Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

РЕГУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

Назва:
РЕГУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,35 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 334. 012.64 (477)
Толмачова Ганна Федорівна
РЕГУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА
У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.02.03 - Організація управління,
планування і регулювання економіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2000


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості Національної академії наук України (м.Донецьк), у відділі проблем управління виробництвом.
Науковий керівник - | доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Чумаченко Микола Григорович,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), завідуючий відділом проблем управління виробництвом
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Гриньова Валентина Миколаївна,
Харківський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Харків), завідуюча кафедрою бізнесу і підприємництва
кандидат економічних наук
Кучеров Андрій Вікторович,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), науковий співробітник відділу економічних проблем розвитку промислового виробництва
Провідна установа - |
Східноукраїнський державний університет Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ), кафедра менеджменту
Захист відбудеться 1 грудня 2000 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк,
вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий "27" жовтня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Л.М.Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з основних засобів досягнення сталого розвитку економіки України є створення оптимальної структури господарського комплексу країни, який буде орієнтований на задоволення споживчого попиту і підвищення конкурентоздатності товарів і послуг. Реалізація цієї мети потребує впровадження в практику господарювання нових методів регулювання економіки, які повинні враховувати ринкові відносини.
З світової економічної практики відомо, що багато країн досягли високих показників завдяки знов створеним малим фірмам. Проте в порівнянні з іншими європейськими країнами Україна має дуже низькі показники розвитку і діяльності малих підприємств. Наприклад, виробничі малі підприємства України створюють усього 7% валового внутрішнього продукту країни, тоді як у Великобританії - 50-53%, у Франції - 55-62%.
Дослідження питань розвитку малого підприємництва ведеться практично в усьому світі. Вагомий внесок у створення теоретичних основ підприємництва протягом XVII-XIX ст. зробили відомі західні вчені М.Вебер, Х.Демсець, В.Зомбарт, Р.Кантильон, К.Маркс, Дж.С.Миль, Д.Рикардо, А.Сміт, Ж.-Б.Сей, Ф.Хайєк, Й.Шумпетер, Л.Ерхард та інші. Але стан теоретичних і методичних розробок вітчизняних вчених в сфері регулювання малого підприємництва не дає сьогодні змогу державним і регіональним органам влади суттєво впливати на процеси становлення і розвитку малого підприємництва за умов труднощів перехідного періоду. Разом з тим відсутність значних інвестицій, що спроможні істотно вплинути на структурну перебудову економіки регіонів, необхідність працевлаштування робітників, що вивільняються внаслідок реструктуризації промисловості, а також пошук джерел поповнення коштів місцевих бюджетів обумовили необхідність проведення подальших досліджень. У зв'язку з цим особливу актуальність мають аналіз теоретичних положень, накопиченого досвіду та розробка систем ефективної підтримки малого підприємництва.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до плану науково-дослідних робіт Інституту економіки промисловості НАН України в рамках виконання тем: “Дослідження і розвиток наукових основ державного регулювання економіки” (1994-1997 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: РЕГУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок