Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Структура ґрунтового покриву Волинської височини

Загрузка...

Структура ґрунтового покриву Волинської височини

Назва:
Структура ґрунтового покриву Волинської височини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,77 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Радзій Володимир Феофілович
УДК 631.44.06 (477.81+477.82)
Структура ґрунтового покриву Волинської височини
11.00.05 – біогеографія і географія ґрунтів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Позняк Степан Павлович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Кривульченко Анатолій Іванович,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
завідувач кафедри географії та геоекології
доктор біологічних наук, професор
Красєха Єрофей Никифорович,
Одеський національний університет імені Іллі Мечникова,
завідувач кафедри географії України
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться 13 квітня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41, ауд. ).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 17).
Автореферат розісланий 13 березня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук |
О.Г. Телегуз
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У період трансформації земельних відносин в Україні особливо гостро постає питання збереження, раціонального використання і розширеного відтворення земельних ресурсів як базису сталого розвитку України. Втілення в життя принципу екологізації землекористування зумовлює необхідність розробки широкої системи регламентацій щодо використання ґрунтів як засобу виробництва та їх охорони як елементу довкілля. При цьому вивчення структури ґрунтового покриву (СҐП) дає змогу виявити та інтерпретувати основні генетико-геометричні параметри ґрунтового покриву, які сприяють підвищенню об’єктивності та ефективності землевпорядкування. Пізнання закономірностей і чинників формування неоднорідності ґрунтового покриву – одне з головних завдань, спрямованих на оптимальне використання земельних ресурсів. Вирішення цього завдання можливе при проведенні типізації структури ґрунтового покриву. Відповідно дослідження просторової неоднорідності ґрунтового покриву Волинської височини, вивчення особливостей формування СҐП на регіональному рівні з метою отримання достовірних кількісних параметрів, які характеризують ґрунтовий покрив як єдине ціле, що складається із внутрішніх відмінностей за змістом та просторовим різноманіттям за величиною і формою елементів, дає можливість віднести цю проблему до однієї з основних у галузі географії ґрунтів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження тісно пов’язане з “Національною програмою охорони земель” на 1996–2010 роки, державною науково-технічною програмою “Родючість і охорона ґрунтів” на 2001–2010 роки, регіональними програмами “Захист земель від водної та вітрової ерозії та інших видів деградації земель у Рівненській та Волинській областях“ на 1995–2010 роки, науково-дослідними темами географічного факультету Волинського державного університету імені Лесі Українки “Природа та екологія Західного Полісся” (№ д.р. 0103U000658), “Основи раціонального природокористування та охорони природи Західного Полісся та прилеглих територій” (№ д.р. 0106U000275) та кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів Львівського національного університету імені Івана Франка  Вс–77Б “Географічні проблеми Західного регіону України” (№ д.р. U001424).
Мета і завдання дослідження. Мета роботи – виділення рівнів просторової організації структури ґрунтового покриву Волинської височини, визначення особливостей генетико-геометричної будови, кількісних та якісних параметрів СҐП.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Структура ґрунтового покриву Волинської височини

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок