Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ТРАДИЦІЙ У ФОРМУВАННІ АРХІТЕКТУРИ ЖИТЛОВОЇ ЗАБУДОВИ В СУЧАСНИХ МІСТАХ ЙОРДАНІЇ

РОЛЬ ТРАДИЦІЙ У ФОРМУВАННІ АРХІТЕКТУРИ ЖИТЛОВОЇ ЗАБУДОВИ В СУЧАСНИХ МІСТАХ ЙОРДАНІЇ

Назва:
РОЛЬ ТРАДИЦІЙ У ФОРМУВАННІ АРХІТЕКТУРИ ЖИТЛОВОЇ ЗАБУДОВИ В СУЧАСНИХ МІСТАХ ЙОРДАНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,37 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний університет “Львівська політехніка”
УДК 72:711.523 (Йор)
МУАФАК ІБРАГІМ ФРЕХ АЛЬ-ХАДДАД
РОЛЬ ТРАДИЦІЙ У ФОРМУВАННІ АРХІТЕКТУРИ ЖИТЛОВОЇ ЗАБУДОВИ
В СУЧАСНИХ МІСТАХ ЙОРДАНІЇ
18.00.01 – Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
Автореферат на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Національному університеті “Львівська політехніка”(НУ “ЛП”) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник
доктор архітектури,
професор кафедри містобудування
Національного університету
“Львівська політехніка”
Рудницький Андрій Маркович
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор, зав.кафедри
основ архітектури Одеської державної
академії будівництва та архітектури
Раллєв Олександр Борисович
кандидат архітектури, професор
Національної академії образотворчого
мистецтва і архітектури
Прибєга Леонід Володимирович
Провідна установа:
Харківський державний технічний
університет будівництва та архітектури
Міністерства освіти та науки України
Захист відбудеться “ 5 ” березня   2003 р. о 10   годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.11 Національного університету “Львівська політехніка”: м. Львів, вул. Бандери, 12, кімн. 226  .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка”: м. Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “ 5 ” лютого   2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
канд. арх., професор Петришин Г. П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Йорданія – це країна, яка має давню історію розвитку, багаті архітектурні традиції. Тепер країна інтенсивно розвивається. Вона стала одним із центрів міжнародного туризму. У сучасних умовах існує необхідність визначити генеральні напрямки розвитку архітектури міст країни, особливо в аспекті використання архітектурних традицій у сучасній забудові міст. Для цього необхідно спиратися на спеціальні наукові дослідження. Дана робота покликана сприяти вирішенню цієї задачі у сфері міського житлового будівництва.
На даний час у країні вже накопичений достатній досвід для аналізу житлового будівництва. Як засвідчує практика, орієнтація архітекторів у професійній діяльності на зразки західної архітектури у об’ємно-розпланувальному вирішенні житлових споруд призводить до появи будівель, які не задовільняють традиційні форми побуту йорданських сімей, порушують звичний уклад життя, не враховують регіональної специфіки. Саме таким житлом забудовуються райони у столиці країни – Аммані та у інших великих містах Йорданії. Наслідком цього є те, що великі витрати держави з метою забезпечення сімей житлом, стали малоефективними і численні урядові програми розвитку житлового будівництва не досягли бажаних результатів. Це свідчить про те, що проектування і будівництво без належного вивчення та оцінки ролі традицій у розвитку сучасної йорданської архітектури є процесом безперспективним. Отже, комплексне дослідження всіх факторів, які визначають регіональну специфіку архітектури житла у Йорданії, а також визначення їх ролі у формуванні архітектури на сьогоднішній день є одним з актуальних завдань. Для успішного вирішення проблеми необхідно ретельно дослідити традиційні методи організації житлового простору національного житла та виявити їх життєздатність у сучасних соціально-економічних умовах.
До теперішнього часу ще немає спеціальних наукових досліджень, що спрямовані на вирішення даної проблеми. У ході дослідження автором були вивчені наукові праці та проаналізовані наукові джерела у таких напрямках: історія архітектури Йорданії, формування житлової забудови країни та її проблеми, використання народних традицій у сучасній архітектурній практиці. Для аналізу історичного розвитку архітектури країни автор використав у даному дослідженні роботи Д.Айрапетова, Д.Ароніна, І.Бартєнєва, В.Батажкова, А.Буніна, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: РОЛЬ ТРАДИЦІЙ У ФОРМУВАННІ АРХІТЕКТУРИ ЖИТЛОВОЇ ЗАБУДОВИ В СУЧАСНИХ МІСТАХ ЙОРДАНІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок