Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: КОНСТИТУЦІЙНА ЮСТИЦІЯ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ

КОНСТИТУЦІЙНА ЮСТИЦІЯ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ / сторінка 9

Назва:
КОНСТИТУЦІЙНА ЮСТИЦІЯ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,93 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Це означає, що судові рішення, в яких визнаються неконституційними певні правові акти або їх окремі положення, мають зворотний характер, але лише стосовно сторін у справі. Виняток складають законодавчі акти, які регулюють питання притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності та відбування покарання за скоєні злочини.
Аналізуючи процес реалізації в США судового конституційного контролю за діяльністю органів виконавчої влади, автор приходить до наступних висновків: 1) цей вид контролю включає як засоби, встановлені законодавством, так і традиційні засоби загального права, запозичені з англійського загального права, якими є різні за своїм змістом судові накази, що зобов’язують органи виконавчої влади вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення; 2) здійснюючи контроль за діяльністю органів виконавчої влади, американські суди перевіряють не лише питання фактів, але також і питання права.
Підрозділ 3.3. “Конституційний контроль за дотриманням конституційних прав і свобод” присвячений дослідженню питання ролі Верховного суду США в механізмі захисту конституційних прав і свобод особи.
Розглядаючи судову практику Верховного суду США різних історичних періодів, автор зазначає, що контроль за дотриманням конституційних прав і свобод особи Верховний суд США здійснює шляхом перевірки на відповідність Конституції США законодавчих актів Конгресу та легіслатур штатів, а також актів і дій інших органів влади. Перевіряючи конституційність актів органів законодавчої і виконавчої влади, які регламентують правовий статус особи, Верховний суд США, як правило, застосовує дві основні конституційні доктрини: доктрину рівного для всіх захисту законами (equal protection), закріплену в поправці XIV до Конституції США, і доктрину належної правової процедури (due process of law), закріплену в V та XIV конституційних поправках.


У цьому підрозділі здійснено аналіз судових прецедентів Верховного суду США, які мали вагомий вплив на захист основних прав і свобод особи, оскільки конституційні приписи про права і свободи наповнюються реальним змістом саме в рішеннях Верховного суду. Керуючись традиційною в науці конституційного права класифікацією основних прав і свобод людини і громадянина (особисті, політичні і соціально-економічні), дисертант на прикладі конкретних судових рішень Верховного суду США дослідив сучасне розв’язання Верховним судом США проблем реалізації окремих конституційних прав особи. Автор приходить до висновку, що обов’язок судів захищати права і свободи громадян часто стає підставою для втручання Верховного суду США в процес розмежування як повноважень двох інших гілок влади, так і сфер відання штатів і федерації.
Далі наголошено на тому, що, на відміну від більшості сучасних держав, в США значна частина прав соціального, економічного і культурного характеру не зазначається в тексті Конституції. Головна проблема гарантованості соціально-економічних прав полягає в тому, що американська правова доктрина не розглядає соціально-економічні права в якості “фундаментальних”. Розподіл всіх прав на “фундаментальні” та інші права має в США важливе юридичне значення, яке полягає в тому, що неконституційним може бути визнаний лише той закон, який порушує “фундаментальні” права.
У Висновках дисертантом формулюються основні теоретичні результати дисертаційного дослідження.
Запропоновано наступне визначення конституційної юстиції в США, яке досить повно містить у собі її найважливіші риси: конституційна юстиція США - діяльність судів загальної юрисдикції США на чолі з Верховним судом США, направленої на вирішення конституційно-правових питань шляхом здійснення конституційного контролю, який має універсальний та відносний характер (рішення суду є обов’язковим лише для сторін конкретної судової справи), залежить від факту правозастосування відповідних норм права, включає перевірку конституційності актів органів законодавчої та виконавчої влади, контроль за дотриманням конституційних прав і свобод, а також контроль за здійсненням правосуддя.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: КОНСТИТУЦІЙНА ЮСТИЦІЯ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок