Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ЕКОЛОГІЯ ВІРУСІВ РОСЛИН ЗАПОВІДНИКА “АСКАНІЯ-НОВА”

ЕКОЛОГІЯ ВІРУСІВ РОСЛИН ЗАПОВІДНИКА “АСКАНІЯ-НОВА” / сторінка 5

Назва:
ЕКОЛОГІЯ ВІРУСІВ РОСЛИН ЗАПОВІДНИКА “АСКАНІЯ-НОВА”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,17 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інфікували рослини–індикатори соком різного розведення і спостерігали появу вірусспецифічних симптомів. Вибірка рослин–індикаторів становила 7 рослин у трьох повторах для кожного розведення.
Метод індукованої флуоресценції. Адаптований до темряви листок освітлювали за допомогою променів світла, пропущених через синій фільтр. Флуоресценцію спостерігали через червоний фільтр (рис. 1). Два різних фільтри були необхідні для того, щоб відокремити збуджуюче світло від флуоресценції.
Рис. 1. Схема пристрою для спостереження індукції флуоресценції хлорофілу у рослин природної флори та модельних систем.
Метод індукції флуоресценції хлорофілу (ІФХ) був реалізований як на базі однопроменевої лабораторної установки, так і з використанням портативного приладу “Флора–тест”, розроблених державним науково–інженерним центром мікроелектроніки інституту кібернетики імені В.М. Глушкова. Останній дозволяв проводити оцінку стану рослин у польових умовах та робити оцінку параметрів індукованої флуоресценції не порушуючи росту рослин, тобто на різних стадіях росту.
Підбір модельних систем для вивчення впливу вірусної інфекції на стан другої фотосистеми. У якості модельних систем для порівняння ступеню впливу вірусних ізолятів на фотосинтетичний апарат використовували рослини тютюну Nicotiana tabacum, пшениці Triticum aestivum та огірка Cucumis sativus. Для дослідів використовували рослини, які знаходились на одній стадії розвитку.
Nicotiana tabacum використовували з метою дослідження біологічних особливостей ізолятів ВТМ (“Шавлієвий”, “Ірисовий”, “Фалькарієвий”, “Лопуховий”, “Подорожниковий”, “Залізняковий”, “Бузиновий”), які було виділено в заповіднику “Асканія–Нова”; Triticum aestivum сорт Альбатрос Одеський – для дослідження ізоляту ВСМП, виділеного із стоколосу безостого (Bromopsis inermis Leyss.); рослини Cucumis sativus для вивчення властивостей ізоляту вірусу огіркової мозаїки, виділеного із кропиви дводомної Urtica dioica L.
Одну частину рослин інфікували соком рослин індикаторів, які містили вірус, іншу (контроль) дистильованою водою. Рослини пшениці досліджували з урахуванням ярусності листків.
При вивченні ізоляту ВСМП вибірка складала 3 рослини, у яких брали по 1 висічці з верхнього, середнього та нижнього листків.
Вибірка для дослідження ізолятів ВТМ та ВОМ складала 5 дослідних рослин, у кожної з яких робилися висічки (3 шт.) та з 5 контрольних рослин, у яких також робили по 3 висічки з кожної дослідної рослини.
Отриманні дані математично оброблялися. Результат кожного вимірювання описувався кривою індукованої флуоресценції. Порівнювали форму кривих дослідних та контрольних рослин.
Для визначення кореляції параметрів індукованої флуоресценції з вмістом вірусу в листках, ставили непрямий імуноферментний аналіз (ІФА) за загальновідомою методикою (Гнутова Р.В., 1993).
Вивчення впливу кліностатування на показники серологічних аналізів вірусу смугастої мозаїки пшениці Triticum aestivum. Враховуючи поширеність, шкодочинність ВСМП у південностеповому регіоні, а також зручність його використання в експерименті, було проведено більш глибоке дослідження поведінки цього патогену в непритаманних для нього умовах модельованої невагомості. У роботі використано рослини пшениці Triticum aestivum сорту Альбатрос Одеський спеціально інфіковані вірусом. У першому варіанті досліду рослини вирощували в умовах обертання повздовжньої осі росту рослини у вертикальній площині, паралельній вектору прискорення сили тяжіння (рис. 2, а). Його можна назвати вертикальним, оскільки рослина обертається в вертикальній площині навколо осі, перпендикулярній осі її росту. За таких умов відбувалася постійна зміна кута між вектором сили земного тяжіння та віссю росту рослини.
Рис. 2. Схема кліностатування: а – вертикальне; б – горизонтальне. Позначення: оо – вісь обертання контейнера; g – прискорення земного тяжіння, м/с2; w – швидкість обертання контейнера, рад/с.
У другому варіанті рослини вирощували в умовах горизонтального кліностатування (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЕКОЛОГІЯ ВІРУСІВ РОСЛИН ЗАПОВІДНИКА “АСКАНІЯ-НОВА”

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок