Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підстави та процесуальний порядок зупинення попереднього розслідування

Підстави та процесуальний порядок зупинення попереднього розслідування

Назва:
Підстави та процесуальний порядок зупинення попереднього розслідування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,64 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Малютін
Ігор Анатолійович
УДК 343.126
Підстави та процесуальний порядок
зупинення попереднього розслідування
Спеціальність 12.00.09 - кримінальний процес та
криміналістика;
судова експертиза
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі кримінального процесу Національної академії внутріш-ніх справ України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК - заслужений юрист України, кандидат юридичних
наук, професор Смітієнко Зінаїда Дмитрівна, Національна академія внутрішніх справ України,
професор кафедри кримінального процесу.
 
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ:
1. Заслужений юрист України, доктор юридичних наук, професор Михайленко Олександр Романович, Інститут адвокатури при Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка, завідуючий кафедрою процесуального права;
2. Кандидат юридичних наук Сірий Микола Іванович, Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, старший науковий співробітник (м. Київ).
ПРОВІДНА УСТАНОВА - Національна юридична академія України
ім. Ярослава Мудрого (м. Харків).
Захист відбудеться “ 20 ” вересня 2000 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.03 при Національній академії внутрішніх справ України ( 03035, Київ-35, Солом’янська площа, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України ( 03035, Київ-35, Солом’янська площа, 1).
 
Автореферат розісланий “ 25 ” липня 2000 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор юридичних наук А.В. Іщенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена необхідністю вдосконалення певних теоретичних положень інституту зупинення попереднього розслідування. Конституція України в ч. 2 ст. 3 закріпила положення про те, що утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Для кримінально-процесуального законодавства це означає, що воно повинно будуватись на гарантіях забезпечення процесуальних прав особам, яким завдано шкоду внаслідок вчиненого злочину. Реалізація цих вимог покладається на суб’єктів кримінально-процесуальної діяльності, які мають владні повноваження.
Необхідною умовою здійснення конституційного принципу законності в кримінальному судочинстві є правильно організована діяльність органів попереднього розслідування, прокурора і суду, встановлення фактичних обставин справи з метою досягнення об’єктивної істини. Через об’єктивні обставини органи попереднього розслідування не завжди можуть закінчити досудове провадження. У зв’язку з цим для збереження строку слідства, прийняття остаточного рішення у справі в кримінальному судочинстві існує інститут зупинення попереднього розслідування.
Як показало вивчення матеріалів зупинених кримінальних справ, деякі працівники органів попереднього розслідування не дотримуються або ухиляються від належного виконання кримінально-процесуальних норм, порушуючи принцип законності, що в цілому погіршує якість розслідування, і таким чином частина злочинів залишається не розкритою. Невдачі в розслідуванні кримінальних справ спричинені суттєвими недоліками в організації роботи ще на початку кримінально-процесуальної діяльності, де можуть спостерігатись також і порушення закону. Серед явних причин цих недоліків можна назвати такі, як неоперативне реагування на заяви та повідомлення про злочини, несвоєчасне вжиття заходів щодо викриття винних, слабке використання криміналістичної техніки та допомоги спеціалістів тощо, внаслідок чого у осіб, причетних до вчинення злочинів, є можливість зникнути від органів розслідування, іноді ще до порушення кримінальної справи.
Враховуючи причини, що призводять до низької ефективності роз-слідування кримінальних справ, внаслідок чого ці справи передчасно або необгрунтовано зупиняються, актуальним є дослідження проблем, пов’язаних з удосконаленням чинного кримінально-процесуального законодавства, яке регулює процесуальний порядок зупинення провадження у кримінальних справах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Підстави та процесуальний порядок зупинення попереднього розслідування

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок