Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ РЕАКЦІЇ НИРКИ ПРИ ДІЇ ДЕНЕРВАЦІЇ, ІШЕМІЇ ТА ДЕЛІМФАТИЗАЦІЇ

ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ РЕАКЦІЇ НИРКИ ПРИ ДІЇ ДЕНЕРВАЦІЇ, ІШЕМІЇ ТА ДЕЛІМФАТИЗАЦІЇ / сторінка 10

Назва:
ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ РЕАКЦІЇ НИРКИ ПРИ ДІЇ ДЕНЕРВАЦІЇ, ІШЕМІЇ ТА ДЕЛІМФАТИЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,02 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Цікавим виявилося те, що у клітинах ПК і ДПК ЮМН відбувалося збільшення питомої площі структур, що забезпечують процеси енергоутворення і транспорту іонів (КЕЕМ цих епітеліоцитів підвищувався на 20,5% і 12,6% у порівнянні з молодими тваринами; р<0,05). Такий перерозподіл навантаження, а також часткове відновлення структури розташованих вище сегментів КН, супроводжувалося поступовим обмеженням участі ДЗК у реалізації адаптаційної реакції.
Отримані дані свідчать про існування вікових особливостей зональної локалізації та розвиненості компенсаторних і адаптаційних реакцій у нирках при дії денервації, ішемії та делімфатизації. При цьому нирки молодих тварин володіють великим резервом компенсаторних і адаптаційних реакцій, що забезпечує раннє відновлення функціональної повноцінності органа. Виявлені зональні зміни у нирках старих тварин у комбінації з альтерацією нефронів при дії денервації, ішемії, делімфатизації, є основними причинами розвитку функціональної неповноцінності органа.
ВИСНОВКИ
1. У дисертаційній роботі наведене теоретичне узагальнення і нове рішення актуальної та маловивченої наукової задачі, яка полягає у встановленні вікових особливостей морфології нирки, що дозволило виявити структурні прояви адаптаційних і компенсаторних реакцій органа при дії денервації, ішемії та делімфатизації.
2. Використовуючи методи зонального аналізу структур інтактної нирки, виявлене збільшення питомого обсягу строми у старих тварин, у порівнянні з молодими, зниження чисельності інтерстиційних клітин і їхньої секреторної активності, найбільш виражене у сосочку органа (5-7 зони); зменшення питомого обсягу судинного простору (у 1-2, 5-7 зонах), а також зниження питомого обсягу паренхіми (1-2 зони) за рахунок зменшення питомого обсягу ниркових тілець і проксимальних канальців кіркових нефронів.
3. Вікові особливості адаптаційних реакцій нирок на водне навантаження у інтактних молодих тварин, у порівнянні зі старими, характеризувалися більшим ступенем приросту питомого обсягу капілярів судинних клубочків у 1 зоні, потужності енергетичних процесів у проксимальних і дистальних канальцях, а також участю в реакції юкстамедулярних нефронів і високою пластичністю перитубулярного судинного русла в 3-4 зонах органа.
4. У ранні терміни (10 доба) експерименту відображенням компенсаторних реакцій нирок старих тварин при дії денервації, ішемії та делімфатизації було збільшення питомого обсягу ниркових тілець і перитубулярних капілярів у 2 зоні органа, інтенсифікація енергозабезпечення і біосинтезу в епітеліоцитах дистальних звивистих канальців 2-3 зон нирки. У молодих тварин компенсаторно у відповідь на пошкодження дистальних прямих канальців кіркових нефронів підвищувалася функціональна активність дистальних прямих канальців юкстамедулярних нефронів, що проявлялося збільшенням площі плазмолеми в базальному полюсі клітин канальців, питомої площі мітохондрій та їхніх крист, а також секреторно активних інтерстиційних клітин у 3-4 зонах.
5. У пізні терміни експерименту (90 діб) компенсаторні морфологічні реакції дистальних звивистих канальців кіркових нефронів старих тварин характеризувалися збільшенням чисельності органел, відповідальних за біосинтез і енергоутворення, що розвивалося на фоні хронізації запалення у інтерстиції та зменшення питомого обсягу паренхіми. У молодих тварин відновлювалися зональний обсяг кровоносних судин і структура нефронів, у яких мали місце гіпертрофія ниркових тілець і клітин проксимальних звивистих канальців.
6. На 10 добу впливу на нирки денервації, ішемії та делімфатизації у відповідь на водне навантаження з’являлися структурні ознаки інтенсифікації транспортних процесів (збільшення площі апікальної мембрани, плазмолеми в базальному полюсі клітин канальців, а також питомого обсягу мітохондрій та їх КЕЕМ), спрямованих на відновлення водно-сольового гомеостазу: у старих тварин у клітинах дистальних звивистих канальців кіркових нефронів, тоді як у молодих тварин - у клітинах проксимальних звивистих канальців і дистальних прямих канальців кіркових нефронів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ РЕАКЦІЇ НИРКИ ПРИ ДІЇ ДЕНЕРВАЦІЇ, ІШЕМІЇ ТА ДЕЛІМФАТИЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок