Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАКОНОМІРНОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ГЕМОМІКРОЦИРКУЛЯТОРНОГО РУСЛА ОЧНОГО ЯБЛУКА В ОНТОГЕНЕЗІ І ПЕРЕБУДОВА ЙОГО ПРИ ІШЕМІЇ ТА ЛАЗЕРОТЕРАПІЇ

Загрузка...

ЗАКОНОМІРНОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ГЕМОМІКРОЦИРКУЛЯТОРНОГО РУСЛА ОЧНОГО ЯБЛУКА В ОНТОГЕНЕЗІ І ПЕРЕБУДОВА ЙОГО ПРИ ІШЕМІЇ ТА ЛАЗЕРОТЕРАПІЇ

Назва:
ЗАКОНОМІРНОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ГЕМОМІКРОЦИРКУЛЯТОРНОГО РУСЛА ОЧНОГО ЯБЛУКА В ОНТОГЕНЕЗІ І ПЕРЕБУДОВА ЙОГО ПРИ ІШЕМІЇ ТА ЛАЗЕРОТЕРАПІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,17 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
МАТЕШУК-ВАЦЕБА Леся Ростиславівна
УДК 617.7.ІЗ/.16-013:617.7-005-085
ЗАКОНОМІРНОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ГЕМОМІКРОЦИРКУЛЯТОРНОГО РУСЛА ОЧНОГО
ЯБЛУКА В ОНТОГЕНЕЗІ І ПЕРЕБУДОВА ЙОГО
ПРИ ІШЕМІЇ ТА ЛАЗЕРОТЕРАПІЇ
14.03.01 – нормальна анатомія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному медичному університеті імені Данила Галицького Міністерства охорони здоров'я України
Наукові консультанти:
доктор медичних наук, професор Личковський Лев Михайлович, кандидат медичних наук, професор Нетлюх Михайло Андрійович, Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького, кафедра нормальної анатомії.
Офіційні опоненти: Доктор медичних наук, професор Дюбенко Кузьма Антонович, Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, професор кафедри нормальної анатомії (м. Київ). Доктор медичних наук, професор Головацький Андрій Степанович, Ужгородський національний університет, завідувач кафедри анатомії людини, оперативної хірургії та гістології медичного факультету (м. Ужгород). Доктор медичних наук, професор Костюк Григорій Якович, Вінницький державний медичний університет, завідувач кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії (м. Вінниця).
Провідна установа: Івано-Франківська медична академія, кафедра анатомії людини, МОЗ України, м. Івано-Франківськ.
Захист дисертації відбудеться 04.10.2001 року о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.06 в Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця (03057, м. Київ, проспект Перемоги, 34)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця (03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1)
Автореферат розісланий 25.06.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук О.М.Грабовий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема становлення судинного русла в процесі розвитку, утворення і росту судин займає чільне місце у морфології людини (Бобрик И.И., Шевченко Е.А., Черкасов В.Г., 1991; Куприянов В.В., Миронов В.А., Миронов А.А., 1993; Silva-Ararjo A., Abreu-Dias P., Silva M.C., 1995). Фундаментальні дослідження закономірностей становлення гемомікроциркуляторного русла очного яблука в онтогенезі мають велике значення для успішного вирішення найактуальніших проблем офтальмології. Морфогенез судинного русла в пренатальному періоді та за умов ішемії в постнатальному періоді характеризуються спільними закономірностями і деякими особливостями. Незважаючи на актуальність і важливість проблеми, про структурні та функціональні особливості гемомікроциркуляторного русла очного яблука в пренатальному періоді онтогенезу зустрічаються лише поодинокі відомості. Зокрема описаний розвиток судин сітківки (Бобров Н.С., 1987; Silva-Ararjo A., Abreu-Dias P., Silva M.C., 1995).
Пізнання нормальних і патологічних процесів в їх структурно-функціональній єдності – основне завдання сучасної медицини.
Вивчення механізму пошкодження структури і функції клітин та органів при різних патологічних станах залишається одною з найактуальніших проблем медицини, бо тільки докладне пізнання цього механізму дозволить вирішити питання про ефективну профілактику і терапію цих пошкоджень.
Перетворенням судинного русла ока при ішемії присвячена низка досліджень клінічного і експериментального характеру (Adamis A.P., Shima D.T., Tolentino M.J., 1996; Efbert J.E., Schwartz G.S., Walsh A.W., 1996; Hatchell D.L., Wilson C.A., Saloupis P., 1994; Imai M., Iijima H., 1995).
В експериментальній офтальмології як біологічну модель різних захворювань органа зору часто використовують очі кроля. Вибір такої моделі пояснюється не тільки доступністю об'єкта експерименту, але й подібністю будови ока кроля з оком людини (Бунин А.Я., Кацнельсон Л.А., Яковлев А.А., 1984; Куприянов В.В., Новикова И.И., 1988; Матешук-Вацеба Л.Р., Нетлюх М.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: ЗАКОНОМІРНОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ГЕМОМІКРОЦИРКУЛЯТОРНОГО РУСЛА ОЧНОГО ЯБЛУКА В ОНТОГЕНЕЗІ І ПЕРЕБУДОВА ЙОГО ПРИ ІШЕМІЇ ТА ЛАЗЕРОТЕРАПІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок