Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБИСТІСТЬ В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ ОСВІТИ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)

Загрузка...

ОСОБИСТІСТЬ В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ ОСВІТИ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)

Назва:
ОСОБИСТІСТЬ В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ ОСВІТИ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,41 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. К. Д. УШИНСЬКОГО
Комар Михайло Миколайович
УДК 300.54+370+681.142.37
ОСОБИСТІСТЬ В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ ОСВІТИ
(СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д. Ушинського, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор філософських наук, професор Чунаєва Ангеліна Акіндинівна, Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського, професор кафедри філософії та соціології.
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор Пунченко Олег Петрович, Одеська національна академія звязку імені О.С. Попова, зав. кафедри філософії та українознавства
кандидат філософських наук Кадієвська І.А., Одеська державна академія будівництва і архітектури, доцент кафедри філософії, політології та права
Провідна установа: | Дніпропетровський національний університет, кафедра філософії, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “11" квітня 2007 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.03. у Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розіслано “6" березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Г. Мисик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Прагнення до прогресу, до вдосконалення своєї діяльності завжди були складовими елементами людського життя. Розвиток кібернетичних технологій та їх втілення в освітню систему привело до багатьох змін у подачі інформації, її пошуку, зберіганні. На сьогоднішній день ми маємо дуже розвинені компютерні технології, які майже необмежено розширюють особистості доступ до інформації.
Створення компютерних технологій (кібернетичні технології) змінює ставлення людини до інформації та до її передачі. Використання компютерних технологій в освіті передбачає, перш за все, розуміння того, до яких змін у ієрархії системи цінностей це приведе, які наслідки для ціннісної сфери особистості буде мати. Аналіз деяких аспектів цього питання можна знайти в соціології, аксіології та психології. Однак слід відзначити недостатню кількість робіт соціально-філософського плану, присвячених дослідженням зміни ціннісних орієнтацій особистості у новітніх умовах. В даній роботі здійснено соціально-філософське дослідження цієї проблеми на перетині таких наук, як педагогіка, психологія та кібернетика.
Кібернетика показала, що найважливішим аспектом проблеми взаємодії системи “людина-машина-людина”, відображеної у комунікативному процесі, стала проблема штучного інтелекту (ШІ), який намагається замінити людині звичайну реальність на віртуальну. Віртуальна реальність здійснила можливість людині побачити власну особистість та її прояви зі сторони, тобто з точки зору інтерактивності, а комунікативний процес, опосередкований новими інформаційними технологіями, дав змогу переосмислити процес звичайного спілкування. Тому дослідження цієї проблеми, з точки зору соціальної філософії, дає можливість здійснити аналіз віртуальної реальності людини, проблеми штучного інтелекту та комунікативного процесу на новому рівні.
З часів виникнення високих технологій набула актуальності проблема вивчення особистості людей, що проявляють свій творчій потенціал у цій сфері. Одним із феноменів, який досліджується у психологічних та соціологічних науках в межах вказаної проблематики, є хакерство, яке розуміється як девіантний прояв особистості. Хакерство є неминучим наслідком інформатизації, яке поширюється на всю сферу кібернетичних технологій та залежить від неї.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ОСОБИСТІСТЬ В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ ОСВІТИ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок