Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізми регулювання антропогенних викидів ПАРНИКОВИХ ГАЗІВ

Загрузка...

Механізми регулювання антропогенних викидів ПАРНИКОВИХ ГАЗІВ

Назва:
Механізми регулювання антропогенних викидів ПАРНИКОВИХ ГАЗІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Донецький державний університет управління
ЛОГАЧОВА ОЛЕНА ВІКТОРІВНА
УДК 338.24:622.324.5.002.8
Механізми регулювання антропогенних викидів ПАРНИКОВИХ ГАЗІВ
Спеціальність 08.00.06 - економіка природокористування та охорони
навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник
доктор економічних наук, професор Александров Іван Олександрович,
Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), завідувач кафедри менеджменту.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Гринів Лідія Святославівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України (м. Львів), завідувач кафедри економіки України;
кандидат економічних наук, доцент Попова Ольга Юріївна,
Державний вищий навчальний заклад «Донецький національний технічний університет» Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), доцент кафедри економіки підприємства.
Захист відбудеться «19» червня 2008 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.128.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, Донецьк, пр. Богдана Хмельницького, 108, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, Донецьк, вул. Челюскінців, 163 а.
Автореферат розісланий «16» травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Р.Р. Ларіна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Екологічна політика України спрямована на поєднання економічного зростання та невиснажливого використання природних ресурсів, комплексне вирішення економічних і екологічних проблем на національному, регіональному та місцевому рівнях.
У сучасних умовах інтеграція України у світове господарство є безальтернативним напрямом її розвитку. Виходячи з цього, для вітчизняної економічної науки актуальним завданням постає дослідження особливостей функціонування ринкових відносин у природоохоронній сфері, які здатні забезпечити довгострокові позитивні зміни у стані довкілля та пом’якшити антропогенний вплив на зміну клімату.
Розв’язання сучасних екологічних проблем потребує комплексного наукового підходу, пошуку можливих шляхів подолання та виходу з екологічної кризи. Проблемам упровадження економічних інструментів екологічного регулювання присвячено багато робіт, в яких викладено результати дослідження та механізми вирішення економіко-екологічних протиріч. Провідними дослідниками названих напрямків є І.О. Александров, Б.В. Буркинський, О.О. Веклич, Б.М. Данилишин, М.І. Долішній, А.А. Садєков, Ю.І. Стадницький, В.М. Степанов, В.М. Трегобчук, Г.О. Черніченко, М.Г. Чумаченко та інші.
Різні аспекти формування екополітики у контексті сталого розвитку, міжнародної торгівлі, еколого-економічної безпеки, а також екологічно збалансованої економіки досліджували такі вчені: О.І. Амоша, Н.М. Андрєєва, В.П. Вишневський, Т.П. Галушкіна, Л.С. Гринів, С.І. Дорогунцов, В.С. Кравців, І.М. Ляшенко, М.Г. Мельник, І.В. Петенко, О.В. Половян, О.Ю. Попова, В.В. Сабадаш, І.М. Синякевич, С.К. Харічков, А.М. Федоріщева, О.І. Шапоренко та інші.
Визначаючи теоретичну та практичну цінність науково-методичного забезпечення реалізації національної екологічної політики, слід відзначити, що недостатньо опрацьованими залишаються науково-методичні підходи до розв’язання проблеми регулювання діяльності з попередження негативних змін клімату внаслідок створення «парникового ефекту» та реалізації механізмів Кіотського протоколу в Україні.
Необхідність формування механізмів регулювання антропогенних викидів парникових газів зумовлює потребу у поглибленому дослідженні економічних відносин у сфері економіки природокористування, передумов формування ефективного механізму скорочення викидів парникових газів та впровадження торгівлі квотами на викиди, реалізації проектів спільного впровадження.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Механізми регулювання антропогенних викидів ПАРНИКОВИХ ГАЗІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок