Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГОБЕЛЕН У КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОГО ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА 1960-1990-х РР.

Загрузка...

ГОБЕЛЕН У КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОГО ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА 1960-1990-х РР.

Назва:
ГОБЕЛЕН У КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОГО ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА 1960-1990-х РР.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,29 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ
Ямборко Ольга Ярославівна
УДК 745.52 (09) (477) ”1960 – 1990”
ГОБЕЛЕН У КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОГО
ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА 1960-1990-х РР.
17.00.05 – образотворче мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівській національній академії мистецтв на кафедрі історії та теорії мистецтва.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор,
Стельмащук Галина Григорівна,
Львівська національна академія мистецтв,
завідувач кафедри історії та теорії мистецтва.
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор,
член-кореспондент Академії мистецтв України,
Станкевич Михайло Євстахович,
Інститут народознавства Національної
академії наук України, завідувач відділу
народного мистецтва;
кандидат мистецтвознавства,
Падовська Олена Мирославівна,
Львівський державний університет фізичної культури,
доцент кафедри гуманітарних дисциплін.
Захист відбудеться 1 лютого 2008 р. о 10 годині
yа засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.103.01 у Львівській національній академії мистецтв за адресою: 79011, м.Львів, вул. Кубійовича, 38.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської національної академії мистецтв (79011, м.Львів, вул.Кубійовича, 38).
Автореферат розіслано 31 грудня 2007 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства В.А.Овсійчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Мистецтво гобелена у ХХ столітті пройшло активний, чи не найкреативніший період свого розвитку. Друга половина ХХ ст. є важливою віхою для його утвердження в системі пластичних мистецтв, виходу на якісно інакший щодо усталених практик рівень загальномистецького позиціонування. Картина розвитку гобелена впродовж цього періоду насичена потужними креативними імпульсами, що спричинили виникнення явища, значно відмінного за своїми сучасними засадами від традиційних уявлень про художній текстиль.
У чому унікальність сучасного гобелена, якою є його мистецька ідентифікація, якими засобами він може впливати на глядача? Сукупно це аспекти, що визначають гобелен як креативну субстанцію. Їх висвітлення бачиться нам можливим шляхом аналізу таких понять, як традиція, культура ремесла, культура образу, новаторство. На певному етапі у процесі їх реалізації коригуючу роль відіграє чинник загальномистецького середовища. Комплекс цих питань пропонується розглянути у даному дослідженні.
Актуальність теми зумовлена дефіцитом мистецтвознавчих студій з питань українського гобелена, відставанням теорії від практики у цій галузі на сучасному етапі й тенденціями, що окреслились в останніх дослідженнях українського декоративного мистецтва.
Аналізуючи стан висвітлення гобелена, доводиться констатувати брак спеціальних праць і фрагментарний рівень характеристики його практик у дослідженнях мистецтва України визначеного періоду, як і загалом недостатність наукових матеріалів із проблем сучасного мистецтва. Вони значно поступаються розвідкам фольклорно-етнографічного плану, а також мистецтва попередніх історичних періодів.
Нестача теоретичної бази щодо українського гобелена особливо відчутна сьогодні, коли текстиль активно відходить від класичних засад, звертаючись до більш альтернативних, концептуальних форм розвитку. Художня діяльність за таких умов гостро потребує пояснення та об’єктивного бачення процесу, вимагаючи тим самим від теорії нових адекватних методологічних підходів, виникнення яких неможливе без комплексного перегляду та інтерпретації усього попереднього досвіду.
Така постановка питання суголосна висвітленню українського декоративного мистецтва у сучасній фаховій літературі, де основну увагу привертають комплексні праці, спрямовані на презентацію усього спектра його досягнень впродовж ХХ ст. За цих умов важливим є визначення місця та ролі гобелена у загальномистецькому контексті.
Відсутність чіткої ідентифікації усіх процесів та явищ, притаманних українському гобелену помітно ускладнює його інтеграцію у світовий контекст сучасного художнього текстилю.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ГОБЕЛЕН У КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОГО ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА 1960-1990-х РР.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок