Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,32 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
ПОТОПА Катерина Леонідівна
УДК 378.014.553-057.87(477)
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ
У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
13.00.05 – соціальна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі педагогіки і психології Запорізького національного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Міщик Людмила Іванівна,
Запорізький національний університет,
завідувач кафедри педагогіки і психології
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор
Шпак Олександр Тихонович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
професор кафедри теорії та історії педагогіки
кандидат педагогічних наук, доцент
Завацька Людмила Миколаївна,
Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка,
завідувач кафедри соціальної роботи
та соціальної педагогіки
Провідна установа – Волинський державний університет
імені Лесі Українки, кафедра соціальної педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Луцьк
Захист дисертації відбудеться: "_14___" _червня__ 2006 р. о _1430___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.053.09 – у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01030, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано: "__12__" _травня____________ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Л.Шевнюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасний етап історичного розвитку України характеризується істотними змінами в житті її народу, оновленням усіх сфер діяльності людини, переоцінкою та утвердженням у свідомості нації нових світоглядних орієнтирів. Конституція України, Закони України "Про освіту", "Про вищу освіту", Державна національна програма "Освіта" ("Україна ХХІ століття"), Національна доктрина розвитку освіти України в ХХІ столітті зорієнтовують педагогічні та науково-педагогічні кадри на сприяння створенню умов для особистісного розвитку і творчої самореалізації кожного громадянина; формування поколінь, здатних постійно підвищувати свій інтелектуальний професійний рівень, розвивати цінності громадянського суспільства; сприяти консолідації української нації, інтеграції України в європейський і світовий простір як конкурентноспроможної держави.
У рішенні колегії Міністерства освіти і науки України "Про стан та проблеми національно-громадського виховання у вищих навчальних закладах" йдеться про необхідність формування нормативно-правової бази щодо управління виховною роботою у вищих навчальних закладах. У положенні "Про студентське самоврядування у вищих навчальних закладах" значна увага приділяється сприянню діяльності студентських гуртків, товариств, об'єднань клубів за інтересами, залученню студентів до управління навчально-виховним процесом у вищих навчальних закладах. Водночас у державних документах підкреслюється, що орієнтація лише на освітній компонент призвела до відходу значної частини студентів та викладачів від соціально-виховної діяльності. Організація студентського самоврядування, як правило, відбувається стихійно, переважає одноманітність структури, форм, напрямів роботи. Сьогодення потребує не просто підвищення рівня професіоналізму випускників, а якнайшвидшого переходу до підготовки фахівців якісно нового типу, спроможних ефективно і гнучко реагувати на зміни соціальних, економічних і технологічних умов виробництва.
У ситуації, що склалася, вся система освіти потребує вдосконалення, приведення у відповідність з новими умовами традиційної стратегії організації навчання, а можливо, і повної її заміни. Тому, сьогодні як ніколи, актуальною є проблема розробки і впровадження сучасних концепцій та технологій послідовної демократизації життя навчальних закладів, методів внутрішнього і зовнішнього самоврядування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок