Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА РАННІХ ПОРУШЕНЬ МОТОРНОЇ І СЕКРЕТОРНОЇ ФУНКЦІЙ ШЛУНКУ У ДІТЕЙ

ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА РАННІХ ПОРУШЕНЬ МОТОРНОЇ І СЕКРЕТОРНОЇ ФУНКЦІЙ ШЛУНКУ У ДІТЕЙ

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА РАННІХ ПОРУШЕНЬ МОТОРНОЇ І СЕКРЕТОРНОЇ ФУНКЦІЙ ШЛУНКУ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,83 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА
"ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА І ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ"
І Г Н А Т О В А Тетяна Борисівна
УДК 612.3+616.3-053.5-07-036-084
ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА РАННІХ ПОРУШЕНЬ МОТОРНОЇ І СЕКРЕТОРНОЇ ФУНКЦІЙ ШЛУНКУ У ДІТЕЙ
14.01.10 – педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України"
Наукові керівники: доктор медичних наук, професор
Квашніна Людмила Вікторівна,
ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України" (м.Київ), завідувач відділенням медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів
доктор медичних наук Мороз Олексій Дмитрович
ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України" (м.Київ)
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Казак Світлана Сергіївна, завідувач кафедри дитячих і підліткових захворювань (Національна медична академія післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України, м.Київ)
доктор медичних наук, професор
Марушко Юрій Володимирович, завідувач кафедри педіатрії № 3 (Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця МОЗ України, м.Київ)
Захист відбудеться “ 27 ” травня 2008 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство і гінекологія” при ДУ “Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України” (04050, м.Київ, вул Мануїльського, 8).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ДУ “Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України” (04050, м.Київ, вул Мануїльського, 8).
Автореферат розісланий “ 25 ” квітня 2008 року
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Л.Є.Туманова
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. За даними офіційної статистики та провідних гастроентерологів, патологія органів травлення має тенденцію до зросту у всьому світі як у дорослих, так і у дітей [Н.Я. Доценко та співавт., 1999; Г.В. Римарчук та співавт., 2001; Ю.В.Белоусов, 2001; 2007; Е.А.Корніенко та співавт., 2002]. Захворювання шлунково-кишкового тракту у дітей займають значне місце в структурі соматичних захворювань та за частотою зустрічаємості стоять на 2-му місці після захворювань дихальних шляхів. Частота хвороб органів гастродуоденальної зони по Україні коливається від 130 до 150‰ [Ю.В.Белоусов, 2007]. Серед хвороб шлунку і дванадцятипалої кишки переважають синдром функціональної диспепсії та хронічний гастродуоденіт, які становлять до 85-90% [Н.В.Нагорна та співавт., 2007]. Причини цього – нераціональне та незбалансоване харчування, психічні перевантаження, інтеркурентні захворювання, несприятливі екологічні умови.
Часто ця патологія виникає у дітей в певні періоди їх розвитку, так звані критичні періоди, коли діапазон адаптаційних реакцій зменшується, а чутливість організму до екзогенних впливів підвищується, особливо при наявності певних індивідуальних функціональних типів моторної та секреторної функцій шлунку [А.С.Белоусов, 1984; М.Ф.Денисова та співавт., 2000].
Незважаючи на значну кількість наукових досліджень з питань діагностики, патогенезу та лікування захворювань гастродуоденальної зони у дітей, до сьогод-ні найменш вивченими остаються функціональні захворювання, зокрема функціо-нальна диспепсія. Тому, в останні роки особливого значення надається питанням визначення критеріїв ранньої діагностики та розробки методів профілактики для корегуючого впливу, спрямованого на усунення факторів, що сприяють виник-ненню функціональної диспепсії, оскільки це може бути засобом попередження розвитку хронічних захворювань гастродуоденальної зони в подальшому.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась як фрагмент науково-дослідної роботи ДУ "ІПАГ АМН України": "Вивчити особливості функціонального стану органів травлення здорових дітей молодшого шкільного віку у період адаптації до систематичного навчання та розробити заходи для профілактики його порушень" (№ держреєстрації 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА РАННІХ ПОРУШЕНЬ МОТОРНОЇ І СЕКРЕТОРНОЇ ФУНКЦІЙ ШЛУНКУ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок