Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток самостійної роботи учнів з підручником фізики за допомогою навчального відеозапису

Розвиток самостійної роботи учнів з підручником фізики за допомогою навчального відеозапису

Назва:
Розвиток самостійної роботи учнів з підручником фізики за допомогою навчального відеозапису
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,41 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
Молодцова Валерія Валеріївна
УДК 372.853
Розвиток самостійної роботи учнів
з підручником фізики
за допомогою навчального відеозапису
13.00.02. – теорія і методика навчання фізики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ, 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Редько Григорій Борисович
Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського, професор-консультант
Офіційні опоненти: - доктор педагогічних наук, доцент
Мартинюк Михайло Тадейович
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, доцент кафедри фізики
- кандидат педагогічних наук
Сиротюк Володимир Дмитрович
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, старший викладач кафедри методики викладання фізики
Провідна організація – Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра фізики та методики викладання фізики, Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль
Захист відбудеться “_27___” _вересня 2000 р., о 16-45 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.053.03 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ – 30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ – 30, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий 26 серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коршак Є.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Безперервний та стрімкий розвиток сучасного суспільства обумовлює напрям реформування системи середньої фізичної освіти, відображений у важливих нормативних документах, зокрема, в Законі України про середню освіту та в проекті Державного Стандарту середньої освіти. Змістове та методологічне оновлення системи освіти передбачає розробку нових навчальних планів, програм, підручників, а також навчальних посібників. Продовжує розвиватися й система технічних засобів навчання (ТЗН), роль якої у навчальному процесі невпинно зростає, що пояснюється високим рівнем технізації суспільства і системи освіти.
Найбільш ефективними технічними засобами навчання визнані екранно-звукові, зокрема, навчальне телебачення, відеозапис та комп’ютеризовані (або електронні) підручники, які мають значні переваги перед рештою елементів системи ТЗН. Проблема застосування технічних засобів навчання була всебічно досліджена вітчизняними та закордонними вченими. Недоліки існуючих ТЗН, виявлені у процесі дослідження проблеми, не мають фатального характеру, тому їх використання може продовжуватись. Однак, вони не здатні розв’язати всі питання підвищення ефективності самостійної роботи учнів з підручником на уроці і поза ним. Інакше кажучи, ці засоби навчання не можуть у повній мірі реалізувати сучасні вимоги до середньої фізичної освіти, які полягають не тільки у підвищенні якості навчально-виховної роботи та ефективності уроку як її основної ланки, але й у поліпшенні якості самостійної роботи учнів з інформаційними джерелами, з навчальною літературою з фізики тощо.
Самостійна діяльність настільки важлива, що виділяється в окремий дидактичний принцип. Наявність навичок самоосвіти в учнів важлива також й тому, що соціальна роль та інтелектуалізація роботи особистості у сучасному суспільстві стає все більш значною. Таким чином, завдання засобів навчання полягає, передусім, у забезпеченні розвитку особистих якостей учнів та розкритті їх творчого потенціалу, що може бути максимально реалізовано в їх самостійній діяльності. У зв’язку з цим, якість фізичних знань учнів залежить безпосередньо від ефективності їх самостійної роботи, зокрема, з підручником фізики, оскільки такий вид самостійної діяльності на уроках фізики зустрічається найбільш часто.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Розвиток самостійної роботи учнів з підручником фізики за допомогою навчального відеозапису

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок