Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ПСИХОПАТОЛОГІЧНІ ПОРУШЕННЯ У ХВОРИХ НА АЛІМЕНТАРНО-ОБМІННЕ ОЖИРІННЯ. (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ПРИНЦИПИ ПСИХОТЕРАПІЇ).

ПСИХОПАТОЛОГІЧНІ ПОРУШЕННЯ У ХВОРИХ НА АЛІМЕНТАРНО-ОБМІННЕ ОЖИРІННЯ. (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ПРИНЦИПИ ПСИХОТЕРАПІЇ). / сторінка 8

Назва:
ПСИХОПАТОЛОГІЧНІ ПОРУШЕННЯ У ХВОРИХ НА АЛІМЕНТАРНО-ОБМІННЕ ОЖИРІННЯ. (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ПРИНЦИПИ ПСИХОТЕРАПІЇ).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,31 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

В цілому, у хворих з перевагою соматоформних розладів відповідно вегетативні порушення носили чітко органну спрямованість, що виявлялася у формі порушень роботи кардиоваскулярної (100 % випадків), шлунково-кишкової (60,0 %), респіраторної (66,67 %), сечовивідної (23,3 %) систем.
Таким чином, з огляду на вищевикладені дані, стан вегетативної нервової системи у хворих з надлишковою вагою тіла та ожирінням характеризувався, в цілому, переважно підвищенням тонусу вегетативної нервової системи та вегетативної реактивності. У більшості випадків мала місце перевага симпатичного відділу автономної нервової системи, причому найбільша активація виявлена в групі хворих з перевагою тривожно-фобічних порушень.
Фонова активність ЕЕГ була представлена переважно альфа-діапазоном (83%). У частини хворих на фоновій кривій переважали хвилі тета-діапазону (17%).
Однак у більшості обстежених (73,8%) значна кількість переважних хвиль на фоновій кривій носило дезорганізовану форму, що само по собі вказувало на функціональні порушення біоелектричної активності головного мозку.
Така дезорганізація основного ритму сполучалася зі збільшенням вольтажу в 1,8 рази в порівнянні з нормальними показниками характерними для кожної групи, загостренням ритміки і наявністю пароксизмальної активності. Це сполучення розцінювалося нами як дифузійні зміни біоелектричної активності головного мозку різного ступеня вираженості.
У більшості випадків величина міжпівкульної асиметрії по всіх діапазонах (76%) не перевищувала 10%, що за даними ряду авторів є припустимою межею для констатації відсутності локальності змін електроенцефалографічних характеристик (p<0,005). Слід зазначити при цьому, що найбільша виразність міжпівкульної асиметрії в переважній більшості була виражена в частотному діапазоні найбільш представленому на фоновій кривій, що до деякої міри може вказувати на функціональні зрушення в нормальній взаємодії лімбічних структур головного мозку. Зміни останніх, на думку ряду авторів, можуть викликати той чи інший тип невротичних розладів.
З огляду на те, що в окремих випадках в умовах звичайного запису патологічні форми коливань можуть не виявлятися, нами приділялася не менша увага й аналізу функціональних навантажень.
При проведенні трихвилинного гіпервентиляційного навантаження рівень електроактивності в 93,7% збільшувався на 5-15% рівня фону з явищами загостреності основного ритму і явищами гіперсинхронізації, а також відзначалася поява білатерально-синхронних спалахів повільних хвиль переважно виражених у тім'яно-потиличних відведеннях, що на нашу думку зв'язано з підвищенням активуючого впливу з боку ретикулярної формації.
При проведенні фотостимуляційного навантаження виявлене найбільше засвоєння нав’язаних ритмів світлових мелькань з переміщенням оптимуму вбік низьких частот з переважним просторовим переміщенням у передні відділи головного мозку (у зоні проекції неспецифічної таламічної системи), що також відображає патологічний стан стовбурово-діенцефальних відділів мозку і є наслідком вторинних патологічних впливів на кору головного мозку.
На підставі аналізу ЕЕГ нами були виділені три типи змін за Жирмунською: десинхронний (73%), дезорганізований (48%) та гіперсинхронний (63%).
Таким чином, виявлені зміни на ЕЕГ свідчать про переважно стовбурну локалізацію дифузних змін біоелектричної активності головного мозку і характеризують нерівномірність і розбаланс активуючих впливів у різних підсистемах діенцефальних структур головного мозку хворих з надлишковою вагою тіла та аліментарно-обмінним ожирінням. Характеристики ЕЕГ, одержані за даними аналізу представлені в таблиці 4.
Таблица 4
Порівняльна характеристика деяких показників ЕЕГ у обстежених хворих.
Показники | Основна група
у % | Контрольна група
у %
Гр. обст. N=53 | Гр. обст. N=32
Десинхронизація фона | 73,86 | 619
Гіперсинхронизація | 635 | 529
Міжпівкульна асиметрія 10% | 246 | 307
Пароксизмальна активність | 357 | 325
Електроенцефалографічні зміни корелюють із клінічними даними, отриманими в процесі обстеження зазначених категорій хворих і підтверджують переважну тропність обмінних порушень до вегетативних центрів ЦНС, що у свою чергу й обумовлює появу переважно ознак вегетативних порушень і розладів психічної сфери невротичного регістру.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПСИХОПАТОЛОГІЧНІ ПОРУШЕННЯ У ХВОРИХ НА АЛІМЕНТАРНО-ОБМІННЕ ОЖИРІННЯ. (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ПРИНЦИПИ ПСИХОТЕРАПІЇ).

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок