Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Націократичні концепції в українській політичній думці першої половини ХХ століття

Націократичні концепції в українській політичній думці першої половини ХХ століття

Назва:
Націократичні концепції в українській політичній думці першої половини ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,73 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Славич Ольга Дмитрівна |
УДК 329.17 (477)
Націократичні концепції в українській політичній думці першої половини ХХ століття
23.00.01 – теорія та історія політичної науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:– | кандидат філософських наук, доцент
Постригань Григорій Федорович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри політичних наук
Офіційні опоненти:– |
доктор політичних наук, профессор
Оніщенко Ірина Григорівна,
Європейський університет фінансів, менеджменту і бізнесу,
профессор кафедри соціально-гуманітарних дисциплін–
доктор філософських наук, профессор
Огородник Іван Васильович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
профессор кафедри української філософії та культури
Провідна установа:– | Інститут держави і права ім.В.М.Корецького НАН України,
відділ правових проблем політології
Захист відбудеться “18” червня 2007 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.41 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул. Володимирська, 60, к.330.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “17” травня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Салтовський О.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Будь-який народ оберігає свою самобутність і традиції, доповнюючи й переосмислюючи їх на кожному новому етапі свого розвитку. Пам'ять про історичне минуле – неодмінна передумова самоусвідомлення народу та засвоєння уроків історії задля сьогодення і майбуття держави, особливо беручи до уваги те, що не так багато часу пройшло відтоді, коли в офіційних документах та вітчизняній історико-політологічній літературі постаті українських вчених, котрі присвятили свої дослідження проблемам вивчення історії і теорії української державності зображувались, як правило, в негативному ракурсі, що перешкоджало об’єктивному і поглибленому вивченню української політичної науки в цілому та деяких з її різноманітних шкіл і напрямків зокрема.
Українські вчені, які вимушені були емігрувати за межі Батьківщини, вирішували цілий комплекс проблем, котрі в умовах партійної монополії на науку не могли стати об’єктом вивчення української радянської історіографії. Відсутність реальної незалежної української держави змушувала усіх їх обґрунтовувати на основі екскурсів в історію України невід’ємність права українського народу на свою власну державність, знаходити альтернативні шляхи організації форм політичної влади і створювати свої теоретичні політичні моделі, прикладом яких є оригінальні “націократичні концепції”.
З самого початку в середовищі українських вчених не було єдиного підходу до визначення сутності націократії. Найбільш науково-обгрунтоване визначення її змісту дали визначний діяч Організації українських націоналістів – Микола Сціборський у спеціально присвяченій цій темі роботі “Націократія” та український вчений-націолог Ольгерд Бочковський. І хоча авторство терміну “націократія” визначити важко, з впевненістю можна казати, що пов’язане воно було не з кабінетними роздумами вчених, а з реаліями тогочасного політичного життя.
Незважаючи на дискусійність, утопічність або навіть застарілість окремих оцінок історичних подій, теорій і концепцій, окремі висновки не втратили своєї актуальності й у наш час, а це є свідченням великої ерудиції й інтуїції О.Бочковського та М.Сціборського як дослідників суспільно-політичних процесів в Україні. Визнання і реабілітація їх на Батьківщині як громадян-патріотів і науковців має політичне, наукове і громадське значення, а їх наукові доробки у царині теорій державності потребують поглибленого вивчення, яке стає можливим завдяки новим, вільним від суб’єктивізму підходам до вивчення історії української політології, що опановуються і утверджуються в сучасній науці.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Націократичні концепції в українській політичній думці першої половини ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок