Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: РОЗРОБКА ВИСОКОЕФЕКТИВНИХ ФОТОЕЛЕКТРИЧНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ НА ОСНОВІ КРЕМНІЮ

РОЗРОБКА ВИСОКОЕФЕКТИВНИХ ФОТОЕЛЕКТРИЧНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ НА ОСНОВІ КРЕМНІЮ / сторінка 8

Назва:
РОЗРОБКА ВИСОКОЕФЕКТИВНИХ ФОТОЕЛЕКТРИЧНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ НА ОСНОВІ КРЕМНІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,81 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
За спрощеною технологією були створені зразки СЕ розміром 100ґ100 мм та Ж 100 мм з ефективністю 13,0±0,5%, які перспективні для подальшого використання у потужних модулях ФЕП.
П'ятий розділ присвячено розробці та дослідженню фотоелектричних модулів (ФМ). На основі проведеного вибору вихідних даних для проектування, що полягав у встановленні основних вимог до конструкції та параметрів модуля, визначенні вихідних характеристик СЕ, умов роботи та деграда-
ційних факторів, вибрано методику та проведено розрахунки фотоелектричних та геометричних параметрів ФМ. В основу розрахунків покладено характеристики СЕ, отриманих на попередніх етапах роботи з використанням регенерованого кремнію. Визначено оптимальну кількість СЕ в модулі. Запропоновано оптимальну компоновку елементів у модулі круглих пластин, їх сегментів та прямокутних елементів, при якій енергія, одержувана з одиниці площі, є максимальною.
Розроблена система міжелементних електричних з'єднань СЕ в батарею. Вибрано тип і матеріали міжелементних з'єднань, визначено вимоги до їх конструкції. Виходячи з заданих допустимих втрат по напрузі на міжелементних з'єднаннях, розраховано їх геометричні розміри. Для зменшення механічних і термічних напружень у міжелементних з'єднаннях використано компенсаційні петлі.
Розроблено конструкцію та технологію збирання ФМ. З метою зменшення термомеханічних напружень між СЕ та основою корпусу модуля, запропоновано замість типових клеїв застосовувати для наклеювання СЕ на основу панелі еластичний кремнійорганічний компаунд, який є електроізоляційним матеріалом з низькою жорсткістю. На основі розроблених конструкторсько-технологічних рішень виготовлено дослідну партію з 5 модулів з робочою напругою 16 В, потужністю 34; 17; 8,5; 7 і 5Вт, які відрізняються площею СЕ, їх формою та способом компоновки в модулі. Розроблена методика та проведені фотоенергетичні випробування ФМ в лабораторних умовах на спеціально розробленому для цієї мети макеті імітатора Сонця на основі імпульсної ксенонової лампи типу ИФК-120 та в натурних умовах. Розроблені ФМ характеризуються достатньо високими значеннями фотоенергетичних параметрів: напругою холостого ходу Vxx = 0,59ё0,61В на один ФП; Ікз, ~ 17 мА/см2 при умовах АМ3; FF ” 0,7 - 0,78. Це свідчить про оптимальність вибраної топології СЕ та конструкції ФМ, що дозволило мінімізувати послідовний опір та омічні втрати. На розроблених модулях отримано значення ККД до ~ 12,7%.
ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ І ВИСНОВКИ
1. Показано, що хімічно-структурний стан кисню в Si суттєво впливає на рекомбінаційні процеси в Si, зокрема наявність мікропреципітатів SiO2, суттєво збільшує рекомбінацію нерівноважних носіїв заряду. Ефективне гетерування кремнієвих пластин, що пройшли високотемпературні термічні обробки, потребує розробки методів, які б забезпечили відрив атомів металів від внутрішніх гетерних центрів, пов'язаних з преципітатами SiO2, їх переміщення в напрямі створеного гетера, а також створення умов для анігіляції внутрішніх дефектів за рахунок інжекції точкових дефектів певного типу та дії механічних напружень.
2. Проведено дослідження ефективності різних гетерних обробок і показано, що для вихідних пластин, які характеризуються малою часткою преципітованого кисню, ефективним гетером є нанесення плівки Al або Ge з додатковим йонно-променевим перемішуванням та відпалом.
3. Запропоновано ефективну технологію гетерування рекомбінаційно-активних домішок в пластинах Si з внутрішніми преципітатами SiOx, яка включає нанесення плівки Ge на тильну сторону пластини, іонне перемішування і наступний термічний відпал. Механізм дії гетера зумовлений відмінністю коефіцієнтів сегрегації домішок у гетерному шарі та кремнієвій пластині, інжекцією точкових дефектів і градієнтом механічних напружень. Показано, що застосування розробленого гетера дозволяє підвищити довжину дифузії носіїв з 25 до 100 мкм. Останнє значення достатнє для використання такого матеріалу в виробництві сонячних елементів з ефективністю 12ё15%.
4. Коефіцієнт корисної дії кремнієвих сонячних елементів може бути збільшений в 1,3ё1,45 рази за рахунок осадження одно- або двошарових просвітлючих аморфних вуглецевих плівок.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: РОЗРОБКА ВИСОКОЕФЕКТИВНИХ ФОТОЕЛЕКТРИЧНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ НА ОСНОВІ КРЕМНІЮ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок