Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА СЕЛЕКЦІЙНО-ГОСПОДАРСЬКИХ ОЗНАК ТЕЛИЦЬ РІЗНИХ ГЕНОТИПІВ СТВОРЮВАНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ СИМЕНТАЛЬСЬКОЇ М’ЯСНОЇ ПОРОДИ

Загрузка...

ОЦІНКА СЕЛЕКЦІЙНО-ГОСПОДАРСЬКИХ ОЗНАК ТЕЛИЦЬ РІЗНИХ ГЕНОТИПІВ СТВОРЮВАНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ СИМЕНТАЛЬСЬКОЇ М’ЯСНОЇ ПОРОДИ

Назва:
ОЦІНКА СЕЛЕКЦІЙНО-ГОСПОДАРСЬКИХ ОЗНАК ТЕЛИЦЬ РІЗНИХ ГЕНОТИПІВ СТВОРЮВАНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ СИМЕНТАЛЬСЬКОЇ М’ЯСНОЇ ПОРОДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,25 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Українська академія аграрних наук
Інститут РОЗВЕДЕННЯ І ГЕНЕТИКИ ТВАРИН
Криворучко Юрій Іванович
УДК 636.2.033.082.355
ОЦІНКА СЕЛЕКЦІЙНО-ГОСПОДАРСЬКИХ ОЗНАК ТЕЛИЦЬ
РІЗНИХ ГЕНОТИПІВ СТВОРЮВАНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ
СИМЕНТАЛЬСЬКОЇ М’ЯСНОЇ ПОРОДИ
 
06.02.01-розведення та селекція тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Чубинське Київської області – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті розведення і генетики тварин УААН.
Науковий керівник: | доктор сільськогосподарських наук,
Шкурин Григорій Тимофійович, головний науковий співробітник відділу тваринництва Науково-дослідного інституту продуктивності в агропромисловому комплексі
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, академік УААН, Бащенко Михайло Іванович, дирек-тор Черкаського інституту агропромислового виробництва УААН;
кандидат сільськогосподарських наук, Василець Валентина Григорівна, доцент кафедри тваринництва Харківського національного аграрного університету.
 
Провідна установа: | Херсонський державний аграрний універ-ситет Міністерства аграрної політики України, кафедра генетики і розведення тварин.
Захист відбудеться “ 11 ” червня 2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.355.01 Інституту розведення і генетики тварин УААН за адресою: 08321, Київська область, Бориспільський район, с.Чубинське, вул. Погребняка, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту розведення і генетики тварин УААН.
Автореферат розісланий “ 8 ” травня 2003 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Мільченко Ю.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збільшення виробництва м’яса і задоволення потреб населення в м’ясопродуктах у сучасних умовах за рахунок надремонтного молодняку і вибракуванню дорослої худоби молочних порід виявляється проблематичним через різке зменшення їх поголів’я. Поряд з цим і розвиток м’ясного скотарства здійснюється повільними темпами. Однією з причин цього є мала чисельність маточного поголів’я вітчизняних м’ясних порід – української, волинської і поліської. В незначній кількості розводиться худоба імпортованих м’ясних порід. Тому важливого значення набуває створення вітчизняних конкурентоспроможних м’ясних порід на базі використання місцевого й світового генофонду порід (Зубець М.В.,1997; Буркат В.П., 1995; Шкурин Г.Т., 1997; Доротюк Е.М., 1993; Козир В.С., 1997).
Враховуючи це, в Україні з 1990 р. ведеться робота по створенню української симентальської м’ясної породи при використанні географічно віддалених м’ясних сименталів зарубіжної селекції (Канади, Австрії, США та Німеччини). Вже проводилися дослідження щодо ефективності поєднання м’ясних сименталів канадської і німецької селекцій з вітчизняними сименталами (Завірюха А.Х.,1995; Іванущенко В.П., 1996; Шкурин Г.Т.,1998). Однак до теперішнього часу недостатньо вивчені господарські та біологічні особливості телиць від поєднання корів сучасної популяції симентальської породи з плідниками м’ясо-молочних і м’ясних сименталів австрійської та американської селекцій при вирощуванні молодняку за технологією м’ясного скотарства. В літературних джерелах мало даних про інтенсивність росту, репродуктивну здатність і м’ясну продуктивність телиць створюваної симентальської м’ясної породи. Звідси виникає необхідність проведення досліджень, які мають важливе значення для подальшого коригування селекційно-племінної роботи на завершальному етапі створення української симентальської м’ясної породи. Саме цим питанням присвячена дисертаційна робота, що і визначає її актуальність.
Зв‘язок з науковими програмами, планами і темами. Дослідження проведені відповідно до плану науково-дослідних робіт Інституту м’ясного скотарства та Інституту розведення і генетики тварин УААН за темою “Удосконалити існуючі та вивести нові м’ясні породи і типи великої рогатої худоби з використанням сучасних методів генетики і біотехнології” (номер державної реєстрації 0101U002079), науково-технічної програми “Наукове забезпечення сталого розвитку галузей тваринництва на 2001-2005 рр.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОЦІНКА СЕЛЕКЦІЙНО-ГОСПОДАРСЬКИХ ОЗНАК ТЕЛИЦЬ РІЗНИХ ГЕНОТИПІВ СТВОРЮВАНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ СИМЕНТАЛЬСЬКОЇ М’ЯСНОЇ ПОРОДИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок