Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ КОНСТРУКТИВНИХ ФАКТОРІВ НА АРХІТЕКТУРУ УКРАЇНСЬКИХ БАНЕВИХ ЦЕРКОВ

ВПЛИВ КОНСТРУКТИВНИХ ФАКТОРІВ НА АРХІТЕКТУРУ УКРАЇНСЬКИХ БАНЕВИХ ЦЕРКОВ

Назва:
ВПЛИВ КОНСТРУКТИВНИХ ФАКТОРІВ НА АРХІТЕКТУРУ УКРАЇНСЬКИХ БАНЕВИХ ЦЕРКОВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,66 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний університет Львівська політехніка
Гнідець
Ростислав Богданович
УДК. 726: 69.057
ВПЛИВ КОНСТРУКТИВНИХ ФАКТОРІВ
НА АРХІТЕКТУРУ УКРАЇНСЬКИХ БАНЕВИХ ЦЕРКОВ
18.00.01- Теорія архітектури, реставрація пам'яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури

Львів- 2002
 
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті Львівська політехніка
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор архітектури, професор
РУДНИЦЬКИЙ Андрій Маркович
Кафедра реконструкції та реставрації архітектурних
комплексів Національного університету
Львівська політехніка
Офіційні опоненти: доктор архітектури, професор
СОЧЕНКО Віктор Іванович
Кафедра основ архітектури і архітектурного проектування
Київського національного університету будівництва і архі-
тектури (КНУБА)
кандидат архітекутри, доцент
КРИВОРУЧКО Юрій Іванович
завідувач кафедри містобудування
Національного університету “Львівська політехніка”
Провідна установа: Український зональний науково-дослідний і проектний
інститут по цивільному будівництву м. Київ (Київ ЗНДІЕП)
Захист відбудеться 22 травня 2002 p. о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К.35.052.11 Національного університету Львівська політехніка: м. Львів, вул. C. Бандери, 12, кімн. 226 головного корпусу
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету Львівська політехніка: м. Львів, вул. Професорська, 1. Автореферат розісланий 16 квітня 2002 p.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат архітектури, доцент Бевз М.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Архітектура української баневої церкви творить особливий образ християнської святині, в сукупному розвитку європейської та світової сакральної архітектури. Банева просторова структура, була творчо розвинута в українському храмобудуванні і стає її домінуючим та невід'ємним компонентом. Ось чому є суттєвим у дослідженні української баневої церкви виявити розвиток архітектурно- просторової структури, що формується через конструктивні фактори як чинники її творення і виявлення в давніх та сучасних церковних будівлях. Цьому питанню досі не приділялося належної уваги, і фактично не було комплексного підходу у вивченні архітектури українських баневих храмів в аспекті взаємовпливу їх конструктивних та формоутворюючих факторів.
Актуальність теми визначається наступними положеннями:
1. Невиразно окреслений науковий підхід, щодо синтезу архітектурної традиції та новаторства, в сучасних вирішеннях баневих церков . Що є підставою традиційних основ та особливостей побудови української християнської святині. Які форми можна видозмінювати, використовуючи сучасні конструкції, нові технології та матеріали, щоб не змінилася сама сутність сакральної споруди- церкви.
2. Сучасні проектні вирішення церковних споруд виявляють або еклектичну суміш різностильових засобів та форм, або чужі за формою і конструкцією архітектурні твори, які не відповідають українській церковній традиції, і прямують до її спрощення або цілковитого усунення.
3. Відсутній комплексний підхід до питань становлення, гармонії та єдності простору, конструкції та форми, впливів церковної та національної традиції, їх індентифікації у сучасних баневих церквах як факторів формоутворюючого характеру, які у новому архітектонічному вирішенні зберігають та синтезують давнє у сучасному.
В літературі розглядалися в більшості архітектурно-просторові та планувальні аспекти вирішення, стилістика і значно менше конструкції та технології їх зведення. Не бралися до уваги спільні формоутворюючі чинники простору, конструкції та форми, у їх гармонійній єдності та взаємовпливах в баневих церковних спорудах.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Проведене автором дослідження співпадає у положеннях та засадах з основними завданнями і напрямками наукової діяльності кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів Національного університету "Львівська політехніка", і це зокрема: “…дослідження архітектурної спадщини та її збереження; історії розвитку архітектури і містобудівельних комплексів”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ВПЛИВ КОНСТРУКТИВНИХ ФАКТОРІВ НА АРХІТЕКТУРУ УКРАЇНСЬКИХ БАНЕВИХ ЦЕРКОВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок