Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: РОЗРОБКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ СПОСОБІВ ТА ПРИСТРОЇВ ДЛЯ ЗНИЖЕННЯ ЕНЕРГОСИЛОВИХ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ВОЛОЧІННЯ ДРОТУ

Загрузка...

РОЗРОБКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ СПОСОБІВ ТА ПРИСТРОЇВ ДЛЯ ЗНИЖЕННЯ ЕНЕРГОСИЛОВИХ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ВОЛОЧІННЯ ДРОТУ / сторінка 5

Назва:
РОЗРОБКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ СПОСОБІВ ТА ПРИСТРОЇВ ДЛЯ ЗНИЖЕННЯ ЕНЕРГОСИЛОВИХ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ВОЛОЧІННЯ ДРОТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,82 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
1). Зазначений процес волочіння здійснюється з протинатягом.
В якості пристрою, що створює протинатяг, може служити додаткова волока, або проміжний неприводний натяжний пристрій, контактна поверхня якого має профіль, що відповідає поперечному перерізу дроту, що протягується.
При деформації за першим способом з площинними коливаннями дроту ефект від застосування вібрації досягається за рахунок:
-
зміни довжини дроту в зоні пружних деформацій між волоками 2 і 3, що призводить до ослаблення контакту метала з волокою 2 на ділянці калібрувальної зони і на робочій конусній ділянці волоки 3;
-
запобігання утворення тунельного ефекту, що поліпшує умови надходження мастила в деформаційну зону.
При деформації по другому способу колові віброколивання дроту можна розділити на два рухи: відхилення дроту відносно осі волочіння і колові коливання відносно власної осі, при цьому за один оберт дроту відносно осі волочіння відбувається кілька коливальних рухів відносно власної осі. Поворот дроту відносно власної осі відбувається в момент, коли сили колових коливань дроту перевищують сили тертя, що виникають на контакті дроту і ролика. Застосування колових коливань дозволяє прикладати до осередку деформації періодично змінний крутний момент, що призводить до зменшення сили тертя за рахунок колових коливань дроту і повороту вектора тертя.
При використанні третього способу з еліптичними коливаннями дроту здійснюється одночасне обертання ексцентрикового ролика відносно власної осі при контакті з дротом, що протягується, і відносно осі волочіння за рахунок вібраційного пристрою. Наведений спосіб поєднує в собі фактори впливу на осередок деформації першого і другого способів.
При еліптичних коливаннях дроту напруження волочіння може бути обчислене за формулою:
, (1)
де т – середня границя плинності металу в осередку деформації; х - дотичні напруження при колових коливаннях дроту; вх - напруження на вході в осередок деформації; u - напруження хвильових коливань; - коефіцієнт, що враховує вплив тертя; - напівкут нахилу твірної каналу волоки; f – коефіцієнт тертя; - коефіцієнт витягання.
Дотичні напруження при колових коливаннях дроту:
, (2)
де - кут тертя, r0, r1– відповідно, початковий та кінцевий радіус дроту.
Момент від сил тертя, що виникає при терті дроту о ролик:
, (3)
де Fпр - зусилля притиснення дроту до ролика, f’ - коефіцієнт тертя, d0 - початковий діаметр дроту.
Напруження, виникаюче на вході у осередок деформації:
вх=0+изsint, (4)
де 0. - напруження протинатягу; из - згинаючі напруження, ; Е – модуль поздовжньої пружності матеріалу дроту;
Iх - момент інерції для дроту круглого перерізу; х - відстань між чистовою волокою і вібраційним пристроєм ( 0 х l/2); l – відстань між волоками; А – амплітуда коливань; Wх – момент опору, Wх = d3/32.
Амплітуда коливань при волочінні по першій схемі:
, (5)
Амплітуда коливань при волочінні по другій схемі: .
Амплітуда коливань при волочінні по третій схемі:
. (6)
Напруження хвильових коливань:
, (7)
де А- амплітуда коливань; Sк – постійна (при низькочастотних коливаннях Sк = 0,0014); Е – модуль поздовжньої пружності матеріалу дроту; - швидкість поширення коливань, = 1 + 2; 1 – швидкість волочіння дроту; 2 – швидкість коливань, ; - щільність матеріалу дроту; F – площа поперечного перерізу дроту, Д – динамічний коефіцієнт.
При розгляді процесу вібраційного впливу з круговими коливаннями дроту з рівняння (1) варто виключити складову, що враховує напруження хвильових поперечних коливань u, при цьому згинаючі напруження не будуть змінюватися за часом.
Для розрахунку напруження волочіння з поперечними коливаннями дроту варто виключити з рівняння (1) крутний момент М0.
З формули (1) видно, що згинаючі напруження из підвищують напруження волочіння, у той час як напруження хвильових коливань u зменшують значення напруження волочіння.
Для створення еліптичних коливань дроту розроблена вібраційна установка, у якій регулювання траєкторії руху дроту відбувається за рахунок зміни ексцентриситету ролика і положення останнього відносно осі волочіння.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РОЗРОБКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ СПОСОБІВ ТА ПРИСТРОЇВ ДЛЯ ЗНИЖЕННЯ ЕНЕРГОСИЛОВИХ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ВОЛОЧІННЯ ДРОТУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок