Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ПСИХОПАТОЛОГІЧНІ ПОРУШЕННЯ У ХВОРИХ НА АЛІМЕНТАРНО-ОБМІННЕ ОЖИРІННЯ. (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ПРИНЦИПИ ПСИХОТЕРАПІЇ).

ПСИХОПАТОЛОГІЧНІ ПОРУШЕННЯ У ХВОРИХ НА АЛІМЕНТАРНО-ОБМІННЕ ОЖИРІННЯ. (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ПРИНЦИПИ ПСИХОТЕРАПІЇ). / сторінка 2

Назва:
ПСИХОПАТОЛОГІЧНІ ПОРУШЕННЯ У ХВОРИХ НА АЛІМЕНТАРНО-ОБМІННЕ ОЖИРІННЯ. (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ПРИНЦИПИ ПСИХОТЕРАПІЇ).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,31 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Ряд авторів (Кушнір С. M., Антонова Л. К., 1998, Марута Н.О., 1998, Марута H.О., Явдак И.А., Козидубова С.М., Канцедал Т.В., Смольська Э.Л., 1999) відзначають у хворих на ожиріння симптоми, характерні для поразки гіпоталамічної області: порушення сну, підвищення апетиту, спрагу, вегетативні порушення. У більшості обстежених хворих, що страждали вираженим ожирінням, можуть відзначатися явища реактивного невротичного стану з астено-невротичними скаргами.
Судячи з даних літератури (Кадирова Р.Х., Салаханов Б.А., 1989, Фільц О.О., Кечур Р.В., 1995, Коркіна М.В., Марилов В.В.,1995), при усіх формах ожиріння відзначаються ознаки ураження психічної сфери та нервової системи. Безсумнівно, що зміни нервової системи при ожирінні не є випадковими і відрізняються кількісно і якісно від таких при захворюваннях внутрішніх органів (Волошин П.В., Міщенко Т.С., 1997, Михайлов Б.В., Марута Н.О, Напрєєнко О.К. Чугунов В.В., 1999, Гнатюк P.M., Чабан О.С., 1999).
Серед порушень психічної сфери у хворих на ожиріння ряд авторів (Абабков В.А., Ісуріна Г.Л. 1992, Кискер К.П., Фрайбергер Г., Розі Г.К., Вульф Э., 1999, Любан-Плоцца Б., Пельдингер В., Крегер Ф., Ледерах-Хофман, 2000) відзначають наявність депресивних і тривожно-фобічних розладів, обумовлених, на їхню думку, порушенням соціально-психологічної адаптації.
При аналізі літературних даних відносно лікування пацієнтів з легким ступенем ожиріння (Крилов В.І., 1995, Jamblensky A., 1999) слід зазначити, що вони, як правило, сконцентровані на дієти. Але довгострокові результати усіх видів лікування, заснованих винятково на зниженні енергоцінності раціону, розчаровують (Ялом Ірвін., 1999, Houssian F., 1992). Рівень харчування може бути зв’язаний з афективними симптомами (Houssian F., 1992). Ряд авторів (Houssian F., 1992, Панченко Є.М., Казакова С.Є., Ромашова Т.І., 1999) пропонують використовувати спеціальні групи, що поєднують тих, кому необхідно схуднути; проведені в них лікувальні заходи приносять короткочасне поліпшення, але не забезпечують стійкого, довгострокового ефекту. Те ж відноситься і до лікарських засобів, що пригнічують апетит (Кушнір С. M., Антонова Л. К., 1998, Krueger J.M., Toth L.A., Foloyd R et al., 1994).
Аналіз робіт присвячених проблемі терапевтичного підходу показує, що вони, як правило, стосуються або медико-біологічних аспектів терапії з позицій гіпоталамічної дисфункції, або психотерапевтичних аспектів лікування невротичних розладів з урахуванням аліментарного фактору (лікування голодуванням, спеціальні дієти і т.п.). Варто сказати, що в розробці цієї проблеми не розкритий аспект формування харчової залежності і, відповідно, не розроблено застосування обґрунтованих терапевтичних підходів відносно цього контингенту хворих.
Аналіз викладених даних переконливо показує, що характеристика психічних порушень які зустрічаються у осіб з надмірною вагою, а також питання терапії недостатньо розроблені. Усе це викликає необхідність подальшої розробки методів діагностики і комплексної терапії осіб, які страждають надмірною вагою.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукова робота виконана відповідно до науково-дослідної роботи Харківської медичної академії післядипломної освіти “Соматоформні розлади (клініка, діагностика, патогенетичні механізми, критерії прогнозу, принципи відновлюваної терапії”. Номер держреєстрації: 0101U001866.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є на підставі вивчення клінічної феноменології психопатологічних порушень у хворих, які страждають на аліментарно-обмінне ожиріння, розробка принципів застосування психотерапії і визначення ефективності у комплексній терапії цієї групи хворих.
Для досягнення цієї мети були поставлені наступні задачі:
1.
Вивчити клінічну структуру психопатологічних порушень у хворих на аліментарно-обмінне ожиріння.
2.
Встановити індивідуально-психологічні особливості хворих з надлишковою масою тіла і їхній вплив на клінічну картину хвороби.
3.
Дослідити особливості вегетативних порушень у даної категорії хворих.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПСИХОПАТОЛОГІЧНІ ПОРУШЕННЯ У ХВОРИХ НА АЛІМЕНТАРНО-ОБМІННЕ ОЖИРІННЯ. (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ПРИНЦИПИ ПСИХОТЕРАПІЇ).

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок