Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ГРОШОВО-КРЕДИТНИХ ВІДНОСИН У ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

РОЗВИТОК ГРОШОВО-КРЕДИТНИХ ВІДНОСИН У ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

Назва:
РОЗВИТОК ГРОШОВО-КРЕДИТНИХ ВІДНОСИН У ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,09 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Матвієнко Павло Володимирович
УДК: 336.77
РОЗВИТОК ГРОШОВО-КРЕДИТНИХ ВІДНОСИН У ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.04.01 – Фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі банківської справи Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Мороз Анатолій Миколайович,
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри банківської справи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Дзюблюк Олександр Валерійович,
Тернопільська академія народного господарства,
завідувач кафедри банківської справи
кандидат економічних наук
Дорофєєва Ніна Володимирівна,
Національний банк України,
директор департаменту готівково-грошового обігу
Провідна установа: Інститут економічного прогнозування НАН України,
відділ фінансового і бюджетного прогнозування, м. Київ
Захист відбудеться “ 5 ” березня 2004 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .006.02 при Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. “ 203 ”.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “ 4 ” лютого 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, професор А.М. Поддєрьогін


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Одним з найважливіших чинників ефективного функціонування ринкової економіки є високий рівень розвитку грошово-кредитних відносин у суспільстві. Багатовіковий досвід розвитку світової економіки переконливо довів, що ринкові стимулятори суспільного виробництва найбільш ефективно діють в умовах, коли домінуючою формою економічних відносин є грошово-кредитна, за якої гроші втратили свою внутрішню (трудову) вартість і стали виключно кредитними. Водночас кредит став переважно грошовим і охопив майже всі економічні відносини. В цих умовах істотно розширились стимулюючі та регулюючі можливості таких ринкових важелів, як платоспроможний попит, ціна, фінансовий ринок, банківський кредит, державний кредит, процент, валютний курс. В умовах високорозвинутих грошово-кредитних відносин у розпорядженні держави з'явився такий могутній інструмент регулювання економічного і соціального розвитку, як монетарна політика.
Розпочавши ринкову трансформацію економіки, незалежна Україна повинна була врахувати світовий досвід і забезпечити відповідний розвиток грошово-кредитних відносин в усіх проявах. Зокрема, потрібно було: створити дієвий емісійний механізм, механізм гнучкого забезпечення потреб економіки у грошовій масі; розбудувати ефективну інституціональну основу для обігу грошей, ключовим елементом якої є банки; створити ефективні кредитні механізми фінансування потреб усіх економічних суб'єктів; забезпечити стабільність національних грошей; відрегулювати відповідним чином взаємозв'язки між банківською і фіскально-бюджетною системами.
Вирішення цих задач, які взагалі є надзвичайно складними, в Україні ускладнювалось специфічними умовами – відсутністю достатнього досвіду, раптовою розбалансованістю економічного комплексу у зв'язку з виходом зі складу СРСР, неефективною приватизацією та реструктуризацією підприємств. Тому не дивлячись на очевидні успіхи, в розбудові грошово-кредитних відносин в Україні є ще багато невирішених питань, що знижує ефективність ринкових інструментів, зокрема роль грошей і кредиту, банківської системи в цілому, спричинює переважання методів прямого, в тому числі фіскально-бюджетного, регулювання грошових потоків. Наявність таких проблем і визначає високу актуальність вдосконалення грошово-кредитних відносин та обумовила вибір теми дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ГРОШОВО-КРЕДИТНИХ ВІДНОСИН У ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок