміну від практики Верховного суду США.
У Розділі 3 “Конституційна юрисдикція Верховного суду США”, який складається з трьох підрозділів, досліджено основні тенденції практики Верховного суду США щодо тлумачення Конституції США, контролю за діяльністю органів законодавчої і виконавчої влади, а також контролю за дотриманням конституційних прав і свобод.
У підрозділі 3.1. “Тлумачення Конституції США як форма реалізації юрисдикції Верховного суду США” розкрито основні засади здійснення інтерпретації норм Конституції США Верховним судом США як вищим органом конституційної юрисдикції.
Аналіз структури Конституції США 1787 р. дозволив автору зробити висновок, що такі структурні елементи, як Преамбула та поправки до Конституції по-різному відображаються в практиці Верховного суду США. При прийнятті рішень Верховний суд може посилатися на поправки до Конституції, які мають такий самий юридичний статус, як і сама Конституція, хоча вони не включаються до неї шляхом перегляду початкового тексту, а додаються. Преамбула до Конституції США такого статусу не має.
Сьогодні в США актуальним є питання співвідношення між тлумаченнями норм конституцій штатів, здійсненими вищими судами штатів, і тлумаченнями аналогічних положень федеральної Конституції, здійсненими Верховним судом США. У зв’язку з цим дисертантом проаналізовано методи тлумачення конституцій штатів, за допомогою яких суди штатів пристосовують тлумачення норм власних конституцій до тлумачень аналогічних положень федеральної Конституції, здійснених Верховним судом США.
Процес тлумачення норм Конституції органами конституційної юстиції базується на певних принципах інтерпретаційної діяльності. Відмінності в існуючих правових системах відображаються на застосуванні цих принципів. На основі аналізу методів конституційного тлумачення, які застосовуються суддями Верховного суду США, дисертант робить висновок про те, що судді Верховного суду США вільні у виборі методів тлумачення Конституції США. Вибір методу тлумачення конституційних положень конкретним суддею залежить від того, прихильником якого підходу до тлумачення він є – “оригіналістом” чи“модерністом”, відмінність між якими полягає у тому, чи потрібно при тлумаченні конституційних положень обмежуватися намірами авторів Конституції США 1787 року та Білля про права 1791 року.
У підрозділі 3.2. “Конституційний контроль за актами органів законодавчої і виконавчої влади” досліджуються спеціальні методи (прийоми) тлумачення норм законодавчих актів, які були вироблені в практиці Верховного суду США, наслідки визнання Верховним судом США законодавчого акта неконституційним, а також питання здійснення судового конституційного контролю за актами органів виконавчої влади.
Верховний суд США наділений правотворчими повноваженнями в сфері здійснення судового конституційного контролю за актами Конгресу, що дозволяє йому активно впливати на регулювання суспільних відносин шляхом розширення меж застосування тієї або іншої норми законодавчого акта.
Надалі в дисертації підкреслюється, що правові акти, визнані Верховним судом США такими, що суперечать Конституції США, проголошуються нечинними з моменту їх прийняття.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: КОНСТИТУЦІЙНА ЮСТИЦІЯ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок