Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІНГВОКОГНІТИВНІ ТА ПРАГМАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДИСКУРСИВНОГО ВТІЛЕННЯ ЗАВЕРШАЛЬНОЇ ФАЗИ КОНФЛІКТНОЇ ВЗАЄМОДІЇ (на матеріалі англомовної прози XX століття)

ЛІНГВОКОГНІТИВНІ ТА ПРАГМАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДИСКУРСИВНОГО ВТІЛЕННЯ ЗАВЕРШАЛЬНОЇ ФАЗИ КОНФЛІКТНОЇ ВЗАЄМОДІЇ (на матеріалі англомовної прози XX століття)

Назва:
ЛІНГВОКОГНІТИВНІ ТА ПРАГМАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДИСКУРСИВНОГО ВТІЛЕННЯ ЗАВЕРШАЛЬНОЇ ФАЗИ КОНФЛІКТНОЇ ВЗАЄМОДІЇ (на матеріалі англомовної прози XX століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,69 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЧЕРНЕНКО Ольга Віталіївна
УДК 81.111’38: 82-3’’19’’
ЛІНГВОКОГНІТИВНІ ТА ПРАГМАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДИСКУРСИВНОГО ВТІЛЕННЯ ЗАВЕРШАЛЬНОЇ ФАЗИ КОНФЛІКТНОЇ ВЗАЄМОДІЇ
(на матеріалі англомовної прози XX століття)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі граматики та історії англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент
Сєрякова Ірина Іванівна,
Київський національний лінгвістичний університет, кафедра граматики та історії англійської мови, доцент
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Карабан В’ячеслав Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра теорії та практики перекладу з англійської мови, завідувач кафедри
кандидат філологічних наук, доцент
Чугу Світлана Дмитрівна,
Вінницький державний педагогічний університет
імені М.Коцюбинського,
кафедра англійської мови, завідувач кафедри
Захист відбудеться 22.01.2008 р. о 12-30 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Червоноармійська, 73).
Автореферат розіслано 20.12.2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
професор О.М.Кагановська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертація присвячена дослідженню лінгвокогнітивних та прагматичних особливостей дискурсивного втілення завершальної фази конфліктної взаємодії персонажів.
Вивчення мовленнєвої діяльності в сучасному мовознавстві характеризується поєднанням комунікативно-прагматичного та лінгвокогнітивного підходів, що дозволяє повніше інтерпретувати вербальну та невербальну поведінку людини у різних комунікативних ситуаціях (А.Д.Бєлова, Т.А. ван Дейк, В.І.Карабан, Г.Г.Почепцов, І.І.Сєрякова та інші), у тому числі й в умовах конфліктної мовленнєвої взаємодії (М.В.Горбаневський, В.І.Жельвіс, T.K.Gamble, A.Grimshaw, T. Kochman та інші).
У рамках лінгвістичних студій було проведено ряд досліджень щодо вивчення конфлікту: визначено статус лінгвістичної конфліктології як нового інтегративного напряму в сучасному мовознавстві (І.В.Жарковська, І.Є.Фролова), введено поняття конфліктного дискурсу (В.С.Третьякова, О.В.Фадєєва, І.Є.Фролова), висвітлено гендерний аспект у дослідженні особливостей конфліктної мовленнєвої взаємодії (А.Е.Левицький, А.П.Мартинюк, D.Lee), досліджено емоційні стани людини в конфлікті, зокрема, засоби вербалізації агресії в художньому тексті (В.Г.Байков, Я.А.Покровська), описано прагматичні характеристики поведінки людини в ситуаціях суперечки і сварки (І.А.Чекменьова), а також встановлено шляхи ефективного вирішення конфлікту на різних фазах його розвитку (С.А.Арістов, К.Ф.Сєдов, H.Gruber, H.Kothoff).
У наукових працях, присвячених дослідженню конфлікту, виокремлено основні стадії розгортання конфліктного дискурсу, фінальна частина якого отримала назву “завершальна фаза” (А.Я.Анцупов, А.Т.Ішмуратов, Н.В.Грішина, А.І.Шипілов та інші). З погляду прагматики ця фаза є вирішальною, оскільки в ній здійснюється ефективне/неефективне розв’язання конфлікту різними засобами комунікації. Структурні та комунікативно-прагматичні особливості завершальної фази не набули на сьогодні лінгвістичного висвітлення, що й обумовило вибір теми дисертаційного дослідження.
Актуальність роботи визначається загальною спрямованістю сучасних філологічних студій на інтеграцію традиційних і новітніх підходів до аналізу різних типів дискурсу, в тому числі й конфліктного. Вивчення лінгвокогнітивних та комунікативно-прагматичних особливостей дискурсивного втілення конфліктної взаємодії персонажів у соціально-побутових ситуаціях, описаних в англомовному художньому тексті, є важливим для поглиблення уявлень про мовні механізми виходу з конфлікту і розкриття когнітивно-прагматичних аспектів конфліктного дискурсу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ЛІНГВОКОГНІТИВНІ ТА ПРАГМАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДИСКУРСИВНОГО ВТІЛЕННЯ ЗАВЕРШАЛЬНОЇ ФАЗИ КОНФЛІКТНОЇ ВЗАЄМОДІЇ (на матеріалі англомовної прози XX століття)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок