Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПЕЦІАЛЬНИЙ РЕЖИМ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОНАХ УКРАЇНИ (КОМПЛЕКСНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

СПЕЦІАЛЬНИЙ РЕЖИМ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОНАХ УКРАЇНИ (КОМПЛЕКСНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Назва:
СПЕЦІАЛЬНИЙ РЕЖИМ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОНАХ УКРАЇНИ (КОМПЛЕКСНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,52 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Крупа Лариса Володимирівна
УДК 341.9
СПЕЦІАЛЬНИЙ РЕЖИМ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОНАХ УКРАЇНИ
(КОМПЛЕКСНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Спеціальність: 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі правових основ підприємництва і фінансового права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти України
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент Задихайло Дмитро Вітольдович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, завідувач кафедри правових основ підприємництва та фінансового права
Офіційні опоненти: – доктор юридичних наук, професор, член кореспондент Академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки України Шевченко Ярославна Миколаївна, завідувач відділу цивільного, підприємницького і трудового права Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України–
кандидат юридичних наук, професор Мусіяка Віктор Лаврентійович, професор кафедри цивільного права Національного університету “Києво-Могилянська академія”, заслужений юрист України, (м. Київ)
Провідна установа – юридичний факультет Київського національного
університету імені Тараса Шевченка, м. Київ
Захист відбудеться “30” жовтня 2000 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 при Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою:
61024, м. Харків, 24, вул. Пушкінська, 77
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою:
61024, м. Харків, 24, вул. Пушкінська, 77
Автореферат розіслано “25” вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ________________________ | Гончаренко В.Д.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Розвиток правового регулювання інвестиційних і підприємницьких відносин в Україні за останні десять років був і залишається певним полігоном, де держава випробовувала різноманітні правові засоби і форми залучення і регулювання. І сьогодні інвестиційну політику держави не можна назвати довершеною. Однак світовий досвід правового регулювання інвестиційних відносин взагалі сформував такий правовий механізм, як вільна економічна зона (далі ВЕЗ). Україна тільки-но зробила спробу застосування ВЕЗ як окремої форми й інструмента вирішення соціально-економічних завдань, і сьогодні ще немає необхідного досвіду функціонування українських ВЕЗ та відповідних економічних та геоекономічних досліджень, щоб робити обґрунтовані висновки щодо її загальної оцінки. Незважаючи на численні дискусії відносно доцільності і ефективності такого механізму, ВЕЗ є поширеною реальністю правового поля України, а тому повинні бути об'єктом детального наукового аналізу. ВЕЗ – комплексна категорія, що включає в себе не тільки різноманітне правове регулювання за галузевою ознакою, але і являє собою правовий феномен спеціального (по відношенню до загального в масштабах всієї країни) правового режиму, головним чином, інвестиційної і підприємницької діяльності.
Традиційні науково-практичні підходи до визначення правових режимів, їх класифікація і співвідношення між собою в міжнародному приватному праві засновувалися переважно на “суб’єктному” факторі. Власне, тому в міжнародному приватному і публічному праві режим найбільшого сприяння і спеціальний режим є категоріями, що застосовуються переважно до відносин з іноземцями й іноземними юридичними особами.
Створення ВЕЗ, а також територій пріоритетного розвитку, встановлення державою переваг для певних галузей економіки актуалізували поняття спеціального правового режиму як головного інструмента, спрямованого на стимулювання інвестиційних процесів в Україні. Однак спеціальний правовий режим у цих випадках встановлюється не за критерієм особистого закону суб'єктів права, а за змістом регульованих відносин і, зокрема, підприємницьких (інвестиційних), склад яких конкретизується і локалізується окремою територією, галузями економіки й іншими параметрами за наявності особливого публічного інтересу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СПЕЦІАЛЬНИЙ РЕЖИМ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОНАХ УКРАЇНИ (КОМПЛЕКСНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок