Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ НАЦІОНАЛЬНИХ СИСТЕМ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ ПІД ВПЛИВОМ ГЛОБАЛЬНИХ ЧИННИКІВ

ТРАНСФОРМАЦІЯ НАЦІОНАЛЬНИХ СИСТЕМ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ ПІД ВПЛИВОМ ГЛОБАЛЬНИХ ЧИННИКІВ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ НАЦІОНАЛЬНИХ СИСТЕМ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ ПІД ВПЛИВОМ ГЛОБАЛЬНИХ ЧИННИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,47 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЖУКОВСЬКА АЛІНА ЮРІЇВНА
УДК 332.024
ТРАНСФОРМАЦІЯ НАЦІОНАЛЬНИХ СИСТЕМ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ ПІД ВПЛИВОМ ГЛОБАЛЬНИХ ЧИННИКІВ
Спеціальність 08.00.03 – економіка і управління національним господарством
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі державного і муніципального управління Тернопільського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Мельник Алла Федорівна,
Тернопільський національний
економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Михасюк Іван Романович,
Львівський національний університет
ім. І.Франка Міністерства освіти і науки
України, завідувач кафедри економіки
підприємства
кандидат економічних наук, доцент
Качмарик Ярослав Дмитрович,
Львівська комерційна академія
Укоопспілки, доцент кафедри економіки
підприємства
Захист відбудеться 13 вересня 2007 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.082.01 Тернопільського національного економічного університету за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, корпус 11, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського національного економічного університету за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
Автореферат розісланий 10 серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.е.н., доцент І.Й.Гладій


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Національні економіки знаходяться під впливом чинників, серед яких визначальне місце в сучасних умовах посідають глобальні. Дія глобальних чинників активізує вплив фінансових криз, міжнародних організацій, загострює проблему економічної безпеки. Це особливо відчувають країни, які мають високий рівень відкритості економіки, зокрема Україна, яка за індексом відкритості займає 39 місце серед 62 найбільш відкритих економік країн світу. Такі явища породжують дискусії стосовно місця та ролі держави в умовах впливу глобальних чинників: одні науковці наголошують на неминучому відмиранні національних держав, інші – на трансформації їх ролі під впливом глибинних світових змін. Гострота дискусії, яка знаходиться у науковій площині, є важливою і для практичних дій урядів щодо вибору політики, ступеня та механізмів державного втручання в економіку в процесі інтеграції країни у світовий економічний простір. Для вибору Україною моделі адаптації національної системи державного регулювання економіки до змін, викликаних впливом глобальних чинників, важливим є дослідження трансформації систем регулювання в інших країнах, пошук аналогів для вироблення відповідної політики держави. В сукупності це актуалізує проблему дослідження місця та ролі держави, яка перебуває в сучасних умовах під впливом глобальних чинників.
Багатоаспектність досліджуваної проблеми відображена у працях вітчизняних і зарубіжних вчених. Вагомий внесок у дослідження ролі держави в економіці зробили А. Вагнер, Б. Дітер, Х. Зіберт, Дж. Мандноні, А. Раланд, Дж. Стігліц, А. Хансон і П.Хонокан. Питання місця та значення державного регулювання економіки в сучасних економічних системах зосереджені в роботах А. Бабашкіної, О. Бандурки, В. Бережного, В. Гриньової, В. Захарченко, Д. Ісаченко, О. Кривцова, В. Лисюка, С. Серьогіної та Д. Стеченка. Проблеми трансформації національних систем державного регулювання економіки висвітлюються у працях О. Бєляєва, А. Бебело, І. Бочана, О. Білоуса, В. Гейця, С. Гіля, М. Диби, В. Жаліла, В. Іноземцева, А. Ельянова, Д. Лук’яненка, О. Комякова, А. Мельник, І. Михасюка, О.Ковтун, С. Соколенка та М. Якубовського. Питанням ролі окремих інструментів державного регулювання економіки в умовах глобалізації присвячені праці В. Козюка, З. Луцишин, А. Малахова, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ НАЦІОНАЛЬНИХ СИСТЕМ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ ПІД ВПЛИВОМ ГЛОБАЛЬНИХ ЧИННИКІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок