Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ЕКОЛОГІЯ ВІРУСІВ РОСЛИН ЗАПОВІДНИКА “АСКАНІЯ-НОВА”

ЕКОЛОГІЯ ВІРУСІВ РОСЛИН ЗАПОВІДНИКА “АСКАНІЯ-НОВА” / сторінка 2

Назва:
ЕКОЛОГІЯ ВІРУСІВ РОСЛИН ЗАПОВІДНИКА “АСКАНІЯ-НОВА”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,17 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
У ряді випадків корисні в агротехнологічному аспекті властивості виведених сортів культурних рослин корелюють з властивостями, які роблять даний тип рослин менш життєздатними в природних умовах. Вони стають менш стійкими до факторів зовнішнього середовища (посухостійкість, морозостійкість, стійкість до вилягання тощо) та до захворювань різної етіології, у тому числі й до вірусних. Очевидно, при набутті рослинами позитивних спадкових ознак, відбувається маскування або втрата тих властивостей, які притаманні їх диким родичам.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Робота увійшла в план досліджень теми № 97089, номер державної реєстрації ДР 0179U003157, завданням якої було дослідити закономірності патогенезу фітовірусних інфекцій з метою раціонального використання природних ресурсів”. Вона виконувалась в рамках комплексної наукової програми “Агропродкомплекс” (1997 – 2000).
Мета і завдання дослідження. Метою роботи було вивчення екологічних властивостей фітовірусів, поширених в заповіднику “Асканія–Нова”.
Для проведення цієї роботи необхідно було вирішити такі завдання:
1. Вивчити вірусологічний спектр території заповідника “Асканія–Нова” та дослідити розповсюдження і властивості патогенів.
2. Дослідити кореляцію частоти вірусних уражень із пасовищним та антропогенним навантаженням на прикладі Чапельського поду та ділянок заповідника, які межують із зонами рекреації та агроценозами.
3. Дослідити зв’язки між фітовірусами та ланками біологічних угруповань з урахуванням екологічних особливостей заповідника.
4. Вивчити взаємовідносини “хазяїн–паразит” із використанням методу індукованої флуоресценції хлорофілу та кліностатування.
Об'єкт дослідження– різноманіття, поширення, властивості фітовірусів та їх антигенів на території заповідника “Асканія–Нова”.
Предмет дослідження – Вірус тютюнової мозаїки, вірус смугастої мозаїки пшениці, вірус огіркової мозаїки.
Методи дослідження: метод паралельних ходів, візуальна оцінка вірусних захворювань за симптомами; серологічні тести (ELISA–тест, реакція подвійної імунодифузії Ухтерлоні), електронна мікроскопія, метод індукованої флуоресценції хлорофілу та кліностатування. Статистичні методи аналізу: середнє арифметичне, середнє квадратичне відхилення, коефіцієнт Стьюдента та Фішера при порівнянні впливу різних вірусів на показники індукованої флуоресценції та при визначенні титру вірусів за допомогою імуноферментного аналізу.
Наукова новизна отриманих результатів. Вперше з різних ділянок в умовах заповідника “Асканія–Нова” виділено ізоляти вірусу тютюнової мозаїки, вірусу смугастої мозаїки пшениці, вірусу огіркової мозаїки. Вивчено поширення вірусів та вірусних антигенів на території заповідника, створено карти поширення вірусів Tobamo–групи, Potex–групи, Poty–групи, Clostero–групи, Cucumo–групи у даному регіоні. Досліджено біологічні відмінності між ізолятами вірусів, виділених з різних рослин–хазяїв. Вивчено вплив вірусної інфекції на стан фотосистеми за допомогою методу індукованої флуоресценції (ІФХ) та використано метод індукованої флуоресценції хлорофілу при вивченні патогенності різних ізолятів вірусу тютюнової мозаїки, вірусу смугастої мозаїки пшениці та вірусу огіркової мозаїки, виділених в районі заповідника. Досліджено вплив кліностатування на репродукцію вірусу смугастої мозаїки пшениці в рослинах Triticum aestivum L.
Практичне значення одержаних результатів. Вивчення вірусів дикорослих рослин є необхідним для встановлення причин виникнення вірусних епіфітотій та для прогнозування їх появи. Крім того, подібні дослідження проводилися з метою відбору природного селекційного матеріалу, який використовується при виведенні нових сортів рослин, а також з метою поповнення банку рослинних популяцій для біотехнологічних дослідів.
Вивчення якомога більшої кількості ланцюгів циркуляції конкретних збудників дозволяє отримати більш повну інформацію щодо даних агентів, що, в свою чергу, може сприяти знаходженню шляхів боротьби з ними.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЕКОЛОГІЯ ВІРУСІВ РОСЛИН ЗАПОВІДНИКА “АСКАНІЯ-НОВА”

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок