Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ РЕАКЦІЇ НИРКИ ПРИ ДІЇ ДЕНЕРВАЦІЇ, ІШЕМІЇ ТА ДЕЛІМФАТИЗАЦІЇ

ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ РЕАКЦІЇ НИРКИ ПРИ ДІЇ ДЕНЕРВАЦІЇ, ІШЕМІЇ ТА ДЕЛІМФАТИЗАЦІЇ / сторінка 5

Назва:
ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ РЕАКЦІЇ НИРКИ ПРИ ДІЇ ДЕНЕРВАЦІЇ, ІШЕМІЇ ТА ДЕЛІМФАТИЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,02 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Зростання ПО інтерстиційного простору (ІП) у 5-7 зонах, було зумовлене трансформацією ІК мозкової речовини у функціонально активні фібробластоподібні клітини з розвиненою гранулярною ендоплазматичною сіткою, наслідком чого було підвищення синтезу і збирання колагену на фоні зниження продукції сульфатованих ГАГ. При загальній тенденції до зниження ПО ІК у 5-7 зонах органа (відповідно на 12,3%, 9,6% і 14,2% у порівнянні з молодими тваринами; р<0,05), цей показник практично не змінився у 3-4 зонах нирки, де розташовуються прямі судини і вени, які забезпечують трофіку і транспортні процеси мозкової речовини. Зменшення обсягу паренхіми, особливо у 1-3 зонах (на 12,4%; р<0,05), пов’язаного, головним чином, зі зниженням кількості функціонуючих кіркових нефронів (КН), і склеротичні зміни інтерстицію кіркової речовини обумовили активну участь юкстамедулярних нефронів (ЮМН) у підтриманні водно-електролітного гомеостазу. Встановили, що зменшення ПО ниркових тілець (НТ) у 1 та 2 зонах органа (відповідно на 10,3% і 4,2%; р<0,05) супроводжувалося збільшенням ПО мезангіальних клітин (МК) і підвищенням їхньої синтетичної активності. Характеризуючи канальцевий апарат, слід відзначити зниження ПО проксимальних канальців (ПК) КН у 1-2 зонах нирки і зменшення енергозабезпечення епітеліоцитів цих канальців (відповідно на 9,7% і 7,6% у порівнянні з молодими тваринами; р<0,05).
Нирки старих тварин реагували на 10-добовий вплив денервації, ішемії та делімфатизації менш вираженим, ніж у молодих тварин, збільшенням абсолютного обсягу органа, у результаті розвитку склеротичних процесів і зниження гідрофільності строми, обумовлених підвищенням активності фібробластоподібних клітин і збільшенням утворення колагенових волокон. Мала місце більш виражена й тривала вазодилатація. Прогресування склерозування НТ стало наслідком підвищення секреторної функції МК. ПО НТ у 1 зоні органа зменшився на 17,6% (р<0,05), компенсаторною реакцією з’явилося збільшення ПО НТ (на 8,2%; р<0,05) і розширення сітки перитубулярних капілярів у 2 зоні нирки. В епітеліоцитах ПК КН виявляли дистрофічні зміни у вигляді вираженого набряку, вакуолізації цитоплазми, у 8,3±0,3% клітин мала місце деструкція апікальних полюсів. При ультрамікроскопічному дослідженні в ядрах змінених епітеліоцитів проксимальних звивистих канальців (ПЗК) відмічали ознаки пригнічення біосинтетичних процесів – зниження кількості ядерних пор, конденсацію хроматину, зменшення кількості ядерець. Найбільш виражені альтеративні зміни спостерігалися в дистальних прямих канальцях (ДПК) 3-4 зон, клітини яких характеризувалися гідропічно зміненою цитоплазмою, великою кількістю вакуолей у базальній частині, значним зменшенням площі базальної плазмолеми і КЕЕМ. Це супроводжувалося компенсаторною інтенсифікацією енергозабезпечення й активізацією біосинтетичних процесів у дистальних звивистих канальцях (ДЗК). КЕЕМ епітеліоцитів даних канальців у 2-3 зонах органа зростав відповідно на 35,3% і 46,5% у порівнянні з контролем (р<0,01).
У молодих тварин на 10 добу експерименту в усіх зонах кіркової речовини спостерігалися периваскулярні лейкоцитарні інфільтрати різного ступеня розвиненості. При електронномікроскопічному дослідженні виявили контакти веретеноподібних фібробластів, що мали ознаки низьких біосинтетичних процесів, а також клітинних пар типу “макрофаг-фібробласт” з клітинами збірних ниркових трубочок (ЗНТ), які мали ознаки деструкції плазмолеми і мітохондрій. Численну групу клітин строми склали ІК. Серед них виявляли два типи клітин: з гідропічно зміненою цитоплазмою і поліморфними ядрами (набряклими або пікнотично зміненими, без ознак активного біосинтезу), а також секреторно активні клітини, що контактували з ЗНТ, петлями Генле і прямими судинами мозкової речовини. При електронній мікроскопії в цих клітинах виявлялася велика кількість лізосом, одиничні ліпідні гранули в цитоплазмі, що приводило до зменшення значень ІКІ, перевага еухроматину в ядрі, формування неглибоких інвагінацій каріолеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ РЕАКЦІЇ НИРКИ ПРИ ДІЇ ДЕНЕРВАЦІЇ, ІШЕМІЇ ТА ДЕЛІМФАТИЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок