Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОКАЯННЯ В ДУХОВНО-МОРАЛЬНОМУ БУТТІ ЛЮДИНИ

ПОКАЯННЯ В ДУХОВНО-МОРАЛЬНОМУ БУТТІ ЛЮДИНИ

Назва:
ПОКАЯННЯ В ДУХОВНО-МОРАЛЬНОМУ БУТТІ ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,63 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Актуальність теми дисертації загалом пов’язана з її орієнтацією на дослідження механізму дії феномену "покаяння" на шляху самовизначе
ння та самовдосконалення особистості


КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КУНДЕРЕВИЧ Олена Вікторівна
УДК 17.02
ПОКАЯННЯ В ДУХОВНО-МОРАЛЬНОМУ БУТТІ
ЛЮДИНИ
спеціальність 09.00.07 - етика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському університеті імені Тараса Шевченка на кафедрі етики, естетики і культурології філософського факультету.
Науковий керівник -
Офіційні опоненти -
-
Провідна установа - |
кандидат філософських наук, доцент АБОЛІНА Тетяна Георгіївна; Київський університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри етики, естетики і культурології
доктор філософських наук, професор ЛАРІОНОВА Вікторія Костянтинівна; Національна Академія внутрішніх справ України (Прикарпатська філія), професор кафедри філософії
кандидат філософських наук, доцент КИСЕЛЬОВ Сергій Олегович; Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, доцент кафедри філософії
Київський державний лінгвістичний університет, кафедра філософії
Захист відбудеться “ ” 1999 р. о годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.28 при Київському університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 252001, м. Київ, вул. Володимирська, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розіслано “ ” __________ 1999 р.
Вчений секретар
спеціализованої вченої ради КУЧЕРЮК Д.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації пов’язана з її орієнтацією на дослідження механізму дії феномена “покаяння” шляхом самовизначення та самовдосконалення особистості. Чим гостріші проблеми постають перед нами, чим непевніші перспективи на майбутнє - тим невідворотніше прагнення сучасної людини знайти те, заради чого варто було б жити.
Є ціла низка потаємних, захованих внутрішньо чинників людської моральності, які важко узгоджуються з гучним оприлюдненням, серед яких слід зазначити саме: совість, сором, розкаяння, покаяння. І все ж аналізувати, тверезо осмислювати, обговорювати природу цих явищ ми мусимо, якщо прагнемо скласти певне уявлення про свій внутрішній світ.
Вітчизняна етика, як і філософія загалом, перебуває сьогодні в ситуації, що характеризується певною переорієнтацією у визначенні засадових положень, вихідних принципів і канонів побудови власної теоретичної системи. У зв’язку з цим особливої уваги потребують етико-екзистенційні феномени, які довгий час розглядалися тільки як релігійні категорії.
Загальний зміст “покаяння” безпосередньо відомий кожному. “Покаяння” не є виключно християнською доброчесністю: засади його знаходяться у глибинах загальнолюдської моральної свідомості та почуття.
Звернення сучасних філософів до категорій “совість”, “розкаяння”, “покаяння” і т.п. вказує на те, що філософія наближається до розв’язання найболючіших питань, та однієї з особливих задач XX століття - пояснення ірраціонального.
Все більше науковці відходять від однозначності у трактовці фундаментальних етико-екзистенційних проблем людського буття. “Покаяння” ж довгий час залишалося поза увагою дослідників, саме це зумовлює необхідність філософсько-етичних досліджень цього феномена.
Стан наукового розроблення проблеми.
Тема “покаяння” має дослідницьку традицію. Вона знайшла відображення не тільки в філософсько-етичній думці, але і в релігійно-теологічній.
В історії етики “розкаяння”, “покаяння” розглядаються крізь призму моральної самосвідомості: осмислення, контролювання та критичний перегляд моральних настанов людської суб’єктивності. В багатьох культурах Сходу цей феномен регламентується та прив’язаний до ритуалу. В античності ідея “розкаяння” не є центральною, але постає як прагнення самоаналізу, відповідальності, звернення до своєї особистості (Марк Аврелій “Наодинці з собою.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПОКАЯННЯ В ДУХОВНО-МОРАЛЬНОМУ БУТТІ ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок