Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ПСИХОПАТОЛОГІЧНІ ПОРУШЕННЯ У ХВОРИХ НА АЛІМЕНТАРНО-ОБМІННЕ ОЖИРІННЯ. (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ПРИНЦИПИ ПСИХОТЕРАПІЇ).

ПСИХОПАТОЛОГІЧНІ ПОРУШЕННЯ У ХВОРИХ НА АЛІМЕНТАРНО-ОБМІННЕ ОЖИРІННЯ. (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ПРИНЦИПИ ПСИХОТЕРАПІЇ). / сторінка 7

Назва:
ПСИХОПАТОЛОГІЧНІ ПОРУШЕННЯ У ХВОРИХ НА АЛІМЕНТАРНО-ОБМІННЕ ОЖИРІННЯ. (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ПРИНЦИПИ ПСИХОТЕРАПІЇ).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,31 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
J. Eysenck) адаптований у ЛНДПНІ ім. В. М. Бехтерева можна представити в такий спосіб.
В обох обстежених групах переважна кількість хворих виявили підвищені показники нейротизму (76% і 64% відповідно).
Екстравертованість переважала у пацієнтів, що звернулися за психотерапевтичною допомогою і склала 14% випадків у порівнянні з 18% у контрольній. Інтраверти переважали, навпаки, у контрольній групі (10% і 18% відповідно).
Для виявлення впливу основного захворювання на соціальний статус хворого, положення в суспільстві і мікросоціальне середовище, коло інтересів, рівень домагань, ми використовували розроблений А.И. Сердюком опитувальник для вивчення соціальної значимості хвороби.
Аналізуючи отримані результати, нами була встановлена значимість впливу аліментарно-обмінного ожиріння на обмеження відчуття сили й енергії (76%), обмеження задоволення (82%), зниження фізичної привабливості, формування почуття ущербності й обмеження спілкування (48%). При цьому слід зазначити, що такі показники як зниження фізичної привабливості і формування почуття ущербності ми зустріли в 100% випадків в обох групах хворих.
Стосовно погіршення взаємин у родині і на роботі, обмеження вільного часу і матеріального збитку виявлено, що в процентному відношенні ці показники в обстежуваній групі були виражені незначно і, найчастіше, були обумовлені психологічними проблемами поза суб’єктивним зв’язком з наявністю ожиріння.
У контрольній групі ці показники були виражені більше, особливо щодо матеріального збитку і, в основному, у зв’язку з необхідністю витрачати визначені засоби на проведення медикаментозного лікування.
У цілому можна сказати, що психопатологічні прояви мали чіткий взаємозв’язок з сомато-вегетативними соматоформними розладами, що у багатьох випадках витіснили актуальність психотравмуючих ситуацій, зайнявши їхнє місце.
При аналізі вегето-судинних порушень у обстежених хворих ми одержали наступні дані.
Оцінюючи показники вегетативної нервової системи, насамперед, вивчався вихідний вегетативний тонус.
У хворих з надлишковою вагою та ожирінням переважання симпатичного тонусу, проявлялися порушеннями серцевого ритму у формі підвищення артеріального тиску, тахікардією (73,33±8,21%), хеканням (46,7±9,26%), блідістю, сухістю шкірних покривів (63,3±8,95%), загальною слабкістю, млявістю, поганою незадоволеністю жаркою погодою (70,0±8,51%), емоційною лабільністю у формі дратівливості, запальності, складності зосередитися, поверхневим сном, білим дермографізмом (63,3±8,95%).
Перевага парасимпатичного тонусу проявилася в таких ознаках, як загальне зниження працездатності, як фізичної (80,0±7,43%), так і психічної (70,0±8,51%) у виді зайвої фіксації уваги, складності до переключення, уповільненому темпу мислення, відчуття тяжкості в кінцівках, гіпергідрозі (36,7±8,95%), відчуття припливів жару до обличчя, верхній половині тулуба, почервонінні шкіри (26,7±8,21%), підташнювання (23,3±7,85%), мерзлякуватості, нестерпності холодної погоди (20,0±7,43%), наявність вираженого червоного дермографізму (36,7±8,95%).
У випадках переваги соматоформних розладів виразність симпатикотонічних проявів була значніше. Порушення серцевого ритму з частішанням до 95-100 ударів у хвилину (80,0±7,43%), схильність до гіпертонії тахіпное (56,7±9,20%), блідість (66,6±8,75%), складали перманентний фон, пароксизмально підсилюючи його. Причому, з огляду на особливості психопатологічних порушень у даної групи хворих, оформлення симпатоадреналових кризів у формі посилення серцево-судинних порушень, різкої блідості, ознобоподібного тремору, тахіпное, носило яскраво виражений емоційний характер із загостренням тривоги, фобічних розладів, з посиленням психомоторної активності.
Разом з тим, у ряді випадків спостерігалася парасимпатична спрямованість тонусу з перевагою слабості, припливів тепла з гіперемією, тошнотами, що епізодично доходять до блювотних рефлексів, вираженою “грою вазомоторів” обличчя і шиї (46,7±9,26 %), емоційним спадом, а також зниженням рухової активності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПСИХОПАТОЛОГІЧНІ ПОРУШЕННЯ У ХВОРИХ НА АЛІМЕНТАРНО-ОБМІННЕ ОЖИРІННЯ. (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ПРИНЦИПИ ПСИХОТЕРАПІЇ).

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок