Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАҐНОСТИКА МАЛІҐНІЗОВАНОЇ ТА ХРОНІЧНОЇ ВИРАЗКИ ШЛУНКА, ТАКТИКА ХІРУРҐІЧНОГО ЛІКУВАННЯ

ДІАҐНОСТИКА МАЛІҐНІЗОВАНОЇ ТА ХРОНІЧНОЇ ВИРАЗКИ ШЛУНКА, ТАКТИКА ХІРУРҐІЧНОГО ЛІКУВАННЯ

Назва:
ДІАҐНОСТИКА МАЛІҐНІЗОВАНОЇ ТА ХРОНІЧНОЇ ВИРАЗКИ ШЛУНКА, ТАКТИКА ХІРУРҐІЧНОГО ЛІКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім.М.ГОРЬКОГО
БОГДАНОВ БОГДАН АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 616.33-002.44– 07-089
ДІАҐНОСТИКА МАЛІҐНІЗОВАНОЇ ТА ХРОНІЧНОЇ
ВИРАЗКИ ШЛУНКА, ТАКТИКА ХІРУРҐІЧНОГО
ЛІКУВАННЯ
14.01.07 - онкологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк-2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному медичному університеті ім.М.Горького МОЗ України та Донецькому обласному протипухлинному центрі (ДОПЦ) МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, член-кореспондент АМН України, професор Бондар Григорій Васильович, Донецький державний медичний університет ім. М.Горького, завідувач кафедри онкології.
Офіційні опоненти:
1.
Доктор медичних наук, професор Коссе Валентин Анатолійович, Дніпропетровська державна медична академія, професор кафедри онкології.
2. Доктор медичних наук, професор Вінник Юрій Олексійович, Харківська медична академія післядипломної освіти, професор кафедри онкохірургії та онкогінекології.
Провідна установа: Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім.Р.Є.Кавецького, НАН України, м.Київ.
Захист відбудеться "19" червня 2002 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.600.01 у Донецькому державному медичному університеті ім.М.Горького за адресою: 83003, Україна, м. Донецьк, пр. Ілліча, 16.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького державного медичного університету ім.М.Горького за адресою: 83003, Україна, м.Донецьк, пр.Ілліча, 16.
Автореферат розісланий "16" травня 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук І.І.Солдак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Рак шлунка відноситься до однієї з найчастіших злоякісних неоплазій у всьому світі, незважаючи на те, що в окремих країнах відзначено деяке зменшення частоти його виявлення (D.Palli, 2000). У Японії і Китаю рак шлунка займає лідируюче положення і відзначається протилежна тенденція збільшення його частоти, особливо ранніх форм (W.C.You et al., 2000; Sano Y. et al., 2001). В Україні щорічно виявляється близько 17 тисяч хворих на рак шлунка (Г.В.Бондарь с соавт., 1999, 2000). У Донецькій області рак шлунка протягом багатьох десятиліть чільно займає друге місце в структурі онкологічної захворюваності, уступаючи в чоловіків перше - раку легені, а в жінок - раку молочної залози (Ю.В.Думанский с соавт., 2000; О.Ю. Попович, 2000).
Актуальність теми. Сучасні методи діаґностики маліґнізованої виразки шлунка, такі як світлова та флюоресцентна ендоскопія, метод інтраопераційного УЗД (О.С.Шкроб с соавт., 2000), ітраопераційна цитолоґічна й гістолоґічна експрес-біопсія носять у великому ступені риси суб'єктивізму, демонструють не дуже високу надійність методів доопераційної діаґностики (Н.Н.Гурин с соавт., 1999; W.C.MacDonald, D.A.Owen, 2001). В літературі висловлюються вкрай суперечливі думки про роль хронічних виразок у генезі раку шлунка: від повного заперечення до беззастережного визнання. Дисплазію епітелію слизової оболонки шлунка при хронічній виразці більшість дослідників розглядають як чинник підвищеного ризику розвитку раку (И.В.Василенко с соавт., 2001; J.Orlowska, J.Kupryjanczyk, 2002). До моменту визначення показань до хірурґічного втручання з приводу хронічної виразки в 70% пацієнтів початковий рак був діаґностований на тлі виразкової хвороби (А.Б.Гришко, 1999; К.В. Логунов, 1999). Більшість хі-рур-ґів і онколоґів вважають, що підхід до хірурґічного лікування виразок шлунка повинен бути активним та індивідуальним. Висловлюється думка, що доцільно розглядати кожну виразку слизової оболонки шлунка як потенційно злоякісну і застосовувати відповідну хірурґічну тактику (А.А.Шалимов с соавт., 1987; Н.М.Кузин с соавт., 1997). Разом з тим, дотепер не розроблена єдина концепція тактики хірурґічного лікування маліґнізованої виразки, особливо при розбіжності передопераційного ендоскопічного й морфолоґічного діаґнозів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ДІАҐНОСТИКА МАЛІҐНІЗОВАНОЇ ТА ХРОНІЧНОЇ ВИРАЗКИ ШЛУНКА, ТАКТИКА ХІРУРҐІЧНОГО ЛІКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок