Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ РЕАКЦІЇ НИРКИ ПРИ ДІЇ ДЕНЕРВАЦІЇ, ІШЕМІЇ ТА ДЕЛІМФАТИЗАЦІЇ

ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ РЕАКЦІЇ НИРКИ ПРИ ДІЇ ДЕНЕРВАЦІЇ, ІШЕМІЇ ТА ДЕЛІМФАТИЗАЦІЇ / сторінка 8

Назва:
ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ РЕАКЦІЇ НИРКИ ПРИ ДІЇ ДЕНЕРВАЦІЇ, ІШЕМІЇ ТА ДЕЛІМФАТИЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,02 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інша частина ПЗК мали розвинений базальний лабіринт і численні мітохондрії з високим КЕЕМ. ПО дистальних канальців (ДК) у 1 зоні підвищувався на 28,9% (p<0,05) за рахунок вакуолізації цитоплазми і базального лабіринту, а в 3 зоні – істотно знижувався (на 50,5% у порівнянні з контролем, p<0,01). У 2 зоні в 20% ДПК відзначалися явища вакуольної дистрофії клітин і у 12% ДЗК КН виявлялися ознаки пригнічення транспортних процесів і енергоутворення при збереженні структури біосинтетичного апарату. Виявлені закономірності морфогенезу ПК нефронів розвивалися на фоні включення резервних механізмів ПЗК, таких як гіпертрофія і гіперфункція окремих ПЗК.
Таким чином, ступінь і характер альтерації, а також зональні особливості компенсаторних реакцій нефронів нирок старих і молодих тварин відрізнялися в динаміці експерименту.
Після проведення ВН у молодих тварин виявлене збільшення абсолютного обсягу нирки на 5,3% (р<0,05) у порівнянні з контролем, що було пов’язане з підвищенням абсолютних обсягів всіх зон. У 1 та 2 зонах відмічалося переважне збільшення ПО ниркових тілець КН (на 25,1%, р<0,05), ніж ЮМН (на 10,1%, р<0,05) у порівнянні з даними до навантаження. При цьому в НТ обох груп нефронів зберігалася зворотна кореляційна залежність між змінами ПО капілярів судинних клубочків і ПО МК (r=-0,764 і r=-0,971 відповідно). Питомий обсяг ПК у порівнянні з даними до навантаження збільшився у 1 та 2 зонах нирки на 10,2% і 8,4% (р<0,05) відповідно, тоді як реакція ПК була слабко вираженою. У клітинах ПК відзначалося збільшення висоти щіточкової облямівки, інвагінацій плазмолеми в базальному полюсі й латеральних ділянках, підвищення КЕЕМ на 67,2% (р<0,05) у порівнянні зі значеннями до ВН. Для строми нирки було характерне підвищення ПО ІП, найбільш виражене в 1 та 5 зонах (на 25,6% і 30,1% відповідно; р<0,01). Навколо вакуолізованих ниркових канальців розташовувались широкі перитубулярні капіляри. У цитоплазмі їхніх ендотеліоцитів виявлялися численні транспортні пухирці та широкі фенестри, що сприяло відведенню підвищеної кількості рідини, що реабсорбується. Відмічалося також розширення міжчасточкових артерій, приносних артеріол і дугових вен. Підвищувалася активність ІК 3-4 зон (78,4±3,2%), про що свідчили низькі значення їх ІКІ, у 5-6 зонах питома вага таких клітин склала відповідно 40,2±3% і 60,3±2,5% від їх загальної кількості.
Адаптаційна реакція інтактних нирок старих тварин у відповідь на ВН перебігала на фоні зменшення кількості функціонуючих нефронів і склерозування частини НТ. Збільшення кількості епітеліоцитів канальців нирки, які брали участь у реалізації відповіді на навантаження і підвищення їх КЕЕМ з’явилося відображенням достатніх, хоча і більш низьких, ніж у молодих тварин, адаптаційних можливостей цих відділів нефрона. Цікавим виявилося те, що у клітинах ПК і ДПК ЮМН відбувалося збільшення питомої площі крист мітохондрій, чисельності складок і площі базальної плазмолеми, а також КЕЕМ цих епітеліоцитів (підвищувався на 20,5% і 12,6% у порівнянні з базальними умовами р<0,05). Реакції нефронів нирок старих щурів розвивалися в умовах зниження пластичності судинного русла і гідрофільності інтерстицію, у результаті зменшення вмісту сульфатованих ГАГ.
Адаптаційна реакція нирок молодих тварин у відповідь на водне навантаження у ранні терміни дії денервації, ішемії та делімфатизації характеризувалася ознаками збільшення фільтрації у НТ КН, підвищенням перитубулярного кровообігу у кірковій речовині, активізацією транспортних процесів у епітеліоцитах ПЗК і ДПК. Разом з тим, виявлена участь ниркових тілець ЮМН у зональному перерозподілі кровообігу і відновлення водно-електролітного гомеостазу при ВН. Активізація транспортних процесів у епітеліоцитах ПЗК і ДПК кіркових нефронів супроводжувалася збільшенням їх КЕЕМ (на 34,6% в ПЗК, р<0,01; і майже у 2,5 рази у ДПК відносно даних до навантаження). Виявлене збільшення секреції простаноїдів ІК, що супроводжувалося зниженням ІКІ у 5-7 зонах (на 12,3%, 8,9% і 14,5% у порівнянні зі значеннями до ВН; р<0,05), що виявляло вплив на медулярний кровообіг і реабсорбцію води та натрію у сосочку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ РЕАКЦІЇ НИРКИ ПРИ ДІЇ ДЕНЕРВАЦІЇ, ІШЕМІЇ ТА ДЕЛІМФАТИЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок