Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ЕКОЛОГІЯ ВІРУСІВ РОСЛИН ЗАПОВІДНИКА “АСКАНІЯ-НОВА”

Загрузка...

ЕКОЛОГІЯ ВІРУСІВ РОСЛИН ЗАПОВІДНИКА “АСКАНІЯ-НОВА” / сторінка 3

Назва:
ЕКОЛОГІЯ ВІРУСІВ РОСЛИН ЗАПОВІДНИКА “АСКАНІЯ-НОВА”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,17 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Дослідження комплексних зв’язків вірусів з іншими компонентами біоценозів, з урахуванням особливостей взаємодії з конкретним середовищем існування (біотопом), робить можливим моделювання різних процесів, які відбуваються в екосистемах.
Особистий внесок здобувача. Дисертаційну роботу виконано під керівництвом д.б.н., професора, академіка УААН Бойка А.Л. Розділ 3 кліностатування та метод індукованої флуоресценції виконані автором у тісному співробітництві з к.б.н. Міщенко Л.Т., к.б.н. Корнєєвим Д.Ю., інженером Кир'яченко С.С., з якими автор має спільні публікації. Наведені в рукописі результати отримано здобувачем особисто або за безпосередньої участі при виконанні експериментів.
Апробація результатів дисертації. Результати було апробовано на Міжнародній конференції, присвяченій сторічному ювілею заснування заповідника “Асканія–Нова” – 1998 рік; ІІ–й міжнародній конференції “Біоресурси та віруси” – 1998 рік; ІІІ–й міжнародній конференції “Біоресурси та віруси” – 2001 рік, наукових семінарах кафедри вірусології, а також конференціях біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка – 1996 – 2001 р.
Публікації. Результати досліджень представлені у вигляді 6 статей, опублікованих у фахових наукових журналах, тез доповідей у збірниках 2–х міжнародних конференцій з питань вірусології та збереження біорізноманіття.
Структура та обсяг дисертації. Дисертаційна робота складається із вступу, огляду літератури, матеріалів і методів, результатів та їх обговорення, підсумків, висновків та переліку використаних літературних джерел. Повний обсяг роботи складає 173 сторінки друкованого тексту, що включає 40 рисунків (з них 19 фотографій), 23 таблиці та перелік використаних джерел (191, з них 126 – іноземні).
ОСНОВНА ЧАСТИНА
Матеріали і методи дослідження
Виходячи з мети наших досліджень ми проводили обстеження різних ділянок заповідника “Асканія–Нова” для виявлення вірусінфікованих рослин. Основна увага зосереджувалася на рослинах родин Злакових (Poaceae), Бобових (Fabaceae), Складноцвітих (Asteraceae), Розоцвітих (Rosaceae), Гвоздичних (Caryophyllaceae), Цибулевих (Alliaceae), Частухових (Alismataceae), Зонтичних (Apiaceae), Лілійних (Liliaceae), Плакунових (Lythraceae), Ранникових (Scrophulariaceae), Шорстколистих (Boraginaceae), Губоцвітих (Lamiaceae), Гречкових (Polygonaceae), Жовтецевих (Ranunculaceae), Орхідних (Orchidaceae), Півонієвих (Paeoniaceae), Пухирникових (Lentibulariaceae), Барбарисових (Berberidaceae).
Обстеження територій з рослинами проводили поквадратно методом паралельних ходів з інтервалом 20 метрів між ними. Відбір проб ґрунту проводили неподалік від рослин, які мали ознаки ураження.
Збір та обробка вірусовмісного матеріалу. Для встановлення вірусної природи захворювань ми використовували серологічні методи: реакцію преципітації, метод подвійної імунодифузії в агарі (метод Ухтерлоні) та імуноферментний аналіз (ELISA–метод). Краплинну преципітацію проводили в польових умовах використовуючи широкий набір стандартних антисироваток до вірусу тютюнової мозаїки (ВТМ), Х–вірусу картоплі (ХВК), Y–вірусу картоплі (YВК), S–вірусу картоплі (SВК), М–вірусу картоплі (МВК), вірусу огіркової мозаїки (ВОМ), вірусу смугастої мозаїки пшениці (ВСМП).
Відфільтрованим гомогенатом із свіжого матеріалу паралельно заражали рослини–індикатори. Реєстрували появу симптомів на рослинах–індикаторах після чого проводили дослідження збудника за допомогою електронної мікроскопії та методу індукованої флуоресценції.
Проби ґрунту для тестування брали з абсолютно степових ділянок заповідника, буферних, межових та рекреаційних зон. Як правило, ґрунт відбирали неподалік від куртин тих рослин, які мали ознаки ураження.
Для утворення ґрунтової витяжки 2 об’єми ґрунту занурювали в 1,5 об’єми буферу, ретельно розмішували та центрифугували протягом 15 хв. при 6000 об/хв. Після чого надосад збирали в пробірку, додавали до нього ПЕГ (5%) та центрифугували протягом 15 хв.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЕКОЛОГІЯ ВІРУСІВ РОСЛИН ЗАПОВІДНИКА “АСКАНІЯ-НОВА”

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок