Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив деформаційних процесів на структуру та енергетичний стан поверхневого шару металів

Загрузка...

Вплив деформаційних процесів на структуру та енергетичний стан поверхневого шару металів

Назва:
Вплив деформаційних процесів на структуру та енергетичний стан поверхневого шару металів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,77 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України
На правах рукопису
Лоскутов Степан Васильович
УДК 538.91:539.37/38:620.121:620.19
Вплив деформаційних процесів на структуру
та енергетичний стан поверхневого шару металів
Спеціальність: 01.04.13 – фізика металів

Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Запорізькому національному технічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант:
доктор технічних наук, професор, Левітін Валім Володимирович, Запорізький національний технічний університет, професор кафедри фізики ЗНТУ.
Офіційні опоненти:
Доктор фізико-математичних наук, Нищенко Михайло Маркович, Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, старший науковий співробітник, завідувач відділу.
Доктор фізико-математичних наук, професор, Брехаря Григорій Павлович, Запорізький національний університет, перший проректор.
Доктор технічних наук, професор, Грязнов Борис Олексійович, Інститут проблем міцності ім. Г.С. Писаренко НАН України, головний науковий співробітник.
Провідна установа:
Донецький національний університет, кафедра фізики твердого тіла і фізичного матеріалознавства, Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться 22 червня 2005 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д.26.168.01, Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, бульвар Акад. Вернадського, 36, 03680, МСП, Київ-142, Україна.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: бульвар Акад. Вернадського, 36, 03680, Київ-142, Україна.
Автореферат розіслано 21 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.168.01
доктор фізико-математичних наук В.К. Піщак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Одним з центральних напрямків розвитку фізики твердого тіла, фізики металів є дослідження особливостей будови металевої поверхні та вивчення змін в її структурі і властивостях у процесі деформування. Найважливішими задачами цих досліджень є вивчення взаємозв'язку змін в іонній та електронній підсистемах металу, визначення закономірностей формування та еволюції напружено - деформованого стану поверхневого шару матеріалу в різних умовах деформування.
Дисертація присвячена вивченню процесів деформування поверхневого шару металів і визначенню впливу деформації на характеристики напружено - деформованого та енергетичного стану поверхні. Особливий стан приповерхневого шару вимагає також розробки спеціальних експериментальних методів визначення деформаційних характеристик. Для дослідження закономірностей поверхневого деформування в даній роботі удосконалені і використані методи вимірювання роботи виходу електронів (РВЕ), контактного електричного опору (КЕО), вимірювання залишкових макроскопічних і мікроскопічних напруг, визначення механічних характеристик поверхневого шару. На основі отриманих експериментальних даних у роботі розвинуті фізичні уявлення про закономірності змін в іонній і електронній підсистемах металів у процесі деформування.
Актуальність теми. Наукова актуальність дослідження властивостей поверхневих шарів металів полягає в необхідності розвитку уявлень про фізичну природу деформування і руйнування реальних металевих матеріалів, розкритті механізму процесів, що відбуваються у приповерхневому шарі. Для встановлення фізичних механізмів деформаційних процесів і побудови відповідних теоретичних моделей, насамперед, необхідні експериментальні дослідження. Сучасні знання про фізичні і механічні характеристики приповерхневої області металів і про взаємозв'язок їх з властивостями, що характеризують міцність, розрізнені і недостатні. Практично не досліджено взаємозв’язок енергетичного стану поверхні із змінами структури приповерхневої області.
Зростаючий інтерес до вивчення фізичних і механічних властивостей приповерхневих шарів металів в останні роки, крім наукової мети, обумовлений важливими технічними застосуваннями.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: Вплив деформаційних процесів на структуру та енергетичний стан поверхневого шару металів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок