Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ЕКОЛОГІЯ ВІРУСІВ РОСЛИН ЗАПОВІДНИКА “АСКАНІЯ-НОВА”

ЕКОЛОГІЯ ВІРУСІВ РОСЛИН ЗАПОВІДНИКА “АСКАНІЯ-НОВА” / сторінка 9

Назва:
ЕКОЛОГІЯ ВІРУСІВ РОСЛИН ЗАПОВІДНИКА “АСКАНІЯ-НОВА”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,17 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

У вірусу огіркової мозаїки, який було виділено з рослин Urtica dioica в районі дендропарку, точка температурної інактивації дорівнювала 64C. Максимальне розведення соку становило 10–3.
Аналіз третьої модельної системи, на якій вивчали вплив вірусу огіркової мозаїки на показники ІФХ рослин огірку Cucumis sativus показав, що ВОМ, виділений з рослин кропиви дводомної (Urtica dioica) змінював показники параметрів ІФХ у тих же межах, що й “Огірковий” ізолят.
Вплив гравітаційного фактору на репродукцію вірусів в рослинах пшениці. Дослідження показали, що кліностатування вірусінфікованих рослин пшениці неадекватно впливає на ростові процеси та фотосинтетичний апарат. Очевидно, різні умови кліностатування по-різному впливають на репродукцію ВСМП у клітинах. Після проведення дослідів було отримано рослини, інфіковані ВСМП, які пройшли горизонтальне та вертикальне кліностатування протягом 30 діб з частотою обертання 2 оберти на хвилину. Такі рослини містили вірус смугастої мозаїки, титр якого був меншим ніж в аналогічних рослинах, які не пройшли кліностатування. Аналіз інфекційного соку (ІФА) це підтвердив.
Можна припустити, що зміни титру ВСМП, який поширений в агроценозах та природних нішах, при кліностатуванні пов'язані з фізіологічним станом рослин пшениці.
ВИСНОВКИ
При скринінгу території заповідника “Асканія–Нова” зареєстровано рослини–резерванти фітовірусів. Крім того, ідентифіковано вірусні антигени у фекаліях травоїдних тварин та в ґрунті.
Встановлено, що набір вірусів (ВТМ, ВОМ, ХВК, YВК, SВК) у дендропарку та на території Чапельського поду значно більший порівняно з абсолютно заповідними ділянками степу, де виявлено лише ВТМ та ВСМП.
Виділено та досліджено ізоляти ВСМП (“Стоколосовий” ізолят), ВТМ (“Лопуховий”, “Подорожниковий”, “Бузиновий”, “Фалькарієвий”, “Залізняковий”, “Ірисовий”, “Шавлієвий”) та ВОМ (“Кропивний”), ідентифіковані на різних видах рослин в екологічних умовах заповідника.
Вперше використано метод індукованої флуоресценції хлорофілу для вивчення впливу ізолятів ВТМ, ВОМ, ВСМП, виділених в заповіднику “Асканія–Нова” на стан фотосинтетичного апарату клітин рослин–індикаторів. Підібрано модельні системи, за допомогою яких проведено порівняння ступеню патогенності виявлених вірусів.
За допомогою методу ІФХ показано, що ізолят ВСМП, виділений із стоколосу безостого на території абсолютно заповідної ділянки степу “Старий”, відрізняється від ізоляту ВСМП, ідентифікованого на рослинах пшениці Triticum aestivum L. за ступенем впливу на фотосинтетичний апарат рослинних клітин, а також за фізичними показниками.
Встановлено, що ізоляти ВТМ, виділені в біотопах заповідника з рослин Plantago major, Arctium lappa, Salvia tesquicola, Phlomis pungens, Iris pumila, Falcaria vulgaris та Sambucus nigra за своїми властивостями відрізняються від звичайного ізоляту ВТМ за впливом на фотосинтетичний апарат і мають різну патогенність для рослин тютюну Nicotiana tabacum L.
Ізолят вірусу огіркової мозаїки, ідентифікований нами на території заповідника “Асканія–Нова” на рослинах Urtica dioica, не відрізнявся за біологічними властивостями від ізоляту ВОМ, виділеного з рослин Cucumis sativus L.
Досліджено вплив кліностатування на репродукцію ВСМП в рослинах пшениці Triticum aestivum, який розповсюджений у різних регіонах України. Отримані результати дозволяють зробити висновок про зменшення накопичення ВСМП в умовах моделювання невагомості.
На основі результатів дослідження властивостей ідентифікованих патогенів та їх розповсюдження, вперше складено карту поширення фітовірусів на території заповідника “Асканія–Нова”, що дає змогу прогнозувати появу спалахів вірусних інфекцій та відбирати стійкі форми різних видів рослин для селекційно–генетичних робіт.
ПЕРЕЛІК НАУКОВИХ ПРАЦЬ, ОПУБЛІКОВАНИХ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ
Чернюк С.О. Діагностика фітовірусів в екологічних умовах заповідника “Асканія–Нова”. // Вісник Київського ун–ту ім. Т. Шевченка “Інтродукція та збереження рослинного різноманіття”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЕКОЛОГІЯ ВІРУСІВ РОСЛИН ЗАПОВІДНИКА “АСКАНІЯ-НОВА”

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок